PC nenastartuje

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Flamer
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Flamer » 18 bře 2007 23:22

Ano PC jsem skladal sam a vyzkousel jsem dost variant pripojeni i dokonce jenom samotne CPU :) a stejne porad ten samy problem. Snad to bude akorat ten zdroj no. Aspon tomu vse nasvedcuje. Jinak bych si troufl rict, ze mam vse dobre pripojene. Pokousel jsem se to slozit snad 5x znovu a stejne problem tam byl porad. Presto diky za rady a reakce na muj thread. Zitra budu odpoledne snad moudrejsi, kdyz si s tim zajedu do pocitacove firmy, kde si necham zapojit jinej zdroj.

Reklama
Flamer
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Flamer » 19 bře 2007 15:26

Tak problem vyresen... ve firme jsme zkusili jinej zdroj a ten v pohode PC rozjel, takze to bylo zdrojem. Takze jsem odpoledne zajel jeste do firmy do jineho mesta, kde zdroj byl koupeny a dal na reklamaci... tedka akorat zase budu muset cekat :( Ale aspon ze to byl pouze zdroj.

Uživatelský avatar
Phoenix666
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: březen 07
Bydliště: Sokolovsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Phoenix666 » 19 bře 2007 21:21

:bigups: :bigups: :bigups: .... vyřešeno !!!!. A tak to má být chlapi a děvčata !!!
WIN XP PRO SP 2 CZ, MB Gibabyte K8NSNXP, AMD Athlon 64 3000+ Venice, 1 GB RAM Corsair DDR 400, Gigabyte GF 6600GT, SB Audigy4, LCD Yakumo 19", Genius Home Theathre 5.1

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

p

Příspěvekod jkmaxfli » 19 bře 2007 23:06

no vidíš,gratuluju,akorát smekám u tvé výdrže na čekání,to nesnáším a musím mít vše hned!!!!

Flamer
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

..

Příspěvekod Flamer » 26 bře 2007 19:29

No, dneska mi dosel novy zdroj za ten reklamovany (aspon teda pisou ze je novy :) )

Tak jsem opet rozebral cast stareho PC a slozil nove PC se zdrojem co mi dneska dosel, za ten nefunkcni reklamovany. Cely nateseny chci zapnout PC a co se nestane? Ten samy problem... tedka uz vazne nemam energii na nic :)

Muze se stat, ze mi proste tenhle typ zdroje nefunguje v mem PC a jiny zdroj jede? Protoze v jedne firme co jsme predtim zkouseli pouze 350W zdroj na rozbehnuti PC, tak v pohode slapal. Tenhle Fortron 500W co mam proste mi nejede. Jeste me tak napadlo, ze mi mohli poslat ten samy co jsem jim daval na reklamaci :) ale to snad ne! :)

Jeste to tady doplnim mou sestavu + jaky zdroj tam mam.

deska Gigabyte SP-DS4, procesor E6600, grafika 8800GTX, 2x 1GB Kingston 750Mhz, 1x SATA disk no a dalsi asi uz neni moc podstatne...

Jinak jedna se o zdroj: Fortron 500W/PFC/24PIN,EPS, FSP500-60GLC(PFC)


Jednou jsem se ptal technika z czechcomputer.cz jestli ten zdroj je ok pro tuhle sestavu a odepsal ze jo, tak ja verim ze snad je :). Ale radsi bych se i tady jeste zeptal jestli vubec s timhle zdrojem normalne rozjedu me PC :)

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 26 bře 2007 21:06

Tak bych si zkusil ten zdroj otestovat mimo PC sám. Nevím, jaké máš v elektronice znalosti, průměrně zdatný elektronik to zvládne bez problémů.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 26 bře 2007 21:19

Máš zapojené všechny 3 napájecí konektory? A napájení GK?
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Flamer
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Flamer » 26 bře 2007 21:42

Mam zapojene urcite vsechno dobre. V tom PC jsme testovali predtim jiny zdroj a v pohode to PC jelo, ale tenhle zdroj proste moje PC nerozjede nevim proc.

Akorat jsem si vsiml (nevim jestli to je normalni u tohoto zdroje), ze uvnitr toho 20-ti pinoveho konektoru chybi jeden ten kovovy obdelnicek uvnitr (tusim ze u toho reklamovaneho take nebyl)... zdroj ma 20-ti + 4 pinove konektory

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 26 bře 2007 22:09

Popis kabeláže, barevné značení
ATX12V 2.x Main Power konektor je zapojen do základní desky a napájí všechny obvody na základní desce a karty do desky zapojené. Dnes se jedná společně s 20pin konektorem o nejběžnější typ hlavního konektoru

pin napětí barva pin napětí barva
1 +3,3 VDC oranžová 13 +3,3 VDC oranžová
2 +3,3 VDC oranžová 14 -12 V1DC modrá
3 COM černá 15 COM černá
4 +5 VDC červená 16 PS_ON zelená
5 COM černá 17 COM černá
6 +5 VDC červená 18 COM černá
7 COM černá 19 COM černá
8 PWR_OK šedá 20 N/C
9 +5VSB fialová 21 +5 VDC červená
10 +12 V1DC žlutá 22 +5 VDC červená
11 +12 V1DC žlutá 23 +5 VDC červená
12 +3,3 VDC oranžová 24 COM černá
Poznámka: Starší dvacetipinový konektor (ATX12V 1.x, ATX) nemá piny číslo 11, 12, 23 a 24.
Aby se daly připojit 24 pinové konektory i do desky s 20ti pinovým konektorem, bývají často poslední čtyři piny odpojitelné, nebo je možné u některých základních desek nechat dané piny prostě volně nezapojené (viz obr.)

ATX12V 12 V Power konektor slouží k napájení procesoru a musí být dle specifikací řešen separátní větví, s nezávislým proudovým limitem na +12 V. U některých moderních základních desek můžete najít tyto konektory rovnou dva. Všem současným procesorům ale zatím stačí jeden 12 V Power konektor a tak i desku se dvěma čtyřpinovými konektory stačí osadit jedním čtyřpinovým konektorem.

pin napětí barva pin napětí barva
1 COM černá 3 +12 V2DC žlutá/černé proužky
2 COM černá 4 +12 V2DC žlutá/černé proužky
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 26 bře 2007 22:14

Flamer píše:Mam zapojene urcite vsechno dobre. V tom PC jsme testovali predtim jiny zdroj a v pohode to PC jelo, ale tenhle zdroj proste moje PC nerozjede nevim proc.

Akorat jsem si vsiml (nevim jestli to je normalni u tohoto zdroje), ze uvnitr toho 20-ti pinoveho konektoru chybi jeden ten kovovy obdelnicek uvnitr (tusim ze u toho reklamovaneho take nebyl)... zdroj ma 20-ti + 4 pinove konektory


Tak to je špatný, musí být osazeny všechny, nejspíš ti vrátili ten cos jim poslal... :evil:
PS: Ještě sem se nesetkal se zdrojem který by některý pin neměl osazený, popiš který nebo to vyfoť. Pokud ho budeš znovu reklamovat (jako že asi jo) uveď to jako závadu!
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 26 bře 2007 22:24

Otestuj si ten zdroj, třeba podle tohoto článku, je sice trochu starší, ale informace v něm uvedené platí stále. Já bych použil jako zátěž 12V autožárovku 50-100W a zatížil bych i +12V větev.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 26 bře 2007 22:43

Tak který chybí?
Obrázek
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů