Základní deska

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Základní deska

Příspěvekod Hufino » 15 úno 2005 09:50

Poraďte mi prosím, jestli můžu vyměnit základní desku aniž bych přišel o nastavení PC (IP adresa v podnikové síti,nastavení aplikací apod.)Nepřídu při instalaci driverů o data na HDD (WINXP).Výměnu jsem prováděl jen při prázdném PC, ale tady si nejsem jistý.Děkuji za kratičký návod.
:shock: Hu

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 15 úno 2005 13:33

Počkej na víkend, napíšu ti jak jsem dopadl já :wink:. Taky se chystám vyměnit desku a wokna se mě nějak přeinstalovávat nechce, takže jenom přeházím komponenty, nastartuju a nechám se překvapit. V ideálním případě to proběhne tak že si wokna nainstalujou ovladače pro novou desku a systém pojede dál v původním stavu, ale moc tomu nevěřím že to tak hladce půjde.
Jinak někde ve WinXP je jakejsi průvodce přenesením nastavení. Ještě sem to nezkoušel, takže si nejsem jisetej co všechno to umí a neumí, zkus to najít, pustit a podívat se co všecjno zálohuje. Určitě ale nepočítej s tím, že by zálohoval data a ovldače. To bys v případě formátu musel pěkně ručně.

Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Základní deska

Příspěvekod Hufino » 15 úno 2005 15:14

Mě jde jenom o to, aby mi to nevyhodilo nějaký FATAL.Já jsem to zkoušel na prázdnej comp a na PC s W98 a byl jsem v .....Musel jsem znova nainstalovat W a použít i instalačku driverů k MB.Možná, že to XP zkousnou a po nastartování to přelíznout driverama od výrobce.Uvidím.Zatím díky.
:shock: Hu

Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Základní deska

Příspěvekod Hufino » 21 úno 2005 07:56

Jak si dopad Mirasi?Já jsem měl černý víkend.Desku jsem vyměnil a nemohl jsem se dostat na žádný system.Ani W98 ani XP.Přes spouštěcí disketu jsem se dostal k přeinstalování W98 a po přeinstalování a resetování to vyhodilo chybu něco jako, že NDIS nedovolil spustit PC.V režimu nouze se mi zase nezobrazili jednotky CD-ROM, abych mohl ovladače nainstalovat z CD k základní desce a v režimu DOS to nejde.Původní deska byla PC266 a dával jsem tam Intel 845 (Brookdale), 512 MB RAM s Celeronem 2,4 GHz.Po zformátování všech disků a nové instalaci W98 to hlásilo tu samou chybu (s tím NDISem).Po vrácení staré desky (SiS 670,393 MB RAM, Duron 800 MHz) jsem nainstaloval všechno v pohodě a bez problémů.Nevíš, čím to může být?.Díky za jakoukoliv odpověď.
:shock: Hu

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 21 úno 2005 11:39

Já novou desku bohužel ještě nemám. A bůhví kdy bude. Měl mě ju přivézt kámoš, jenže den předem náhle onemocněl :cry:. Budu měnit opravdu jen desku, zbytek zůstává. MSI KT3 ULTRA2 - KT333 za ASUS A7V880 - KT880. Určitě se o zkušenosti podělím, ale zatím zo vypadá že až tak za dva tejdny...
S tím NDIS. Ještě sem to nepotkal, ale koukal sem že je to má cosi společnýho se sítí. Na tý nový desce je síťovka integrovaná? Zkus ji zakázat, případně vyndat síťovku z PCI. Chápu to dobře že instalace WinXP proběhla v pořádku?

Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Hufino » 21 úno 2005 11:52

Bohužel, ani XP se nenainstalovali (asi mám nějaký po... instalace, ale mám dobrou zprávu, že jsem si půjčil od kámoše jinou instalačku a normálně se mi nabootovali a běží to v pohodě.Našli si všechno, co potřebovali a zbytek jsem dolíznul z instalačky k MB.Žádnej problém!!!!
Teď už ani W98 nepotřebuju, když jsem udělal takovýhle "upgrade"
Jinak máš pravdu, že na obou deskách je integrovaná síťová karta.Díky za čas.
:shock: Hu

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 21 úno 2005 12:00

Pravděpodobně poškozená instalačka a tím pádem takovýhle problémy. Ale aspoň že se to podařilo vyřešit... Že se obejdeš bez Win98 je taky jedině dobře. Odpadá tím spousta problémů včetně NTFS Readeru :wink:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 05 bře 2005 18:09

Tak už mám výměnu desky za sebou. A výsledek? Sám sem překvapenej, ale podařilo se :D. Samozřejmě to nebylo úplně bez problémů, nějaká ta modrá smrt se taky objevila, ale po pročištění systému od všeho souvidejícího s ex deskou se to srovnalo. Systém běží stabilně, všechno funguje tak jak má...
Můj názor na WinXP se opět podstatně vylepšil. Systém už mě běží přes dva roky a přežil výměnu v podstatě veškerýho hardwaru (grafika, monitor, několik mechanik, paměti, procesor, a teď i základní deska). Občas se vyskytne problém, ale zatím ze všeho se mě podařilo nějak vylízat.

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 22 bře 2005 00:45

no Mirasi, to se teda máš.....
já taky měnil tu desku Gigabyte GAK8NS pro ten Athlon 64... dával jsem jí místo nějaké Shuffle MK35N pro Athlon XP, Athlon a Duron (původně tam byl Duron 1100 MHz, ale ten jsem oddělal tím že jsem ho chtěl přetaktovat v BIOSu a po restartu mi to už nenaběhlo a chovalo se to jako v režimu spánku - do dneška nevím co s tím je... takže vlastně ani nevím jestli mi odešla deska, nebo procesor anebo cokoliv)...no to jedno.... prostě jsem tam dal tu Gigabyte a ten Athlon 64.... aniž bych tam cokoliv dělal... potom mi to taky nenaběhlo a ani když jsem přinesl instalační na WinP SP1.... tak jsem to odvezl zpět... tam mi nějakou bootovací disketou ten instalační proces konečně začal..... jenomže...jelikož jsem tam měl a pořád ještě mám dva HDD, jeden malej a starej a druhej novej, velkej a rychlej, a na tom systémovým (ten malej) byli tyhlety ovladače, tak se xp pořád nechtělo a nechtělo spustit...
rázem ale všechno přestalo tím, že mi kamarád přivezl nejnovější instalační na WinXP SP2.... hodil mi tam nějakou systémovou disketu, načetlo se to, a bum! začlo se to instalovat a dokonce jsem ani nepřišel o data.... jenom jsem přihodil ovladače a teď už mám konečně pokoj....
TROCHU JSEM TADY POPSAL SVŮJ PŘÍBĚH NA DVA MĚSÍCE... ale aspoň vidíš, jaké trápení jsem s tím měl :D
tak se všeci mějte a hodně se smějte

elcarlos
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 288
Registrován: prosinec 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod elcarlos » 22 bře 2005 13:45

Ja kazdym dnem taky budu vymenovat desku(prvne v zivote) tak doufam ze to bude OK!......co si myslel tema mensima promlemama mirasi,treba bych se jim moch vyhnout :D
Čím víc se učíš, tím víc víš, čím víc víš, tím víc zapomeneš, čím víc zapomeneš, tím jsi hloupější, tak proč se učit?

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 22 bře 2005 18:10

Celkem nic čemu by se dalo vyhnout... Když už tam ta deska byla, tak systém začal instalovat zařízení kompletně pro veškerý přídavný karty. To bylo v pořádku, ale když sem to pak čistil od těch starejch ovladačů, tak sem odinstaloval i pár co sem neměl a systému se to nějak nelíbilo... Takže spíš vlastní blbost :D. No a pak sem ještě ve dvanáct v noci zjistil, když už v podstatě všechno šlapalo, že nemám nikde napsaný nastavení DNS serverů.
To sou asi tak největší zádrhely který si pamatuju :wink:

elcarlos
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 288
Registrován: prosinec 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod elcarlos » 22 bře 2005 18:39

To ja nepouzivam integrovanou grafarnu,zvukovku,ani sitovku,tak ze na to tam ovladace nemam,a na samotnou desku,sem taky zadny nainstalovany neobjevil... :?
Čím víc se učíš, tím víc víš, čím víc víš, tím víc zapomeneš, čím víc zapomeneš, tím jsi hloupější, tak proč se učit?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Základní deska amd
    od Pajus » 26 srp 2023 06:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    719
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 11:49
  • Základní deska
    od pspež » 12 čer 2023 14:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    784
    od pspež Zobrazit poslední příspěvek
    12 čer 2023 20:13
  • Bricked deska
    od krcky » 19 led 2024 14:17 » v Problémy s hardwarem
    8
    960
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 led 2024 23:02
  • Kompatibilita ? Disk-Deska
    od Edge_ » 01 črc 2023 23:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    635
    od Edge_ Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 20:53
  • Levná deska pro AMD Ryzen5600G
    od doudinin » 23 lis 2023 18:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    982
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 09:05

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti