Vadná základní deska - HP Probook Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

hynca
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vadná základní deska - HP Probook

Příspěvekod hynca » 26 led 2015 19:01

Dobrý den,

obracím se s prosbou, zda by mi mohl někdo poradit. Cca. před 8 dny mi odešla základní deska v HP probook 4525s, tak jsem notebook nechal odeslat do Abaxu s tím, že by mě oprava nemusela přijít na tolik peněz. Dnes mi byla oznámena diagnostika, resp. pouze stanovení ceny za opravu, a to 2910,- bez DPH. To se mi ovšem nezdá jako příliš slušná cena, když za nepříliš vyšší cenu můžu mít úplně novou základní desku, nebo se mýlím?

Prosím o názory, děkuji.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná základní deska - HP Probook

Příspěvekod petr22 » 26 led 2015 19:12

To je zkratka Abax - dil, ktery u autorizovaneho servisniho partnera stoji 400 Kc tato firma prodava za 1700 Kc..........

Nicmene pokud se nejedna pouze o vymenu zakladni desky ale o opravu (predpokladam ze u vsech AMD notebooku je zavada stejna - usmazena graficka karta), tak ta cena celkem odpovida - problem je ale v tom, ze se jedna o pokus o opravu, u ktereho neni nijak mozne zarucit ze bude uspesny.

Vzhledem k tomu, ze zakladni deska stoji kolem 2000 Kc nema pochopitelne zadny smysl investovat do opravy (a podle meho nazoru nema cenu investice ani tech 2000 Kc, protoze se zavada bude casem opakovat).

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Vadná základní deska - HP Probook

Příspěvekod guest » 26 led 2015 19:15

Abax je vyhlášený vysokými cenami, osobně bych šel do nové desky.

hynca
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná základní deska - HP Probook

Příspěvekod hynca » 26 led 2015 19:49

Mám ten stejný pocit. Cena je šíleně vysoká za to, že to bude přeci jen opravený vadný díl. Sice nevím, co tam odešlo, jelikož podrobnosti diagnostiky neuvedli, pouze cenu opravy, ale raději zaplatím dopravu a jejich poplatek za diagnostiku, než abych jim platil za opravený díl s takovouto cenou.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná základní deska - HP Probook

Příspěvekod petr22 » 26 led 2015 19:54

Jak se projevuje zavada? Zapne se notebook, roztoci se ventilator a disk a na monitoru tma? Jestli ano, tak je to 100% usmazena graficka karta nebo chipset. Osobne jsem u tehle notebooku jinou zavadu jeste nevidel.

Problem te opravy je ten, ze je techniky hodne narocna vyzaduje ne uplne nejlevnejsi vybaveni (IR pajeci stanici). Nicmene kdyz se oprava neprovede spolehlivym cinem s primesi olova, tak ji nema cenu vubec provadet. Ono ji nema cenu provadet kdyz je drazsi nez funkcni zakladni deska.

Na Ebay je desek plno, ale pro porizeni je treba koupit presne tu samou revizi (nekde na te desce bude napsana)

hynca
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná základní deska - HP Probook

Příspěvekod hynca » 26 led 2015 20:02

Zapne se notebook, ventilátor běží, svítí tlačítko power a dioda na Caps Locku pětkrát zabliká, což by mělo upozorňovat na vadu základní desky. Už jsem také zaslechl, že by to mohl být chipset, že u tohoto modelu dost odchází.

uzivatell
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná základní deska - HP Probook

Příspěvekod uzivatell » 14 kvě 2017 00:01

Jedná se o klasickou závadu základní desky 4520s 4525s a 4720s. Příčinou je vadný grafický čip, který po určitém počtu vypnutí a zapnutí přestane fungovat. Pokud se provede profi oprava tj. výměna grafického čipu za nový bude notebook zase dlouho fungovat. Opravy typu reflow nebo reball původního čipu nesou riziko brzkého selhání, je to taková loterie. Našel jsem skvělou firmu, která dělá práve výměny grafických čipů za nové za slušnou cenu 2400kč. Někdo by namítl, že koupí jinou desku za 2000 jenže tato deska nebude nová a čip už bude mít zasebou hodně cyklů, proto také brzy selže a zase budete mít nefunkční ntb a starosti. Proto u těchto ntb dle zkušeností doporučuji jedině výměnu čipu za nový.

AdrianR
Level 1
Level 1
Příspěvky: 79
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná základní deska - HP Probook

Příspěvekod AdrianR » 14 kvě 2017 09:58

Ja som mal rovnaký problém na notebooku mojej dcéry. Diagnostikovali to v grafickom čipe. Ten je asi horšie chladený a tak pri tepelných cykloch sa "odtrhne" nejaká tá kontaktová plôška na čipe a display nefunguje. Mne to opravili v servise za 30 evri a notebook fungoval asi 9 mesiacov a potom rovnaká závada. Ale tú nedokázali odstrániť. Spájka asi roztiekla po ploškách a nedokázala spojiť čip a dosku. Po tejto skúsenosti som začal sledovať správanie dosiek HP vo vzťahu ku grafike. Je to asi to slabé miesto, lebo v mojom okolí sa vyskytlo viac takýchto porúch. A rovnako skončil aj notebook druhej dcéry. Z toho mi vyplýva, že notebook potrebuje veľmi dobre chladiť aj cez ventilátorovú podložku a potom sa zlepšeným chladením môže predĺžiť život grafického čipu. Podľa môjho názoru sa jedná o slabé miesto konštrukcie a *urvítko ktoré zabezpečuje obmedzenú životnosť a odbyt nových kusov.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná základní deska - HP Probook

Příspěvekod petr22 » 14 kvě 2017 10:19

To kurvitko se jmenuje bezolovnaty cin, protoze normalni cin s primesi olova nepopraska.

Ta "oprava" za 30 Euro neni nic jineho nez prohrati horkovzusnou pistoli (reflow), coz je pouze docasne reseni, protoze bezolovnaty cin tam zustal.

Tento problem tvori naprostou vetsinu zavad vsech notebooku (xboxu, playstationu, grafickych karet....).

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná základní deska - HP Probook  Vyřešeno

Příspěvekod Martab » 14 kvě 2017 10:22

Myslím že tazatel už to za těch pár let vyřešil, proto je další diskuze zbytečná :-)
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Základní deska amd
    od Pajus » 26 srp 2023 06:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    723
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 11:49
  • Základní deska
    od pspež » 12 čer 2023 14:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    788
    od pspež Zobrazit poslední příspěvek
    12 čer 2023 20:13
  • HP ProBook 455 g6 nová baterie avacom
    od p3v4x » 08 úno 2024 20:54 » v Problémy s hardwarem
    2
    533
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 22:14
  • Bricked deska
    od krcky » 19 led 2024 14:17 » v Problémy s hardwarem
    8
    962
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 led 2024 23:02
  • Kompatibilita ? Disk-Deska
    od Edge_ » 01 črc 2023 23:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    636
    od Edge_ Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 20:53

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů