pomoc s přepojením HDD.....

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
pítr
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

pomoc s přepojením HDD.....

Příspěvekod pítr » 23 úno 2007 09:24

Dobrý den....můj problém je následující....mám 2 počítače.

1. Pentium 1.9 ghz,1giga ram ddr 400,MSI K7N2,HDD ST3120026A 120 giga, ATI Radeon 9000.......Je na něm original WIN XP......

2. AMD64 3200+ Venice 939,1giga ram DDR 400,ASUS A8N5X,HDD ? 160 giga, ATI Radeon X850XT 265 mb...ne kterém není otiginal OS........

a mám tento plán, vzít HDD z original WIN XP z 1. PC a přendat ho do 2. PC..+ paměti.....

otázka?... :stačí, když ten disk pouze vyměním?...potřebuju to kůki připojení na net s orig. WIN XP.......ten druhý disk, co je větší vlastně nepotřebuji, takže mi de o to, zda je pouze vyměním, nebo jestli se tam něco nastavuje?....
Asi se budou muset stáhnout ovladače na tu grafiku, desku a na vše....????, jelikož ty ovladače zůstaly na tom starym disku, který nepotřebuji....!!

doufám , že s te někdo pochopil , o co mi jde.....

předem díky za odpově´d....

Reklama
Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

re

Příspěvekod jarod72pm » 23 úno 2007 09:33

obávám se že na disku jsou veškeré informace o systému PC (jak soft tak hardware)
tudíž po výměně disku každopádně budeš muset instalovat komplet nové ovladače ale
asi nejlepší bude přeinstalovat windows + to ostatní (aby nebyl problém)
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

Uživatelský avatar
pítr
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: re

Příspěvekod pítr » 23 úno 2007 09:38

jarod72pm píše:obávám se že na disku jsou veškeré informace o systému PC (jak soft tak hardware)
tudíž po výměně disku každopádně budeš muset instalovat komplet nové ovladače ale
asi nejlepší bude přeinstalovat windows + to ostatní (aby nebyl problém)



Jasan, a když přeinstaluju windows,tak jak to je pak s tou originalitou?, myslel sem, že orig. windows jdou nainstalovat jen jednou?.....

Uživatelský avatar
pítr
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: re

Příspěvekod pítr » 23 úno 2007 09:40

pítr píše:
jarod72pm píše:obávám se že na disku jsou veškeré informace o systému PC (jak soft tak hardware)
tudíž po výměně disku každopádně budeš muset instalovat komplet nové ovladače ale
asi nejlepší bude přeinstalovat windows + to ostatní (aby nebyl problém)



Jasan, a když přeinstaluju windows,tak jak to je pak s tou originalitou?, myslel sem, že orig. windows jdou nainstalovat jen jednou?.....


nebo se to zjiš´tuje jen přes IP adresu?....

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: pomoc s přepojením HDD.....

Příspěvekod guest » 23 úno 2007 09:46

pítr píše:Dobrý den....můj problém je následující....mám 2 počítače.

1. Pentium 1.9 ghz,1giga ram ddr 400,MSI K7N2,HDD ST3120026A 120 giga, ATI Radeon 9000.......Je na něm original WIN XP......

2. AMD64 3200+ Venice 939,1giga ram DDR 400,ASUS A8N5X,HDD ? 160 giga, ATI Radeon X850XT 265 mb...ne kterém není otiginal OS........

a mám tento plán, vzít HDD z original WIN XP z 1. PC a přendat ho do 2. PC..+ paměti.....

otázka?... :stačí, když ten disk pouze vyměním?...potřebuju to kůki připojení na net s orig. WIN XP.......ten druhý disk, co je větší vlastně nepotřebuji, takže mi de o to, zda je pouze vyměním, nebo jestli se tam něco nastavuje?....
Asi se budou muset stáhnout ovladače na tu grafiku, desku a na vše....????, jelikož ty ovladače zůstaly na tom starym disku, který nepotřebuji....!!

doufám , že s te někdo pochopil , o co mi jde.....

předem díky za odpově´d....

Samozřejmě, že budeš muset přeinstalovat ovladače, ty co más na tom hardu nepotřebuješ. Takže jak radí kolega, pokud tam nemáš důležitá data, příp. hodně dat, pak by asi bylo lepší celý přeinstalovat i s formátem. Jinak bys musel staré odstranit a nové stáhnout a v tom by asi byl guláš. Nevím co na to řekne ještě CMOS. Abys ty ovladače nemusel někde stahovat, tak si je můžeš zkopírovat (pokud tedy na tom menším hardu jsou DriverMaxem - údajně to umí: http://www.studna.cz/go/detail/fid/5869

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

re

Příspěvekod jarod72pm » 23 úno 2007 09:46

Original jsou ty Windows které mají platné licenční číslo které se zadá při instalaci a ta se pak dokončí + ověření na servru microsoftu při stahování aktualizací :wink:
neoriginální windows sice nainstaluješ zadáš licenční číslo ale už nemůžeš ověřit protože by to neprošlo a nešly ani aktualizace(prostě to licenční číslo už někdo má a ty používáš duplikát) :wink:
toť vše na vysvětlení Originalu.
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: re

Příspěvekod guest » 23 úno 2007 09:51

pítr píše:
jarod72pm píše:obávám se že na disku jsou veškeré informace o systému PC (jak soft tak hardware)
tudíž po výměně disku každopádně budeš muset instalovat komplet nové ovladače ale
asi nejlepší bude přeinstalovat windows + to ostatní (aby nebyl problém)



Jasan, a když přeinstaluju windows,tak jak to je pak s tou originalitou?, myslel sem, že orig. windows jdou nainstalovat jen jednou?.....

Cituji z Viry.cz:
Aktivace Windows XP po reinstalu není nutná
Pokud se chystáte k reinstalaci operačního systému Windows XP, pak si určitě nezapomeňte zkopírovat na nějaké bezpečné místo kromě potřebných dat také soubor wpa.dbl. Ten se standardně nachází v C:\Windows\System32. V něm jsou zapsány informace o HW vašeho počítače, které jsou použity pro aktivaci produktu Windows XP. Po provedené instalaci stačí soubor opět vrátit do zmíněné složky, bez nutnosti opětovné registrace.
P.S. Údajně to funguje.

Uživatelský avatar
pítr
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: re

Příspěvekod pítr » 23 úno 2007 09:55

jarod72pm píše:Original jsou ty Windows které mají platné licenční číslo které se zadá při instalaci a ta se pak dokončí + ověření na servru microsoftu při stahování aktualizací :wink:
neoriginální windows sice nainstaluješ zadáš licenční číslo ale už nemůžeš ověřit protože by to neprošlo a nešly ani aktualizace(prostě to licenční číslo už někdo má a ty používáš duplikát) :wink:
toť vše na vysvětlení Originalu.


To chápu, jde mi o to, že když to budu chtít celý reinstalovat, jestli mi to pak vezme to ověření na tom serveru microsoftu při těch aktualizacích...., Protože na tom disku MAM original win s licenčnim číslem.....,takže to klidně přeinstaluju,to zvládnu...jen nechci přijít o tu orig. licenci....abych mohl aktualizovat.......!!!......

Uživatelský avatar
pítr
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: pomoc s přepojením HDD.....

Příspěvekod pítr » 23 úno 2007 09:58

Blue Spirit píše:
pítr píše:Dobrý den....můj problém je následující....mám 2 počítače.

1. Pentium 1.9 ghz,1giga ram ddr 400,MSI K7N2,HDD ST3120026A 120 giga, ATI Radeon 9000.......Je na něm original WIN XP......

2. AMD64 3200+ Venice 939,1giga ram DDR 400,ASUS A8N5X,HDD ? 160 giga, ATI Radeon X850XT 265 mb...ne kterém není otiginal OS........

a mám tento plán, vzít HDD z original WIN XP z 1. PC a přendat ho do 2. PC..+ paměti.....

otázka?... :stačí, když ten disk pouze vyměním?...potřebuju to kůki připojení na net s orig. WIN XP.......ten druhý disk, co je větší vlastně nepotřebuji, takže mi de o to, zda je pouze vyměním, nebo jestli se tam něco nastavuje?....
Asi se budou muset stáhnout ovladače na tu grafiku, desku a na vše....????, jelikož ty ovladače zůstaly na tom starym disku, který nepotřebuji....!!

doufám , že s te někdo pochopil , o co mi jde.....

předem díky za odpově´d....

Samozřejmě, že budeš muset přeinstalovat ovladače, ty co más na tom hardu nepotřebuješ. Takže jak radí kolega, pokud tam nemáš důležitá data, příp. hodně dat, pak by asi bylo lepší celý přeinstalovat i s formátem. Jinak bys musel staré odstranit a nové stáhnout a v tom by asi byl guláš. Nevím co na to řekne ještě CMOS. Abys ty ovladače nemusel někde stahovat, tak si je můžeš zkopírovat (pokud tedy na tom menším hardu jsou DriverMaxem - údajně to umí: http://www.studna.cz/go/detail/fid/5869


no právě že tam mám důležitý data.....a nerad bych o ně přišel....,, a jakej guláš?.....odinstaluju všechny ovladače, pak ten disk vyměnim a nainstaluju ty nový,který sou potřeba......a nevim, proč bych je měl kopírovat,když mi na nový desce a grafice mi budou na prd.......
Naposledy upravil(a) pítr dne 23 úno 2007 13:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pítr
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod pítr » 23 úno 2007 13:05

hmmm....právě že mi příde svinácký, že když si koupíš do kompu nový komponenty,hlavně desku, tak kůli nim, stratíš možnost aktualizací......a orig.windows.... :evil:

Radix
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2165
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Radix » 23 úno 2007 14:04

Běž na Linux a je pokoj od licenčních čísel.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pomoc se sestavením PC 45-50K
    od Kvp2 » 03 lis 2023 23:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    22
    2650
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    12 lis 2023 20:39
  • Kontrola+pomoc se sestavením NEW PC (do 70 tis.)
    od Petersfree » 15 pro 2023 21:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1151
    od Petersfree Zobrazit poslední příspěvek
    22 pro 2023 06:55
  • Pomoc s nastavením MikroTik Příloha(y)
    od souky5 » 04 pro 2023 19:16 » v Sítě - hardware
    1
    1313
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    04 pro 2023 22:07
  • Pomoc s výběrem Linuxu
    od Luis » 02 pro 2023 14:33 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    5
    4186
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    20 úno 2024 11:05
  • Pomoc / Stavění PC do 20K / Nováček Příloha(y)
    od blatantq » 16 pro 2023 18:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    32
    1467
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    26 pro 2023 11:04

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot], Seznam[Bot] a 16 hostů