konflikt hardware

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 19 úno 2007 02:39

Já už si to teda moc nepamatuju, ale mám pocit, že i W98 měli v sobě pár ovladačů pro nejznámější kousky hardware. Zkoušelas při instalaci nového hw zadat "vybrat ze seznamu" nebo něco takovýho? Před nějakou dobou jsem instaloval 98ky na starej noťas a byl tam podobnej problém, jenom ne s grafikou, ale s LCD - 98ky ho nějak nemohly identifikovat, takže jsem to dělal ručně (bez diskety) a vybral jsem typ LCD z nabídky (kupodivu tam byl nějaký IBM a zrovna pasoval) a pak vše šlapalo, jak mělo. Bohužel si nepamatuju přesnej postup. :|

Reklama
jita
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: únor 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jita » 19 úno 2007 03:55

Blue Spirit píše:S3Inc. Trio3D
To bude ono. Když to napíšete do Googlu tak to najde spoustu odkazů na stažení, ale zatím jsem nenašel žádnej funkční. Zkuste pohledat. Zatím nic nevyhazujte. :idea:


Diky, zitra to zkusim vyhledat a pak dam vedet :)
jita

jita
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: únor 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jita » 19 úno 2007 04:08

Elusive píše:Já už si to teda moc nepamatuju, ale mám pocit, že i W98 měli v sobě pár ovladačů pro nejznámější kousky hardware. Zkoušelas při instalaci nového hw zadat "vybrat ze seznamu" nebo něco takovýho? Před nějakou dobou jsem instaloval 98ky na starej noťas a byl tam podobnej problém, jenom ne s grafikou, ale s LCD - 98ky ho nějak nemohly identifikovat, takže jsem to dělal ručně (bez diskety) a vybral jsem typ LCD z nabídky (kupodivu tam byl nějaký IBM a zrovna pasoval) a pak vše šlapalo, jak mělo. Bohužel si nepamatuju přesnej postup. :|


Zkousela jsem vsechno, tedy i "vybrat ze seznamu", ale vsechny pokusy vzdycky ztroskotaly na tehle hlasce: "Nyni potrebujete disketu oznacenou Windows 95 S3 Driver Disk. Tuto disketu ziskate od vyrobce tohoto pocitace. Pokracujte klepnutim na OK." Disketu nemam, ale i tak musim klepnout na pozadovane tlacitko. A kdyz kliknu na OK tak se objevi: "Nelze najit soubor s3_4.dll na diskete Windows 95 S3 Driver Disk. Vlozte disketu Windows 95 S3 Driver Disk do vybrane jednotky a pak klepnete na OK ..." V teto fazi na OK klepnout nejde, musim na Storno a objevi se: "System Windows nemuze nainstalovat S3 Inc. Trio 3D. A smytec, konec, a muzu zacit nanovo ... a tak je to porad dokolecka. Vypada to, ze moje Windowsy zadne potrebne ovladace nemaji, nebo tahle grafika asi pro ne neni znama.
Fakt uz nevim, co dal ... :-(
jita

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 19 úno 2007 06:49

Nejprve otestuj grafiku, jakej tam máš vlastně čip. Utilita přiložena.
Pak mrkni sem a stáhni si požadovaný ovladač. :wink:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 19 úno 2007 07:10

Při instalování ovladačů, až dojde na hlášku o dynamické knihovně, zadej cestu C:\windows\system. Ten ovladač v počítači stále je, jen nějak systém zblbnul a neví kde. Pokud by nebyl v podadresáři system, vyhledej ho pomocí nástroje hledání v průzkumníku. A cestu při instalaci dej takovou, kde opravdu je.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Zdena.Sladky
Level 3
Level 3
Příspěvky: 634
Registrován: srpen 06
Bydliště: Břeclav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Zdena.Sladky » 19 úno 2007 09:21

Ahoj, nějaký ovladač pro S3 3D jsem našel na CD. Dej tvou emailovou adresu a já ti ho pošlu.
AMD Athlon X2 6000+ 3.0GHz, chladič Thermaltake BigTyp VP, 3GB DDRII 667 Corsair (2x512MB, 2x1GB), deska Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570sli, gr. karta Asus 9800GTX+ 512MB, 3xHDD WD(250GB+200GB+1000GB), case Thermaltake Swing VB6000BWS, zdroj Corsair VX550W, 24" LCD Samsung T240HD

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 19 úno 2007 11:26

Mrkni v ovládacích panelech na systém, zda tam je uvedena grafická karta, pokud je uvedena klepni na ni a vyber změnit , nebo aktualizovat ovladač (ale až budeš ovladač mít někde na PC nebo CD). Asi budeš muset nastavit přesně cestu tam, kde je uložen, aby jej program našel. Zpravidla má příponu .inf.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

jita
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: únor 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jita » 20 úno 2007 01:24

Zdena.Sladky píše:Ahoj, nějaký ovladač pro S3 3D jsem našel na CD. Dej tvou emailovou adresu a já ti ho pošlu.


jita.jedlickova@seznam.cz

diky moc :smile:
jita

jita
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: únor 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jita » 20 úno 2007 01:27

karlos píše:Při instalování ovladačů, až dojde na hlášku o dynamické knihovně, zadej cestu C:\windows\system. Ten ovladač v počítači stále je, jen nějak systém zblbnul a neví kde. Pokud by nebyl v podadresáři system, vyhledej ho pomocí nástroje hledání v průzkumníku. A cestu při instalaci dej takovou, kde opravdu je.


Bohuzel, at delam co delam, i kdyz zadavam cestu spravne, tak to po mne furt hcce tu zatracenou disketu ... Vypada to, ze ten ovladac v systemu vubec neni, zrejme jsem byla tak moc "sikovna", ze jsem ho nejakym zahadnym zpusobem vymazala ... :-( achjo
jita

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 20 úno 2007 06:00

100%ně tam je. Jak ti hodí hlášku, že bude instalovat nějaký soubor, koukni, který a najdi si ho na disku. Tímto způsobem jsem opravoval wokna na počítačích mých dětí (kolikrát i třikrát týdně).
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

jita
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: únor 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Problem vyresen!

Příspěvekod jita » 28 úno 2007 02:07

Ahoj vsem!
Chci vam podekovat za vsechny rady a pomoc, nejak jsem to vsechno zkombinovala :lama: , pouzila jsem zaslany i stazeny ovladac a pocitac se vzpamatoval, takze je zase vsechno v puvodni velikosti a barevnosti :D
Na tohle forum odted nedam dopustit a vsem, kdo ho jeste neznaji (se teda divim!) ho budu doporucovat.
Diky vsem a mejte se hezky! :bigups:
jita


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • SQL INSERT konflikt cizího klíče
    od cervcek » 24 lis 2023 00:02 » v Vše ostatní (sw)
    0
    1116
    od cervcek Zobrazit poslední příspěvek
    24 lis 2023 00:02
  • PC Hardware 18k bez grafiky
    od Puntickar » 14 úno 2024 11:15 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    784
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    14 úno 2024 15:14
  • 4K TV - je hardware omezující?
    od Arha » 09 úno 2024 11:44 » v Vše ostatní (hw)
    2
    669
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 18:28
  • hardware vhodný pre soulseek
    od mk7605 » 20 srp 2023 13:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1216
    od mk7605 Zobrazit poslední příspěvek
    14 říj 2023 19:03

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů