Teac DV-W516GA Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Neuromancer
Pohlaví: Nespecifikováno

Teac DV-W516GA

Příspěvekod Neuromancer » 22 úno 2005 21:24

Zdravim,koupil sem si tuhle DVD vypalovacku, zapojil ji jako master a svoji 2. CD mechaniku zapojil jako slave
Ale:kdyz sem chtel vypalit image tak sem to nejdrvi skousel v Alcoholu 120%,pak v Neru a nakonec i v Clone DVD a vsude mi to napsalo ze mam ilegalni nebo nepodporovane(nekompaktibilni) medium !
Pokousel sem se vypalovat na Multidisc DVD-R 4,7GB for general version 2.0/4x
Dival jsem se na vlastnosti vypalovacky a napadlo me jestli na to nema vliv ze DVD ma umisteni 0 a CD ma umisteni 1?
Skousel sem zakazovat CD mechaniku ale to taky nepomaha
Region pro DVD mi taky nejak nesel nastavit,ani nevim na co to je :]
Diky za kazdou radu :-(

Reklama
Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Teac DV-W516GA

Příspěvekod Charlie.v » 22 úno 2005 22:04

Neuromancer píše:Zdravim,koupil sem si tuhle DVD vypalovacku, zapojil ji jako master a svoji 2. CD mechaniku zapojil jako slave
Ale:kdyz sem chtel vypalit image tak sem to nejdrvi skousel v Alcoholu 120%,pak v Neru a nakonec i v Clone DVD a vsude mi to napsalo ze mam ilegalni nebo nepodporovane(nekompaktibilni) medium !
Pokousel sem se vypalovat na Multidisc DVD-R 4,7GB for general version 2.0/4x
Dival jsem se na vlastnosti vypalovacky a napadlo me jestli na to nema vliv ze DVD ma umisteni 0 a CD ma umisteni 1?
Skousel sem zakazovat CD mechaniku ale to taky nepomaha
Region pro DVD mi taky nejak nesel nastavit,ani nevim na co to je :]
Diky za kazdou radu :-(


1. pokud to píše chyba média, tak to bude něco s tím DVD diskem, ne? Nekoupil jsi jiný typ, než ti vypalovačka podporuje?

2. mám pocit, že v zapojení hraje roli taky postavení na IDE kabelu (ale teď nevím, jestli má být master uprostřed, to ti někdo řekne)

3.region pro DVD udává, jaké si můžeš pouštět DVDčka...je to rozdělené myslím na Evropu, Asii Ameriku a tak, snad do pěti regionů?? při prvotním spuštění DVDčka si to musíš nastavit, a obvykle se to dá jen několikrát změnit a pak to tak zůstane...otázka, jestli se to vymaže po formátu, to netuším. jo nastavuje se to mám pocit někde ve Winu přímo
nic normálního mě nenapadlo

Uživatelský avatar
ladza
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: prosinec 04
Bydliště: Nové Město na Moravě
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

  Vyřešeno

Příspěvekod ladza » 23 úno 2005 09:12

region DVD se nastavuje ve správci zařízení; vlastnosti systému>hardware>správce zařízení>vlastnosti mechaniky DVD/CD>nastavit region DVD

ale myslím, že to bude spíš diskem nebo mechanikou, už se mi stalo, že mi moje vypalovačka některý disky nezkousla, a to dokonce od stejnýho výrobce, reklamace mechaniky to tenkrát vyřešila

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 23 úno 2005 10:10

Mechanika master je na konci kabelu, slave uprostřed. Ale kdyby to bylo chybně zapojený většinou ty mechaniky deska ani nenajde.
Nastavení regionů má vliv na přehrávání, na pálení si myslím že ne.
Mechanika sice ve svým firmwaru obsahuje seznam podporovaných médií, ale to jí slouží jen k tomu, aby věděla jak rychle a jakou strategií může na vložený médium pálit. Pokuď jí člověk předhodí médium který nezná, musí se na něj nechat pálit taky, akorát si ho vypalovačka před pálením proměří a určí vhodnou rychlost vypalování. TAkže nějaká nekompatibilita by určitě nastat neměla.
Můžeš doufat že tohle jendo konkrétní médium bylo vadný a zkusit koupit jiný. Pokuď se bude chyba opakovat, pravděpodobně to bude na reklamaci.
Ještě mě napadá zkusit updatovat vypalovací program, ale to spíš asi nepomůže...


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů