Piskani pri startu PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

pískot

Příspěvekod jkmaxfli » 18 bře 2007 14:52

čtu ten článek pořád do kola a nejde mi do hlavy kde mu to píská,píše monitor,pak ve skříni,vyzní to,jako by měl monitor někde ve skříni namontovanej,at si poslechne odkud to jde.není na tom nic těžkýho přece.

Reklama
Uživatelský avatar
Phoenix666
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: březen 07
Bydliště: Sokolovsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Phoenix666 » 18 bře 2007 18:35

... tak co vlastně píská... nebo pípá ????. Mluvte prosím jasně a srozumitelně :evil:
WIN XP PRO SP 2 CZ, MB Gibabyte K8NSNXP, AMD Athlon 64 3000+ Venice, 1 GB RAM Corsair DDR 400, Gigabyte GF 6600GT, SB Audigy4, LCD Yakumo 19", Genius Home Theathre 5.1

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

písk

Příspěvekod jkmaxfli » 18 bře 2007 18:41

Phoenix666 píše:... tak co vlastně píská... nebo pípá ????. Mluvte prosím jasně a srozumitelně :evil:

jelikož nejspíš nemůže zpustit pc,tak se to asi jen tak nedozvíme.

Uživatelský avatar
Phoenix666
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: březen 07
Bydliště: Sokolovsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Phoenix666 » 18 bře 2007 18:44

... obecně PC pípá = HW chyba, pamět, deska, grafika, atd. PC píská = zdroj , napětí, přepětí. Nic víc k tomu zatím podle dotazu říct nemohu :cry: :cry: :cry:
WIN XP PRO SP 2 CZ, MB Gibabyte K8NSNXP, AMD Athlon 64 3000+ Venice, 1 GB RAM Corsair DDR 400, Gigabyte GF 6600GT, SB Audigy4, LCD Yakumo 19", Genius Home Theathre 5.1

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

p

Příspěvekod jkmaxfli » 18 bře 2007 18:47

Phoenix666 píše:... obecně PC pípá = HW chyba, pamět, deska, grafika, atd. PC píská = zdroj , napětí, přepětí. Nic víc k tomu zatím podle dotazu říct nemohu :cry: :cry: :cry:

to už jsem mu taky psal,že se mi něco podobného stalo,pípání desky,restarty pc,na monitoru ani bod=shořela gpu.

Uživatelský avatar
Mister.G
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 306
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Mister.G » 19 bře 2007 01:45

To jste zase radilové...píská/pípá :D :D
Pokud máš možnost, pujč si od někoho grafickou kartu a dej jí do kompu. Jde zřejmě o to, že se ti grafika položila a signál je mimo. Proto to pípání z bedny.
Monitor zkus dát k jinýmu stroji, tím vyloučíš chybu monitoru, ale píšeš, že je v poho.
Ještě by si mohl grafiku vyndat a spustit to. Mělo by ti to jet na integrovanou grafiku, pokud ne, možno se to musí nastavit v Biosu.
Každopádně zkus jinou, pokud to nepojede, tak může bejt zákl. deska v čudu.

Ještě by mě zajímala tvoje sestava i se zdrojem(značka/W). Je možný, že v té lepší variantě už to zdroj neutáhne, protože old zdroj odešel a nedá dost šťávy.

Zkus ještě otevřít bednu a zapnout. Koukni, jestli se ti rozjedou větráčky.
K čemu nám je, že zítra bude líp, když pokaždé, když se ráno probudíme, je dnes.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 19 bře 2007 07:34

Ano mistře, to jsou zase radilové... :wink:
Takže, to pípání pochází od systémového reproduktoru a počítač jím hlásí výsledek POSTu. Liší se podle výrobce BIOSu, ale v našem případě je důležité jen to, že SiSTiCkA nám sdělil, že pískne třikrát. Vycházím z toho, že kdyby šlo o jedno dlouhé a dvě krátká, by nám napsal (u AwardBIOS porucha grafické karty), takže předpokládám, že jde o tři krátké. A tři krátké jsou u AMI BIOS porucha RAM a to tu padlo jen jednou... Pánové, pánové,... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Phoenix666
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: březen 07
Bydliště: Sokolovsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Phoenix666 » 19 bře 2007 21:18

:D :D :D :D :D ... jsem rád, že jsem členem tohoto webu, je se porád co učit a proto mám tyto stránky v oblibě. Nikdo neví vše, snad jen pan prezident :evil: :evil: :evil:
WIN XP PRO SP 2 CZ, MB Gibabyte K8NSNXP, AMD Athlon 64 3000+ Venice, 1 GB RAM Corsair DDR 400, Gigabyte GF 6600GT, SB Audigy4, LCD Yakumo 19", Genius Home Theathre 5.1

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 20 bře 2007 07:04

Různí prezidentové, znají vše ve svých oborech.
Tak třeba pan Zapletal. Ten ví, díky svému prezidentování v miss, vše o ženách... Docela bych chtěl vidět, alespoň půlku, toho co on, některé jsou totiž opravdu krásné :oops:. Takový prezident odborového svazu, na jméno si nevzpomenu, ten zase ví všechno o práci. O to tedy rozhodně nestojím, protože "práce" je sprosté slovo a u nás doma se vyslovovalo vždy jen šeptem :lol: Pan Husák, policejní prezident, ví všechno o policajtech. Třeba i to, kudy bych měl dneska jet z práce, abych se vyhnul Kryštofům 8) A prezident republiky? Ten ví všechno o nás všech. Respektive je vlastně takovým mixem nás všech dohromady. Takže jsem vlastně rád za to, jaký je. Je trochu jako já a to je dobře. Kdyby byl jako můj bývalý soused, který bije svou manželku a děti a terorizuje své okolí se zbraní v ruce, tak jsme již dávno vyhlásili Rakousku válku...
:lol: :lol: :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 20 bře 2007 07:22

Bleskově sem to tu prolít snad se neutnu když řeknu že se mělo začít kontrolou připojení kabelů od preriferií zda jsou doraženy a zajištěny na šrouby.
Dál by mě zajímalo jestli při startování proběhna kontrola klávesnice to znamená jestli probliknou led v pravo nahoře na klávesnici. Pokud máš nějaké prodlužovací kabely mezi bednou a periferiemi pokus se je vyřadit.
Dále "prováděl sem čištění lihem" počkal si dostatečně dlouho před zapnutím než se líh odpaří? Při tom čištění zajisté nepřeskočil výboj statické elektřiny z tvého prstu někam do desky protože si používal zemnicí náramek?
PS: možná že se chlapci vydali správným směrem ale zdáse mi že se příliš rychle upnuly na konkrétní směr.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 20 bře 2007 07:36

Pokud mi POST "zapípá" konkrétní signál, je to jako by mi navigace sdělila, že po dvou kilometrech mám zahnout doleva. Jiná cesta k cíli prostě nevede...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 20 bře 2007 07:41

Samy píšetě že každý bios pípá jinak postupuji tak abych si byl stoprocentně jist. Pokud sem se nevrtal do toho co chodilo začínám vždy s výše popsanými obecnostmi.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pískání v levém sluchátku
    od Myerina » 19 dub 2023 14:52 » v Problémy s hardwarem
    0
    597
    od Myerina Zobrazit poslední příspěvek
    19 dub 2023 14:52
  • Windows 98 chyba při startu ......VXD Příloha(y)
    od Radovan-kocour » 24 říj 2023 18:49 » v Windows 11, 10, 8...
    5
    1368
    od Radovan-kocour Zobrazit poslední příspěvek
    25 říj 2023 15:24
  • Program se stále ptá na spuštění při startu OS
    od Karrex » 17 pro 2023 15:09 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1035
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 pro 2023 18:50
  • Dell Latitude D620 problém při startu Příloha(y)
    od paolov » 11 říj 2023 14:52 » v Problémy s hardwarem
    14
    2177
    od paolov Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 21:16

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů