PC nenastartuje

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Flamer
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PC nenastartuje

Příspěvekod Flamer » 18 bře 2007 00:49

Mam takovy problem...

Zapnu PC, trosku se roztoci vetrak na CPU a to je cele. PC vubec nenajede. Nemam moznost zkusit jiny zdroj ci neco jineho. Nenapadne prosim nekoho z vas jeste nejaka jina moznost nez zkouset jiny hardware?
Zkousel jsem PC zapnout i pouze se zapojenym procesorem a porad to same. Trosku se roztoci ventilator a nic vic. Vse by melo byt dobre zapojene co se tyce kabliku ze zdroje do desky, kontroloval a zapojoval jsem to znovu aspon 5x, ale bez vysledku. Jednou jedinkrat se mi to podarilo nahodne rozjet, ze vsechno jelo, akorat system pipal kvuli toho, ze tam nebyla grafika. Ale to bylo pouze jedinkrat. Nikdy vice se mi to nepodarilo rozbehnout. Tipuji ze by to mohlo byt zdrojem, i kdyz vsechny veci jsou uplne nove. Mate jeste nekdo nejakou radu prosim ? Jinak mi nezbyva nez v pondeli to odvest do nejake firmy at mi ten problem vyresi, protoze k jinemu zdroji a jinym vecem pristup nemam. Predem dik za odpovedi!

sestava: gigabyte sp-ds4, e6600, 2x 1GB kingston 750mhz, 8800gtx, fortron 500W

Reklama
Pank
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: březen 07
Bydliště: Chomutv,CR
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Pank » 18 bře 2007 09:51

Zkus najit a vyndat baterku z desky, a vytahni PC z elektriny, aby se restartoval Bios, a vratilo se to do defaulti. (Ta baterka musi byt vyndana aspon 10min.)
AMD Athlon 2200+,512MG ram, Nvidia GeForce MX 440, Solte SL-KT400-R, HDD 80GB, LG CD-RW/DVD-ROM.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 18 bře 2007 10:16

Nemáš jumper v pozici "Clear CMOS"?
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

gpu

Příspěvekod jkmaxfli » 18 bře 2007 11:54

tak tě nechci strašit,ale, objeví se ti něco na monitoru?popřípadě restartuje se pc po pár okamžicích znovu a znovu?

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

gpu

Příspěvekod jkmaxfli » 18 bře 2007 11:59

měl jsem stejný problém před měsícem,na monitoru nic,a pořád se restasrtoval comp,měl jsem podezření na zdroj,tu nejlevnější možnost ,ale i na grafiku bylo podezření,no a byla to grafárna-shořela,koupul jsem za 4000,- novou a šlapu dál.

Flamer
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Flamer » 18 bře 2007 14:35

Trochu to upresnim. Pocitac nikdy predtim nebyl jeste spusteny, komponenty jsou uplne nove. Na monitoru se neobjevi nic, protoze se nerozjede vubec PC... proste jakoby zdroj dal akorat maly impuls do vsech pripojenych veci a nic vic. Malicko se roztoci ventilator na CPU, grafice, na zdroji, proste co je zapojene (protoci se to asi o pul otacky).

S tou baterkou to zkusim, i kdyz si myslim, ze to asi nepomuze, jinak jumper pro CLEAR CMOS tam neni.

Nekde jsem se docetl na forech ze mel nekdo stejny problem a bylo elektronickou pojistkou ve zdroji (nebo tak nejak se to jmenuje), mozna to je tim? Akorat u toho jeho problemu stacilo odpojit mechaniky a nejake jine veci a PC nastartovalo. U me to nejde ani kdybych tam nechal zaply jenom CPU.

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

gpu

Příspěvekod jkmaxfli » 18 bře 2007 14:46

tak zkus ru pojistku,lepší je si pořídit přep졡tovou ochranu,a když to nebude pojistka tak je to grafika v čudu.100%

Pank
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: březen 07
Bydliště: Chomutv,CR
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Pank » 18 bře 2007 15:02

podivej se jeste ze zadu na zdroj, jesli to nemas prepli na 115V misto na 230V.
AMD Athlon 2200+,512MG ram, Nvidia GeForce MX 440, Solte SL-KT400-R, HDD 80GB, LG CD-RW/DVD-ROM.

Flamer
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Flamer » 18 bře 2007 15:11

Na zdroji nikde nic prepnout nejde. Ta pojistka bude nejspise uvnitr a zdroj nebudu otvirat, protoze bych poskodil plombu a prisel tak o zaruku.

Grafika nebyla nikdy pouzita, je nove vybalena z krabice a PC nenastartuje ani bez ni, dela porad to same, takze v ni bych to snad nevidel. Asi proste bude nejlepsi udelat to, co mam naplanovane a to je zitra s tim zajet nekam do pocitacove firmy at mi tam zkusi jinej zdroj, jestli to je zdrojem, popripade najdou pricinu.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 18 bře 2007 18:49

Pokud tomu dobře rozumím, tak jsi si PC skládal sám. Doporučuji si vzít do ruky manuál k základní desce a znovu projít připojení všech komponent. Podle mne máš to někde špatně propojené. Nejprve nech v PC jen procesor, jednu paměť, grafickou kartu (máš připojené napájení) a pevný disk (jumper na Master a připojen na konec osmdesáti žilového kabelu, je-li to IDE). Mrkni zda nemáš přehozené připojení klávesnice s myší. Pozor také na kabely z desky na tlačítka ne bedně. Máš připojeno samostatné napájení pro procesor?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Phoenix666
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: březen 07
Bydliště: Sokolovsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Phoenix666 » 18 bře 2007 18:54

... něco podobnýho se stalo mýmu kámošovi, úplně novej komp, 1 spuštěnej, 2 pokus PC ani neťukl, reakce=0, reklamace, zjištěný vadný zdroj=výměna zdroje a vadná DVD mechanika=výměna. Tu mechaniku jsem osobně nepobral, ale budiž, je to jen počítač :evil:
WIN XP PRO SP 2 CZ, MB Gibabyte K8NSNXP, AMD Athlon 64 3000+ Venice, 1 GB RAM Corsair DDR 400, Gigabyte GF 6600GT, SB Audigy4, LCD Yakumo 19", Genius Home Theathre 5.1

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 18 bře 2007 19:40

Nezapomněl třeba připojit pomocné napájení 12V pokud ho zdroj vůbec má, nebo tak něco?
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů