Přepsaný boot sektor HDD+zmizení dat

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
fanynek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Přepsaný boot sektor HDD+zmizení dat

Příspěvekod fanynek » 24 bře 2007 00:18

Zdravím vás! Mějte prosím strpení, než se tím prokoušete. Mám problém a nevím si s ním rady, tak vás prosím o radu. Stalo se toto: Můj disk jsem si rozdělil na tři oddíly: C:instalace (Winy)-100GB, E:data (swap)-100GB a F:multimedia 100GB-(filmy,fotky). Nainstaloval jsem si trial verzi Acronis True Image 10, která nabízí vytvoření Secure zone pro bezpečné ukládání záloh.Tuto Secure zone jsem vytvořil v oddílu E:, kde si ukousla z oněh 100GB určitou část (podle mého zadání 80GB) a vytvořila jako by další logickou jednotku, označenou Acronis Secure Zone a E: se zcvrkla na 20GB-(swap zůstal). To bylo pořád super v pohodě. Aktivoval jsem také Acronis Startup Recovery Managera (toto přepíše hlavní zaváděcí záznam MBR svým vlastním zaváděcím kódem), který v případě potřeby spustí pomocí F11, nebo bootovacího CD systém normálně, nebo ze zálohy. To taky fungovalo.
První problém nastal, když jsem odinstaloval Acronis True Image. Ona Secure Zone tam zůstala a já si řekl: tak ji ve ve "správci disků" odstraním a zbyde po ní nepřidělený prostor. Jenže chyba lávky! Secure Zone zmizela, ale místo, na kterém byla (80GB) se samo sloučilo s oddílem F: (100GB), který měl nyní 180GB, měl jenovku nadále F:, ale byl bez názvu a údajně zaplněný. Samozřejmě, že zmizely všechny filmy a fotky.
Druhý problém nastal, když jsem restartoval Windows. Už nenabootoval a hlásil jakési fatální selhání Acronisu.
Takže mé dva dotazy zní: 1.Půjdou obnovit data z oddílu F:, když jsem je nemazal, ani neformátoval HDD? 2.Jak opravím zaváděcí boot sector Windows? Instalace je nepoškozená.
Teď jsem si udělal identickou instalačku na druhý identický HDD, takže vidím všechny soubory na původním disku C:. Bohužel jsem měl účet Win zaheslovaný, takže mi to hlásí "přístup zamítnut". A kdo mi s tímhle pomůže, tak mu budu říkat do smrti velký vezíre. Díky! :bigups:
MB: ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING - Intel Z370 / CPU: Intel Core i7-9700K @ 5,2 GHz / RAM: G.SKILL 16GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB / VGA: ASUS ROG POSEIDON GeForce GTX 1080Ti Platinum edition OC 11GB / M2: Corsair Force MP500 (M.2) - 240GB / SSD: Crucial MX500 - 1TB / HDD: WD Blue (EZRZ), 3,5" - 2TB / PSU: Corsair HX750, 750W / CASE: Fractal Design Define R6, black

Reklama
Uživatelský avatar
franticek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 435
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod franticek » 25 bře 2007 16:05

Přístup zamítnut - pokud jsi nepoužil příznak šifrování - jdi do vlastnosti složek>zruš jednoduché sdílení, pak by se ti po zmáčknutí prv. tlačírka třeba na adresáři doc and settings starého disku a výběru vlastnosti měla zobrazit karta zabaypečení a přidej si tam svůj účet s právy full, na tlačítku upřersnit zaškrtni použít i na soubory a podsložky a pak by tě to k nim mělo pustit. Co se týče kopnutého mbr - dej bootovat z cd, pak vyber opravit -R a až budeš v dos. řádce napiš fixmbr a pak fixboot a modli se. Pokud budeš mít štěstí, po restartu to pojede, jinak asi full reinstal, ještě bys pak mohl zkusit partition manager.

Uživatelský avatar
fanynek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod fanynek » 25 bře 2007 17:07

Díky, ale je to trochu složitější. Řeším to už dva dny (poměrně úspěšně) tady: http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=4957 .
MB: ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING - Intel Z370 / CPU: Intel Core i7-9700K @ 5,2 GHz / RAM: G.SKILL 16GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB / VGA: ASUS ROG POSEIDON GeForce GTX 1080Ti Platinum edition OC 11GB / M2: Corsair Force MP500 (M.2) - 240GB / SSD: Crucial MX500 - 1TB / HDD: WD Blue (EZRZ), 3,5" - 2TB / PSU: Corsair HX750, 750W / CASE: Fractal Design Define R6, black


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Boot problem -00 15 30 4C - RAM/MTB?
    od RockHard » 23 srp 2023 14:46 » v Problémy s hardwarem
    2
    1205
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 07:28
  • Unmountable Boot Volume Error
    od back » 09 srp 2023 13:29 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    8
    1566
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    09 srp 2023 15:25
  • Požadavky W11 - UEFI (a Secure boot) Příloha(y)
    od Faster1 » 07 lis 2023 01:28 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    2646
    od Faster1 Zobrazit poslední příspěvek
    10 lis 2023 21:03

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů