monitor blika

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

mikrob.
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

monitor blika

Příspěvekod mikrob. » 18 úno 2007 21:03

Dobrý den, prosím o pomoc s problémem. Mám nový počítač Acer Aspire E380 s monitorem Acer AL 1951. V počítači je grafická karta NVIDIA GeForce 7300 SE. Když je propojím přes DVI kabel, monitor v nepravidelných intervalech poskakuje a občas na vteřinu obraz zmizí a objeví se černá obrazovka. Když použiju d-sub, obraz už nemizí, ani neposkakuje, ale zase přes něj proběhne občas paprsek jakoby přes jednu řadu pixelů. Byl jsem v prodejně s tímto problémem a postupně mi vyměnili jak počítač, tak monitor, ale problém trvá. Jde o vadnou grafickou kartu? diky

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 18 úno 2007 21:29

Pokud máš nový PC a přesto je vadný uplatni záruku a nehrab se v tom sám, ať o záruku nepřijdeš. Máš bednu zaplombovanou?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

mikrob.
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

monitor blika

Příspěvekod mikrob. » 18 úno 2007 21:54

jo všechno je to v záruce, ale já jsem v poslední době už reklamoval tolik věcí a bohužel neúspěšně a stálo mě to tolik úsilí, že bych se na to nejradši v****l. navic to musim vzít, odvézt 30 kiláků do prodejny a budu měsíc bez počáku. tak proto se ptám, kdyby to byla třeba softwarová věc, že bych si to mnohem radši vyřešil sám. piksla je zaplombovaná.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 18 úno 2007 22:02

Jestliže jsi uplatnil reklamaci vícekrát, trvej na vrácení peněz a běž do lepšího obchodu. Do bedny nelez, možná právě na to čekají, aby se tě zbavili s tím, že jsi si to způsobil sám. Pokud s nimi nebude řeč, vezmi si sebou někoho znalého problematiky. V nouzi se obrať o pomoc na Sdružení na ochranu spotřebitelů. Jejich pomoc proti takovým firmám bývá velmi účinná. Myslím, že i mají své vlastní stránky. Tady jsou: http://www.spotrebitel.cz/article/artic ... 63/1/1293/
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: monitor blika

Příspěvekod James_Radlle » 19 úno 2007 00:03

mikrob píše:Dobrý den, prosím o pomoc s problémem. Mám nový počítač Acer Aspire E380 s monitorem Acer AL 1951. V počítači je grafická karta NVIDIA GeForce 7300 SE. Když je propojím přes DVI kabel, monitor v nepravidelných intervalech poskakuje a občas na vteřinu obraz zmizí a objeví se černá obrazovka. Když použiju d-sub, obraz už nemizí, ani neposkakuje, ale zase přes něj proběhne občas paprsek jakoby přes jednu řadu pixelů. Byl jsem v prodejně s tímto problémem a postupně mi vyměnili jak počítač, tak monitor, ale problém trvá. Jde o vadnou grafickou kartu? diky


Jestli jste vsechno uz vymenili, mohlo by to byt v silnem rusenim elektrickym proudem - kolisanim napeti, pokud je zapojen do stejneho okruhu nejaky spotrebic se silnym odberem....muze to byt tim. Zkusit se musi vsechno. 8)
Počítač: ANO! :bottle:

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 19 úno 2007 08:01

PC i monitor by měly být zapojeny do stejné zásuvky popř.do jedné prodlužovačky. Nemělo by to být na okruhu z boilerem nebo spotřebiči v kuchyni nebo pračkou v koupelně. Dále jednou za čes procházím v bytě všechny krabice a dotahuji svorky pokud máš ještě hliníkový rozvod 220V je to velmi žádoucí. POkud by ani toto nepomohlo prodával se stabilizátor napětí k televizím. Ohledně stabilizace napětí lze to též vyřešit přidáním lepší UPS ta ho má v sobě integrovaný. Víc už mě nenapadá. Mám docela fofr on to určitě ještě někdo rozvede.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 19 úno 2007 09:12

Jeník má pravdu, zkusil bych UPS. Ale i tak mi to přijde jako docela extremní řešení, v běžných domácnostech vybavených běžnýma spotřebičema toto zařízení není až zas tak nutné (teď mě nekamenujte, já jsem běžná domácnost, nemám UPS a nikoho s běžnou domácností s UPS neznám :wink: ).
Chápu tvoje znechucení reklamováním, sám jsem toho zažil až až. Nechal sis to prověřit přímo na prodejně? Teda jestli nemáš tu smůlu a nedělá to jednou za 5 hodin...

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 19 úno 2007 09:15

UPS až nakonec nejdřív to předtím co píšu.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

wichin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 559
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod wichin » 19 úno 2007 10:00

jediný co můžeš je, že si půjčíš od kámoše monitor a tím zjistíš jestli je chyba v pc nebo v monitoru. Pokud je špatnej monitor, reklamuj jej a nějakej si někde zatím pujčiš. Pokud bedna, tak budeš bez pc.Vůbec ti ale nezávidím, že to máš na reklamaci tak daleko. Pokud tak často reklamuješ, měl jsi dobře zvážit odkud kupovat.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 19 úno 2007 11:09

Jestliže je toto Tvůj PC - http://www.elektro-1.cz/acer-aspire-e38 ... i-sestavy/, má i integrovanou TV kartu a ta může právě dělat neplechu. Pokud umíš sejmout obrazovku v ten moment, kdy se závada projevuje, zkus sem ten obrázek vložit.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 19 úno 2007 12:35

PIC ten odkaz mi nejde.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

mikrob.
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

napětí to nebude

Příspěvekod mikrob. » 19 úno 2007 12:43

je pravda, že počítač i monitor jsou zapnuté do hodně starých elektrických rozvodů, ale máme v domě i nové a když jsem to celé přepojil do nich a odstranil z okruhu všechny ostatní spotřebiče, závada se nijak nezlepšila. ale možná mám ještě jeden problém, který souvisí: asi dva měsíce jsem počítač užíval s d-sub propojením, protože to bylo menší ze dvou zel. Pak jsem jej asi na týden musel celý odpojit a zabalit do beden a teď jsem ho složil a zjistil, že d-sub už nefunguje vůbec (monitor píše no signal) a dvi funguje, ale tak 3x do minuty zmizí na sekundu obraz - čili ten starý problém.

pic, co se týče toho modelu, je to přesně ten, na který odkazuješ. obraz sejmout neumím, ale v podstatě jde o to, že zmisí vše na obrazovce a ta zčerná přibližně na 1 sekundu. variantou je, že se celý obraz vmžiku pohne asi o 2mm doleva.

zkusím zapojit jiný monitor, jak radíte.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Modem ZTE H267A funguje, ale Internet stále bliká
    od Milo » 08 led 2024 16:04 » v Sítě - hardware
    2
    1001
    od Milo Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 18:15
  • PC monitor
    od Shokata88 » 23 led 2024 14:01 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    672
    od Shokata88 Zobrazit poslední příspěvek
    23 led 2024 20:37
  • Monitor 27”
    od ignig » 24 lis 2023 17:06 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1281
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 11:29
  • Monitor vs TV
    od green93 » 07 zář 2023 13:42 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1248
    od green93 Zobrazit poslední příspěvek
    07 zář 2023 13:42
  • Monitor
    od ShadowWord:Pain » 20 črc 2023 10:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    892
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    21 črc 2023 19:50

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů