MB Via

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

MB Via

Příspěvekod pee.tr » 27 led 2005 15:42

Nevite prosim nekdo, kde sehnat manual na motherboard Via Tech VT82C686. Doufam, ze je ten nazev spravne. Potrebuju zjistit co tam patri za pamet. A taky novy BIOS. Diky.

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 27 led 2005 16:37

To asi nebude ten správnej název... Dle toho co sem zjistil se jedná o můstek PCI->ISA. Řekl bych že ten se bude nalézat na každý druhý desce co byla v tý době vyrobena, takže podle toho na název desky nepřijdeme. Můžeš na tu desku mrknout? Kdyby si zjistil třeba aspoň co je napsáno na čipsetu, třeba by se to dalo nějak dohledat...

pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 28 led 2005 14:39

Taky mi tohle uz bylo receno, ze to neni nazev desky. Co jsem tak brouzdal po netu, a zjistoval od kamose co mi ji kdysi prodal,asi by to byla Fic.
http://www.mainboard.cz/driver/fic.htm
Tady se toho uz najde dost, jen musim zjistit, jak se jmenuje dal.
Tak zatim diky.

pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 28 led 2005 15:11

Asi nejspis FIC SD-11, protoze podle:
http://www.fic.com.tw/support/motherboard/cputable.aspx
jsou pro pro Athlon (coz mam ja 750MHz) pouze Slot A a Socket A.
A ponevadz jsem v te desce driv pouzival Athlon 600 MHz, a podle udaju zadna z desek uvadenych v tabulce Socket A tak nizkou frekvenci procesoru nepodporuje, vidim to na ten Slot A, tedy FIC SD-11.
Uvazuju spravne?

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 28 led 2005 17:45

Asi by to mohla bejt vona, ale jenom podle týhle úvahy bych si netroufnul flashovat bios...
Nepíše náhodou název desky v průběhu POSTu? Teď koukám vedle na postarší Asus a tam je to hned na další obrazovce po výpisu biosu grafiky. Zkus si pořádně prohlídnout co kde píše během nabíhaní, třeba tam něco vyčteš... Zkus si zapamatovat třeba i datum biosu, nebo nějakou takovouhle kravinu, mohlo by to při identifikaci pomoct. Aby se ti to líp opisovalo můžeš nabíhání pozastavit klávesou Pause/Break. Jakoukoliv jinou klávesou pokračuješ...

peterrr
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod peterrr » 01 lis 2006 20:41

Zdravím všechny,dostal se mi do rukou téměř historický stroj a mám problém identifikovat základní desku.Na chipsetu je pouze Via Tech VT82C686 a mezi sloty na síťovku je malinký znak Biostar.Procesor je AMD Athlon 950MHz.Nevíte náhodou co to je za desku?Dokáže deska zvládnout 80GB HDD ATA,a poběží osazená jednou 512MB SDRAM.Předem dík za odpověť i když mi stím už asi nikdo neporadí.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 01 lis 2006 21:09

Stáhni a nainstaluj AIDU32 nebo Everest home (nástupce aidy) tam se ti to pěkně vypíše...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů