Monitor mění barvy

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

John74
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Monitor mění barvy

Příspěvekod John74 » 19 úno 2007 17:28

Dobrý den chtěl jsem se zaptat - jestli-že mi monitor z ničeho nic změnil barvu na zelenej přeliv - nevite co s tim? pokaždy když s tim kabelem pohnu tam mi začne měnit barvu na červenou, modrou, žlutou nebo na tu zelenou.Mám pocit že je to asi špatnej kabel od monáča k bedně.nevite kde by se dal sehnat novej?? díval jsem se do monitoru a tam je to zapojeny jen na tři konektory - tak jsem si říkal že bych si to vyměnil i sám jen nevim kde ten novej kabel sehnat!! pomozte - typ monitoru je Samsung SyncMaster 753dfx L --- model code: an17ksbuq/edc ---- type: pn17

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 19 úno 2007 18:44

Vypadá to na nedokonalý kontakt kabelu v monitoru nebo na grafické kartě. Máš kabel řádně zasunutý a zajištěný. Porušený kabel je méně pravděpodobný, spíše je poškozen konektor na jedné straně kabelu a nebo na GK či monitoru.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 20 úno 2007 06:23

Tak přesně takto se chová, tak zvaný studený spoj (spoj za studena), nazývaný v praxi studeňák (minulý týden jsem tento jev někde popisoval). Samozřejmě, to být nemusí, ale v první řadě bych hledal tímto směrem, protože odstranění takovéto závady je nejlevnější a proč se vzdávat něčeho, co je zadarmo... :wink:
Prohlédni si desku grafické karty a zaměř se zejména na oblast okolo konektoru k monitoru. Všechny vývody musí být zalité pájkou a žádný nesmí být vytržený (mezi vývodem a tištěným spojem bývá mnohdy okem těžko viditelná trhlinka po obvodu vývodu). Všechny body na desce, kde bylo letováno, musí být krásně, stříbřitě lesklé. Pokud je některý z nich matný, je to známka oxidace a tudíž důkaz, že spoj se pohl během tuhnutí pájky po letování. Pokud na vývodech konektoru najdeš nějaké takové spoje, stačí vzít do ruky páječku (v žádném případě to nesmí být trafopáječka!!!! hrozí zničení desky), pájku a spoj přeletovat. Před tím bych ještě doporučil odsát odsávačkou starou pájku.
Pokud neuspěješ na konektoru na desce a na kabelu je konektor rozebiratelný (ne takový ten blok z PVC), pak jej rozeber a překontroluj dráty na konektoru. Zde se jedná o ruční práci z Číny a možnost vzniku studeňáku je více než pravděpodobná :evil:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 20 úno 2007 08:58

Karlos máš pravdu jen bych začal něčím méně pracným a to sprejem na kontakty za stovku. Prostříkal bych bez napětí, držel se návodu na lahvičce a nechal vyschnout oba konektory jak v monitoru tak u PC.Pokud by to nepomohlo hledal bych studěňáky.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 20 úno 2007 09:45

Ještě taková banalitka konektor z monitoru je zajištěn na šrouby di konektoru grafické desky v PC?
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 20 úno 2007 10:00

Sprej na kontakty, byť zadarmo, je na nic. Nikdy jsem ještě neviděl, že by něco napravil. Minimálně neuškodí, takže proč ne, ale osobně neznám jediného profika, který by ho měl ve své dílně a cokoliv s ním čistil...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 20 úno 2007 11:38

Sprej na doteky - POužívám ale jednu z dražších variant výrobce Xintex Na péra s jemným nastavením ve vidlicových spínačích tel přístrojů nebo na klouby kroucených šnůr k nezaplacení. Nastříknout ošoupat a nechat vyschnout a na rok mám pokoj (ošoupat = vidlicák u tel přístroje párkrát proběhnu) sahnout do toho jemným smirkem nebo kleštěma rozhodim si tlaky a vživotě už to bez nastavovacích přípravků nedám dohromady a celý přístroj protože šumí a vypadává můžu vyhodit.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 20 úno 2007 12:01

Sám píšeš, že kontakt je nutno po nástřiku "ošoupat", tedy mechanicky dočistit. Na to používám pomůcku podobnou štětci s nastavitelnou délkou štětin, ze skelných vláken. Pomocí tohoto nástroje jsem schopný vyčistit jakýkoliv kontakt bez chemie tak, že je k nerozeznání od nově vyrobeného. Ale budiž, jsem ochoten akceptovat použití chemie na kontakty, které spínají malé proudy, při velmi nízkých napětích i když s výhradami. Na čištění kontaktů konektorů je však chemie zcela o ničem. Místo plýtvání penězi a poškozování životního prostředí, rovnou přitáhnu cajbinku, aby se kontakt pevněji usadil a vedl s co nejmenším odporem.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Monitor měnící barvy
    od BlackTroT » 01 úno 2024 08:12 » v Problémy s hardwarem
    1
    637
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    01 úno 2024 08:20
  • Tisk z excelu mění výšky buněk
    od Moonddur » 28 dub 2023 11:50 » v Kancelářské balíky
    1
    1812
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    28 dub 2023 12:08
  • Problém s videem (rozsypané barvy) Příloha(y)
    od doudinin » 28 srp 2023 17:03 » v Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)
    6
    1941
    od doudinin Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 20:37
  • Monitor 27”
    od ignig » 24 lis 2023 17:06 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1281
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 11:29
  • Monitor vs TV
    od green93 » 07 zář 2023 13:42 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1248
    od green93 Zobrazit poslední příspěvek
    07 zář 2023 13:42

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů