PC nenastartuje

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Flamer
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Flamer » 26 bře 2007 23:18

Koukal jsem tedka na popis toho zdroje na webu a je tam napsano v infu "chybi -5V vetev" to bude asi ono co? :) Tak to ale potom znamena, ze to je u toho zdroje normalni, ale pak nechapu, jak s tim rozchodim PC:)

http://www.internethity.cz/detail.asp?s ... s&id=15491

Reklama
Flamer
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Flamer » 27 bře 2007 10:33

Tak tedka uz vubec nevim co budu delat...

Byl jsem v jedne pocitacove firme a tam zdroj zkouseli v jinem PC s dvoujadrovym procesorem a tam jim PC jelo. U me ten zdroj nejede, ale kdyz jsem zkousel uplne jiny zdroj na mem PC tak PC jelo... tak ted babo rad co budu delat ;)

Uživatelský avatar
Zdena.Sladky
Level 3
Level 3
Příspěvky: 634
Registrován: srpen 06
Bydliště: Břeclav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Zdena.Sladky » 27 bře 2007 10:59

Tak vem do té PC firmy tvůj počítač a zdroj ( odpojený ), ať jej tam zapojí a vyzkoušejí oni.
AMD Athlon X2 6000+ 3.0GHz, chladič Thermaltake BigTyp VP, 3GB DDRII 667 Corsair (2x512MB, 2x1GB), deska Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570sli, gr. karta Asus 9800GTX+ 512MB, 3xHDD WD(250GB+200GB+1000GB), case Thermaltake Swing VB6000BWS, zdroj Corsair VX550W, 24" LCD Samsung T240HD

Flamer
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Flamer » 27 bře 2007 14:48

Jeste takovy maly dotaz... ze zdroje jde pouze jeden 4pin 12V do napajeni CPU, ale na desce je jeste zaslepka, kde jde napojit jeste jeden tenhle kablik. Je potreba mit napojene vsech 8pinu? Respektive v manualu to je popsano jako "ATX 12V 2X"

takovy jeden odstavec z manualu od desky :) ktery me nejak vic zaujal, ale nevidel jsem, ze by nekdo pojil vice nez 1 ten kablik, ale treba se mylim, je fakt, ze 4 roky jsem uz PC neskladal a tak se treba neco za tu dobu zmenilo :) :

The ATX 12V (2x4) power connector mainly supplies power to the CPU. If the ATX 12V (2x4) power connector is not connected, the system will not start. If you wish to install a power supply that provides ATX 12V (2x2) power connector, please connect the ATX 12V power connector to the Pin 3,4,7,8 of the onboard ATX_12V_2X power connector according to the pin definitions.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 27 bře 2007 16:30

Všech 8 pinů tj. oba konektory potřebuješ pro "Intel Pentium D Extreme Edition processor" Pro E6600 by měl stačit jeden a to na pinech 3,4,7,8. Teda pokud sem tomu dobře rozuměl...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 27 bře 2007 20:12

Na zdroj si udělej značku, která nebude bít do očí a zdroj si s ní vyfoť. Pak jej odnes na reklamaci, pokud se ti vrátí se značkou, je to jasné a obchodníkovi jí rovnou flákni (každý soud tě musí osvobodit). S nejvyšší pravděpodobností ho odzkoušeli bez zátěže a napětí na něm naměřili, tak ti ho vrátili. :evil:

Jinak z kraje této debaty se mihli rádci s hodnostmi poddústojníků, jejichž radami bych se docela bál řídit :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 29 bře 2007 16:38

Tak jsem ti poradil, jako poddůstojníci z úvodu :lol: Baterka, přepínač napětí i přepěťovka byly od první chvíle nesmysly. Bohužel se k nim zařadilo i zbití obchodníka. I když... kolikrát platí, "škoda rány, která padne vedle". Rovněž finta se značkou je jistě dobrá, ne však v tomto případě. Byv poučen studiem odkazů strejdy Googla, jsem dospěl k názoru, že by to mohlo být oním absentujícím napájením -5V na pinu 20. Tentokrát bych však za to ruku do ohně nedal... :oops:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů