myš - sériový port Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

vlasovec
Pohlaví: Nespecifikováno

myš - sériový port  Vyřešeno

Příspěvekod vlasovec » 10 led 2005 21:24

Potřebuji poradit od odborníků: známej má starej kompl, kterej nemá USB ani PS/2 a na vánoce dostal novou myš - optickou bezdrátovou osmitlačítkovou myš od A4Tech - je to nyní nejdražší součást jeho PC :D , ale bohužel ji tam nemohu rozjet, protože je na USB - on tam má ještě redukci na PS/2 a dále pokračuje redukce na klasický sériový port. Někdo mu říkal, že to takhle funguje, ale nevysvětlil, jak to rozjet, protože výrobce poskytuje ovladače jen na USB a na PS/2.
Prosím poraďte, jak to rozjet na sériovce.

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 11 led 2005 16:12

V životě sem tohle nezkoušel, páč mý informace sou takový že USB myš na sériovej port připojit nejde. Můj názor je tedy takový, že se bohužel snažíš marně, protože tohle fungovat nebude nikdy...

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 11 led 2005 16:56

Ja sice nevim jestli to jde nebo ne ale primo k mysim A4tech jsem cetl ze uz nepodporuji Seriovej port, jelikoz PS/2 uz je par let nutnosti ... takze znamej ma smulu, tak at si preje k dalsim vanocum novy PC ...
Obrázek

vlasovec
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod vlasovec » 11 led 2005 17:08

Díky za informaci - zkusím mu to nějak šetrně vysvětlit :lol:

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 12 led 2005 00:25

Ahoj, ještě bych k tomu dodal, že souhlasím s tím co je napsáno výše. Už tomu nějaký čas bude, ale jednou jsem taky pátral po podobné redukci.
Ne přímo Serial >> USB ale LPT >> USB a po dvou týdenním pátrání jsem to vzdal.
PROTOŽE:
USB zařízení nepotřebují vlastní napájení, vše zajišťuje již samotný USB port. Jenže serial port v sobě (alespoň co já vím) žádné napětí nemá (stejně tak jako lpt). Takže čistě teoreticky, kdyby se ti přecijen podobnou redukci podařilo sehnat (pochybuji), musela by mít vlastní napájení + byla by asi daleko dražší, než ta samotná myška.

Doporučení:
Ať si tvůj známý koupí někde v bazaru staro-novou desku, montáž by neměla být problém no a výběr můžeš uskutečnit třeba i tady ve fóru. Určitě ti s tím někdo pomůže.
Rimms

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 12 led 2005 00:33

100% souhlas s Rimmerem...
Napajeni je problem, a jak jsem koukal tak je to bezdratova opticka ktera ma v prijimaci zabudovanou nabijecku na baterky ... no to proste bez napajeni nepude ...
A ted jeste podruhe zminim to ze PS/2 uz je pekne dlouho, ten pocitac neni jenom starej ale pekelne starej, kdo mu tu mys asi kupoval ;-)
Obrázek

vlasovec
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod vlasovec » 12 led 2005 01:57

to Jake: snad si nemyslíš, že jsem mu ten pekelný stroj koupil já. Do toho komplu, o kterým se bavíme, bych nevrazil ani korunu.

Díky všem za drahocenné rady, bez kterých bych se tím zabýval ještě asi dlouho, ale teď již vím, že tam je potřeba to napájení, což u sériovýho portu asi není. Teď ať se tím zabývá ten, kdo mu tu myš dal a kterej pořád tvrdí, že to jde rozjet - tak to chci vidět, jak to tedy udělá... :-)

maxim.
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Karta

Příspěvekod maxim. » 12 led 2005 07:16

A co tak něco takového http://www.usbshop.cz/p7.htm

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 12 led 2005 09:09

2Vlasovec - ja to myslel tak ze to kupoval nekdo kdo tomu moc nerozumi ;-) a nebo jenom dela ze tou rozumi ...

Jinak k tomu linku od Maxima - Jo takovyhle moznosti zname kazdej, jde o to jestli nahodou neni to PC tak stary ze tam nema PCI ale ten starsi vetsi.... si ted nevzpomenu jak se mu nadava, tata ho ma v 586 takze je mozne ze tam ta karta nepude ;-)

A taky je otazka za jak dlouho se hodla investovat do novejsiho PC, kupovat do nej USB kartu se slotama se mu uz asi moc nevyplati ...
Obrázek

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 13 led 2005 13:08

Přidání USB portů za použití PCI karty by byla celkem rozumná alternativa, jak to všechno vyřešit. Asi nejlepší pro laika (pci kartu umí namontovat každý).

Já bych to ale spíše řešil kompletním upgradem počítače. Za pár korun by se dal koupit nějaký ten P3 procesor i s deskou a pamětí. Vše by se zrychlilo a nebyl by problém ani s tou myší.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Otevřeny port
    od nakatomi » 15 bře 2024 18:54 » v Administrace sítě
    1
    687
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    16 bře 2024 23:08
  • O2 Smart Box 2 - port forward Příloha(y)
    od Glicker » 29 pro 2023 11:50 » v Sítě - hardware
    5
    927
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 10:21
  • Redukce Display Port => DVI - 144Hz
    od xhaldy » 04 led 2024 19:39 » v Problémy s hardwarem
    7
    604
    od xhaldy Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 21:46

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů