Nenaskočí PC a nejde klávesnice?? Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Manek.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Nenaskočí PC a nejde klávesnice??  Vyřešeno

Příspěvekod Manek. » 13 úno 2007 23:27

Zdravím!
Poslední týden se kámošovi stává, že při zapnutí kompu nenaběhne monitor, pouze problikne a nic. Po restartu natvrdo, většinou naskočí a jede v pohodě celej den. Podobný problém má s klávesnicí. Jeden den šlape v poho a druhej prostě mrtvá???? Nenapíše ani heslo do přihlášení??? Zkoušel i druhou a stejnej problém. je do SP2.
Je mezi těma dvouma závadama souvislost??? Komp má asi 4 měsíce novej.
Díky za rady.

Reklama
Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod peta501 » 13 úno 2007 23:30

jo to nevim jestli to ma souvislost .. ale muze to u te klavesnice byt ze pokud ma bezdratovou (jako ja) a ma ji naUSB tak pri restratu na tvrdo mi taky nenabehne tak ji vytahnu a dam do druheho USB :bigups: s tim druhym neporadim sory

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 13 úno 2007 23:36

Pokud je PC kupovaný jako celek a již po 4 měsících se projevují závady, tak bych jej reklamoval.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Manek.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Manek. » 13 úno 2007 23:50

Nn, je poskládaný a 4 měsíce šlapal v poho až teď poslední pár dní začal dělat tyto dvě pičičiny :lol:
Na netu jsem se dočetl, že to může být odcházející MB, zdrojem , GK, Ram,.....
No asi sto hlav a sto názorů, tak jen zkouším, jestli měl někdo podobný problém.
Reklamace je samozřejmě možná, ale měsíc bez kompu je problem a navíc....co to dělá? Co má vlastně reklamovat?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 14 úno 2007 00:22

Paměť otestovat Memtestem, nebo Goldmemory, zkusit si půjčit od kamaráda dobrý a raději výkonnější zdroj na odzkoušení, stejně tak grafickou kartu (nezapomenout na správné ovladače). Odzkoušet základní desku bohužel v domácích podmínkách nejde. Jinak závadu neobjevíš, než tímto postupným vyloučením, že máš odzkoušenou část dobrou. Předpokládám, že jsi si udělal úklid v PC a nemáš tam žádnou verbež. Pro jistotu si stáhni program Mwav.exe, nainstaluj, pak update a teprve potom Scan & Clean. Bezpečně odstraní nalezené prevíty. Hodně zdaru a dej vědět co jsi zjistil.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Manek.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Manek. » 18 úno 2007 12:11

Pic píše:Paměť otestovat Memtestem, nebo Goldmemory, zkusit si půjčit od kamaráda dobrý a raději výkonnější zdroj na odzkoušení, stejně tak grafickou kartu (nezapomenout na správné ovladače). Odzkoušet základní desku bohužel v domácích podmínkách nejde. Jinak závadu neobjevíš, než tímto postupným vyloučením, že máš odzkoušenou část dobrou. Předpokládám, že jsi si udělal úklid v PC a nemáš tam žádnou verbež. Pro jistotu si stáhni program Mwav.exe, nainstaluj, pak update a teprve potom Scan & Clean. Bezpečně odstraní nalezené prevíty. Hodně zdaru a dej vědět co jsi zjistil.


Takže díky za rady, ale nakonec všechno jinak : klavesnice šlape v poho na USB, odešel asi konektor PS2 a druhej problém vyřešila čistá přeinstalace a nastavení v biosu, aby jako vychozi slot pro grafickou kartu pouze PCI-E a ne PCI. Toť vše
:lol:

Uživatelský avatar
Manek.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Manek. » 21 bře 2007 00:07

Takže bohužel, vracím se se stejným problémem :mad:
PC po restartu nenaběhne, respektive nenabehne monitor ( takže kámoš prostě komp nerestartuje) a navíc se mu objevil poslední cca měsíc další problém, vypíná se mu samovolně PC. Upozorňuji, že ne při zátěži, normální práce na kompu, serfování, ICQ, práce ve wordu, nebo prostě u něho ani nesedí a šup, je vyplej? Teploty OK, grafárna vyzkoušena nová, proveden flash biosu a po každé úpravě pár dní klid a problém s restartem a samovolným vypínánim je tady zase. Zdroj 400 W. Už mu z toho hrabe. Nemáte nějakej nápad. Jinak možná reklamace, všechny komponenty kupované před cca 5 měsíci, ale....

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 21 bře 2007 07:59

Jak je na tom počítač se šmejdy? Mám na mysli viry a podobnou havěť, ne výrobce :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Manek.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Manek. » 21 bře 2007 09:57

karlos píše:Jak je na tom počítač se šmejdy? Mám na mysli viry a podobnou havěť, ne výrobce :wink:

Ty šmejdy jsem pochopil :lol: Komp to začal dělat i po čisté přeinstalaci windowsů? Takže předpokládám že v tu dobu byl čistej.

Uživatelský avatar
Zdena.Sladky
Level 3
Level 3
Příspěvky: 634
Registrován: srpen 06
Bydliště: Břeclav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Zdena.Sladky » 21 bře 2007 11:17

A testoval jsi ty paměti, jak ti radil Pic?

Mě PC dělalo podobné problémy ( samovolný restart, při práci v Powerpointu se kousal, až se zakousl, apod. ) Pak jsem zjistil, že jedna z fungl nových paměťí byla vadná. Po výměně se zatím vše zdá OK.

Takže zkus a uvidíš... No ale pokud opravdu odešel PS2 port, mohla by to být i deska...
AMD Athlon X2 6000+ 3.0GHz, chladič Thermaltake BigTyp VP, 3GB DDRII 667 Corsair (2x512MB, 2x1GB), deska Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570sli, gr. karta Asus 9800GTX+ 512MB, 3xHDD WD(250GB+200GB+1000GB), case Thermaltake Swing VB6000BWS, zdroj Corsair VX550W, 24" LCD Samsung T240HD

Uživatelský avatar
Manek.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Manek. » 21 bře 2007 11:31

Zdena.Sladky píše:A testoval jsi ty paměti, jak ti radil Pic?

Mě PC dělalo podobné problémy ( samovolný restart, při práci v Powerpointu se kousal, až se zakousl, apod. ) Pak jsem zjistil, že jedna z fungl nových paměťí byla vadná. Po výměně se zatím vše zdá OK.

Takže zkus a uvidíš... No ale pokud opravdu odešel PS2 port, mohla by to být i deska...


PS2 port je opravdu vadnej, klávesnice musí být v USB, jinak nejede. Ty Ramky zkusím vyměnit :-(
Napadl mě taky vadnej zdroj?? Ale ten asi nevyzkouším :-(

Uživatelský avatar
Zdena.Sladky
Level 3
Level 3
Příspěvky: 634
Registrován: srpen 06
Bydliště: Břeclav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Zdena.Sladky » 21 bře 2007 11:46

Pokud chceš ty ramky koupit nové, tak radši nejdřív otestuj ty tvoje, ať zbytečně nevyhodíš peníze, kdyby byly v pořádku. Pokud máš možnost použít nějaké třeba od kamaráda, tak je zkus vyměnit.

Každopádně, co se týká té desky, pokud nejede PS2, znamená to, že deska asi není úplně OK. Možná i tam ( v desce ) je původ problémů, které popisuješ Já bych ji na tvém místě reklamoval. Vím, že je to jen malá závada, která neomezí chod počítače, ale může být pouze první v řadě...

Nemám s tím sice zkušenosti, ale může se stát, že pokud deska klekne, možná ssebou vezme i nějakou další komponentu, což by se mohlo značně prodražit. Teda aspoň si myslím, že toto riziko existuje, jestli ne, opravte mě někdo, ať tu zbytečně nemystifikuju...
AMD Athlon X2 6000+ 3.0GHz, chladič Thermaltake BigTyp VP, 3GB DDRII 667 Corsair (2x512MB, 2x1GB), deska Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570sli, gr. karta Asus 9800GTX+ 512MB, 3xHDD WD(250GB+200GB+1000GB), case Thermaltake Swing VB6000BWS, zdroj Corsair VX550W, 24" LCD Samsung T240HD


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Klavesnice a Myš
    od Derik » 30 říj 2023 18:00 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1198
    od Derik Zobrazit poslední příspěvek
    30 říj 2023 18:00
  • Klávesnice a myš
    od Torrman » 26 lis 2023 09:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    827
    od Torrman Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 19:36
  • Výběr klávesnice
    od Mladkov204 » 07 úno 2024 16:16 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    503
    od Mladkov204 Zobrazit poslední příspěvek
    07 úno 2024 16:16
  • Zaseklá Klávesnice
    od Lebedil » 14 úno 2024 21:23 » v Problémy s hardwarem
    5
    686
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 úno 2024 22:06
  • Výměna klávesnice ntb Dell Příloha(y)
    od Atten » 21 dub 2023 23:16 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    2027
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    26 dub 2023 10:55

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 14 hostů