Propojení PC s plazmovým televizorem

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Alva
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Propojení PC s plazmovým televizorem

Příspěvekod Alva » 13 úno 2007 15:43

Mam problem, nedokazu zobrazit video na cele obazovce na sekundarnim monitoru, coz je plazmovy TV. V okne to jde bez problemu, ale fullscreen nefunguje. Hazi to takovy mrchy jako gdyz je spatna frekvence. Mam ji zapojenou z grafiky pres VGA a v TV pres DVI. Zkousel sem ji propojit i pres DVI - HDMI kabel, ale to zas lze pouze na 720 radku a nelze nastavit klasicky rozliseni. To by me zajimalo jestli lze nastavit nejake rozliseni bez deformace obrazu. Jo Mam NVIDIA kartu. Predem diky borcum, kteri mi pomohou tento problem vyresit.

Reklama
Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 13 úno 2007 20:36

A neměla by být i na grafice zapojená do DVI?

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 14 úno 2007 07:22

Toto není rada jen fylosofická otázka. A je opravdu nutné, snažit se propojit počítač s plazmou? Vycházím s úvahy, že pokud mám ranec na plazmu, asi bych mohl mít i pár stovek na DVD přehrávač, ze kterého bude vždy kvalitnější obraz, než z počítače, který je obrovskou rušičkou signálu :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Alva
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Alva » 14 úno 2007 11:23

De vo to, ze gdyz mas stosedmicku uhlopricku ve vysokym rozliseni, bezdratovou klavesnici a mys, tak asi nebudes sedet u smradlavyho 15ti palcovyho monitoru. vyuzivam to na vsechno. film gdyz mas v DIViXu na zadnym dvd prehravaci nenajdes tolik funkci, co se tyce obrazu i zvuku.

Mozna ze by to melo bejt propojeny DVi -DVi ale mam to celkem dalku a tak dlouhej kabel se bohuzel nevyrabi.

Alva
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Alva » 14 úno 2007 11:25

ehm jen tak mimochodem bura neni par stovek

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 14 úno 2007 12:41

Bůrem myslíš pětikilo, nebo pět litrů. Obojí je proti ceně plazmovky pár stovek. :wink: Před pár měsíci jsem řešil to samé jako ty. Pravda, můj problém byl poněkud více na straně chudších vrstev, protože jsem šel do obyčejné TV s běžnou, byť plochou obrazovkou. Nakoupil jsem kabely a redukce, propojil vše jak bylo nutno (7m), vypořádal se s rušením a podobnými prkotinami a nakonec jsem zjistil, že kvalita obrazu je téměř o ničem. Nehledě na to, že prvních čtrnáct dní se nemůžeš vynadívat, jak jsi to skvělezařídil a pak po tom pes neštěkne (osobní zkušennost a to nejen moje). Pak jsem si obstaral tehdy nejlevnější DVD přehrávač za cca 1.800,- korun, který umí přehrávat snad všechno a když něco neumí, tak se svět nezboří, já to bez toho přežiji a zkouknu to na monitoru (pravda je to širokoúhlá 19ka a nesmrdí).
Má úvaha nebyla míněna jako útok na tvou peněženku, či hloupost tvého počínání, spíš to bylo jakési upozornění, že jen nepatrně vyšší náklady, přinesou v tomto, daleko lepší výsledky. Dnes se dá nejlevnější DVD přehrávač koupit za 5-6 stovek a kabeláž k propojení PC-TV tě bude stát tak 3 stovky a to je opravdu minimální rozdíl vzhledem ke kvalitě. :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Alva
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Alva » 14 úno 2007 14:43

Jen abych lehce nastinil svoji situaci: gdybys prodaval elektoniku a mel moznost mit zbozi za nakup a jisty vyhody jako splatky bez navyseni a vobejvak 5x5M, mozna bys taky uvazoval o necem peknym do bytu. Nekdo si hold koupi vojetyho Golfa, ja hold bydlim fcentru mestecka,... . Tusim ze oba vime co znamena koupit si DVDprehravac do 1000. No nic jen hledam reseni pro muj problem.
Jinak obraz TV dokaze vykreslit velmi krasne je to urcite trosku jiny rozmer, hlavne na hrani her s tim ze vetsina jich podporuje format 16:9 coz je fakt super.
Jeno prave je nevyhodou pracovni plocha, ktera je lehce deformovana. Videl sem to ale prave propojeny pres HDMI a to bylo bez deformace. Ale kabel DVI-HDMI 1M stoji 8 stovek, nedokazu si predstavit cenu 5m.

Jinak diky za radu :wink:

suk.p
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod suk.p » 19 úno 2007 16:55

i shaniš kabel tak mrkni sem ja ho bral na lcd tv http://elektro-dvd-audio.nej-ceny.cz/30 ... vi-5m.html

Alva
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Alva » 19 úno 2007 17:02

hmm, ceny vypadaji pekne, ale vsechno to je do 5m. Ja to mam asi 6. Jeste je riziko ze to nemusi muj problem vyresit a riskovat se mi to moc nechce. Necapu to, gdyz sem mej stersi Nvidia ovladace, tak zobrazit video na priomarnim i sekundarnim monitoru bylo bez problemu, ale ted to proste nejde.

suk.p
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod suk.p » 19 úno 2007 20:08

Ja myslim že tam je kabel i 10m a mě jede video jenom na primarnim monitoru taky to řešim zatím přepínam monitory

Alva
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Alva » 20 úno 2007 09:53

ono to prave jde udelat tak ze video na sekundarnim monitoru bezi vzdy v plnym okne nezavisle na zobrazeni na monitoru primarnim, ale me se ten fulscreen na sek. uplne rozsype prave jako gdyz je nastavena spatna frekvence. Vubec nechapu proc je to takhle reseny. Jestli zalezi na verzi ovladacu, nebo co.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Propojení tabletu se 2 zařízeními
    od zicomp » 24 kvě 2023 15:40 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1482
    od zicomp Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 15:40
  • propojení routeru a switche Příloha(y)
    od sandy22 » 08 říj 2023 18:58 » v Sítě - hardware
    10
    3448
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 říj 2023 12:11
  • 2 monitory na různých místech + propojení
    od Asanoth » 04 bře 2024 11:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    852
    od Asanoth Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 11:19

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů