oprava konektoru VGA od monitoru

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

bootwin
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

oprava konektoru VGA od monitoru

Příspěvekod bootwin » 15 úno 2007 22:51

Dobrej den,mam problem.Decka ukroutili konektor z kabelu vedouci od monitoru(konektor pripojny ke grafice) a ted jsem monitor rozebral a zjistil ze je rozdelen na dve casti do krabicek.Uz jsem se ptal v servisu,jestli nemaji jinej kabl,ale maji pouze nastavovaci.Ted me jde o to,ze je to monitor Relisys BTE555 a nemuzu zaboha prijit na to jakej drat patri do konektoru,mam novej konektor,ale jak ty draty patri,abych to mohl napajet,nechci hadat a pak neco zkouset aby to vyhorelo.Diky

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: oprava konektoru VGA od monitoru

Příspěvekod guest » 16 úno 2007 03:51

bootwin píše:Dobrej den,mam problem.Decka ukroutili konektor z kabelu vedouci od monitoru(konektor pripojny ke grafice) a ted jsem monitor rozebral a zjistil ze je rozdelen na dve casti do krabicek.Uz jsem se ptal v servisu,jestli nemaji jinej kabl,ale maji pouze nastavovaci.Ted me jde o to,ze je to monitor Relisys BTE555 a nemuzu zaboha prijit na to jakej drat patri do konektoru,mam novej konektor,ale jak ty draty patri,abych to mohl napajet,nechci hadat a pak neco zkouset aby to vyhorelo.Diky

Nějak nerozumím tomu, co a jak je rozděleno na 2 části do krabiček. Vyměnit kabel by neměl být problém, určitě by se dal použít i ten prodložovák. Na straně grafiky to není problém http://en.wikipedia.org/wiki/VGA_connector , problém je u monitoru. Resp. jak je to přímo v monitoru značeno. Nejspíš bude potřeba schéma zapojení.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 16 úno 2007 06:45

Dráty v kabelu jsou odlišeny barvami, takže bych kabel v místě, kde jsou dráty přerušené, na hulváta přestřihnul. Na obou koncích bych odstřihl ještě 5cm pro sichr a pak dráty sletoval, barvu na barvu, jeden po druhém. Každý drát bych založil do smršťovací bužírky, po nastavení posledního drátu, všechny bužírky zafoukal fénem, aby se stáhly a celý tento chumel obalil vulkanizační páskou (Rotunda). Vznikne sice cosi, jako bolavá noha, ale nevadí, hlavně že to funguje.
Pak je ještě jedna možnost, to když nechceš bolavou nohu, nebo nevíš kde jsou v kabelu dráty přerušeny. Opatrně vykuchej konektor u vadného kabelu, tak aby bylo vidět na kterou špičku je přiletovaný který drát. Nakreslíš si tabulku špička č. -> v monitoru pin..., pak vezmeš nový kabel a jakoukoliv zkoušečku drátů a propískáš si kabel, aby vznikla tabulka špička č. -> barva drátu. Porvnáním obou tabulek dostaneš novou barva drátu -> v monitoru pin... a podle ní to zapojíš. 8)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 16 úno 2007 09:28

To máš pravdu - pokud je kabel přerušený, ale já z dotazu chápu, že to má urvaný už i v monitoru. Pak je otázka jestli mají ty piny na tom plošňáku, nebo kam je to zapojený nějak označený. Případně také jak. Sto výrobců může být sto možností.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 16 úno 2007 09:48

Pravda, teď jsem si přečetl pořádně původní zadání. Je zajímavé, že jinak chápu význam slov v šest ráno a jinak v deset. Vypadá to, že monitor upadl, pochopitelně sám od sebe, případně se tam motal ten Japonec, co vždycky všechno rozbije (JaNeToSamo) :lol: a vyškubnul kabel z konektoru. Tady bude asi každá rada hooodně drahá. Snad tenké stéblo pro tonoucího. Opatrně ostrým nožem vykuchat konektor (pokud je zalitý v PVC) a pokusit se dohledat zbytky barev na špičkách, pokud je šroubovací, pak asi nic nezbylo :cry:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 16 úno 2007 10:16

To jsou ty hrrrrrr opravy. Taky to mám vyzkoušený. Z dvacetiminutové pětikorunové opravy se pak vyklube Týdenní záležitost za 5 stovek. Ale snad by neměl být problém najít nějakýho slušnýho člověka v servisu, aby aspoň ten vstup v monitoru okopíroval. I když.... u nás bych ho asi nenašel, tady se vždycky málem rozbrečej a za schéma třeba k videu chtěj 500,-. Servisní dokumentace je za litr. :evil:

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 16 úno 2007 13:23

Když už jste u dokumentace, také jednu sháním a to mi stačí schema - Video recorder Philips VR597 - nevíte náhodou, kde jej sehnat?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 16 úno 2007 13:47

Pic píše:Když už jste u dokumentace, také jednu sháním a to mi stačí schema - Video recorder Philips VR597 - nevíte náhodou, kde jej sehnat?

Podívej se sem: Je to spousta hledání, ale něco se najde:
http://www.kacha.cz/schema.html
http://www.eserviceinfo.com/index.php?what=search

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 16 úno 2007 13:53

Kdysi jsem hledal na modelářských serverech plány na křižník Prinz Eugen. Jeden zkušený modelář mi slíbil, že se po něm podívá a za dva dny mi plány poslal. Když jsem se ptal, kde je sehnal odpověděl mi, že ruský internet je neuvěřitelná studnice informací. Nejednou jsem se již o tom přesvědčil, takže pokud vládneš jejich švabachem, zkus hledat tímto směrem. Také kouknu a uvidíme, jak to dopadne.
Celý svět poskytuje informace za prachy, Rus za poděkování 8)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 16 úno 2007 13:54

Možná, že přesně ten typ nenajdeš, ale chce to vědět víc. Ono je si to někdy velmi podobné.
http://www.eserviceinfo.com/index.php?p ... at=search2

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 16 úno 2007 14:01

karlos píše:Kdysi jsem hledal na modelářských serverech plány na křižník Prinz Eugen. Jeden zkušený modelář mi slíbil, že se po něm podívá a za dva dny mi plány poslal. Když jsem se ptal, kde je sehnal odpověděl mi, že ruský internet je neuvěřitelná studnice informací. Nejednou jsem se již o tom přesvědčil, takže pokud vládneš jejich švabachem, zkus hledat tímto směrem. Také kouknu a uvidíme, jak to dopadne.
Celý svět poskytuje informace za prachy, Rus za poděkování 8)

To je pravda, u těch rusáků se najde skoro všechno. Google toho vyhodí milion. Já měl odkazy i na nějaký český, ale tam to posílali na CD a chtěli za to taky šílený prachy a tak jsem to vymazal.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 16 úno 2007 14:14

Díky za všechny odkazy - zatím vše marné. Na ruské stránky jsem spoléhal, ale Philipse tam asi nemají moc v lásce.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Win 10 - Automatická oprava
    od prochy7b » 29 bře 2024 16:19 » v Windows 11, 10, 8...
    12
    1795
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    31 bře 2024 11:07
  • Oprava TV Blaupunkt B50A148TC Příloha(y)
    od Tvrbar » 17 pro 2023 19:37 » v Problémy s hardwarem
    6
    867
    od Tvrbar Zobrazit poslední příspěvek
    18 pro 2023 19:40
  • Oprava telefonu, co vše bude potřeba - Xiaomi Redmi Note 11
    od HelFix » 05 úno 2024 07:55 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    10
    1464
    od Serg01 Zobrazit poslední příspěvek
    07 bře 2024 02:35
  • Výběr monitoru do 8K
    od Martymarty » 13 pro 2023 11:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1036
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    13 pro 2023 17:46
  • Výběr monitoru k PC
    od natasahribek » 13 zář 2023 13:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    2053
    od natasahribek Zobrazit poslední příspěvek
    13 zář 2023 13:09

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů