Reproduktory 5.1 + interní zvukovka+youtube apod.

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

michalbar
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Reproduktory 5.1 + interní zvukovka+youtube apod.

Příspěvekod michalbar » 08 dub 2016 21:29

Dobrý večer, celé odpoledne tu projíždím internet a jsem už bezradný. Koupil jsem si Reproduktory Genius GX Gaming SW-G5.1 3500- 5.1. Normálně je zapojil, nastavil a když dám v ovládácích panelech(win 10) test, tak se ozve všech 5 + sub takže vše funguje, ale když jdu například na yt, tak jedou pouze 2 reproduktory, chápu, že Youtube ve videích podporuje je stereo..., ale dočetl jsem se, že by mělo jít přes funkci doplnit reproduktory udělat to , aby hrály všechny reproduktory najednou i při stereo... Potom, co jsem se toto dočetl jsem zkusil zapojit svojí starší interní zvukovku asus xonar dg, nainstaloval jsem k ní ovladače..., ale nikde jsem tuto fuknci nenašel, ale co vím měly by to snad podporovat i integrované zvukové karty(Moje základní deska je msi z77a-g43).
Dokázal by mi někdo prosím poradit jak tedy udělat aby hrály všechny reproduktory najednou? Předem děkuji za kladné odpovědí. :)

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reproduktory 5.1 + interní zvukovka+youtube apod.

Příspěvekod petr22 » 08 dub 2016 21:50

K cemu to bude kdyz budou hrat vsechny reprduktory najednou?

Dostanes pouze zkresleny zvuk, protoze ty dalsi kanaly budou jen delat echo levemu prednimu a pravemu prednimu. Vysledek se naprosto neda poslouchat, je to strasne neprirozene.

2.0 maji hrat jen predni reproduktory
5.1 hrajou vsechny

Ty chybejici kanaly nejdou nijak nasimulovat, jde jen zapnout upmix 2.0 na 5.1 v ovladaci zvukove karty, ale vysledek je horsi enz obycejny dvoukanalovy zvuk.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Reproduktory 5.1 + interní zvukovka+youtube apod.

Příspěvekod X » 08 dub 2016 23:04

Výsledek není horší, ale docela obstojný. Na své Creative sestavě to tak používám stále, přesněji mi to udělá z 5.1 jen 4.1, ale je to paráda. Koupil sis repráky pochybné značky a máš jen integrovanou zvukovku, takže to možná nerozběháš. Já tuto funkci zapínám na přídavném ovládacím (hardware) panelu, mohu udělat něco podobného i z mono signálu, tam ale výsledek není nic moc ...

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reproduktory 5.1 + interní zvukovka+youtube apod.

Příspěvekod richchie » 09 dub 2016 08:52

Kvalitní zvukovka+kvalitní prohlížeč.Zvukovka musí umět 3D a u creative ještě crystalizer.No a co se týče prohlížeče tak určitě ti nepojede chrome a jeho napodobeniny.Prostě co má chromium tak nejde.Zkoušeno-avant browser motor chrome.Chromodo nebo vivaldi.Všude pouze stereo.IE na flash normálně a já používám avant a ten na motor jak IE tak firefoxu normálně 5.1 a to jak flash tak HTML5.
http://www.avantbrowser.com/

Uživatelský avatar
GamerXXX
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reproduktory 5.1 + interní zvukovka+youtube apod.

Příspěvekod GamerXXX » 11 dub 2016 07:36

Toto jsem tenrát taky řešil u staršího 5.1 Genius a vyřeší to pouze zvukovka. Ta musí umět funkci smíšení 2.0 na 5.1. Jestli máš asus xonar dg, tak u něj to určitě jde. Pokud u ní otevřeš controll panel, tak hned na hlavní straně (main) zvol audio channel na 2.0 a analog out na 5.1 a mělo by to začít chodit ;)

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reproduktory 5.1 + interní zvukovka+youtube apod.

Příspěvekod richchie » 11 dub 2016 16:47

audio channel na 2.0 a analog out na 5.1 a mělo by to začít chodit-a pročpak by to dělal?Analog?

Zvukovka je 5.1 tak na výstup nastavit 5.1 a odpovídající prohlížeč.A už to nikam jinam psát nebudu.V CHROME 5.1 nefunguje.Prohlížeč s jádrem IE nebo firefoxu.

Uživatelský avatar
GamerXXX
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reproduktory 5.1 + interní zvukovka+youtube apod.

Příspěvekod GamerXXX » 11 dub 2016 18:11

No dělal by to asi pro to, aby měl smíšené stereo do všech repro.. o to mu přeci jde ne? Repro jsou analog.. nemají optiku pokud google nekecá, tak že nastavení pro analog... Navíc když nastavíš ve woknech 5.1 tak stejně ti každé stereo pojede jen ven ve 2.0 ať už je to youtube, mp3, hra, nebo cokoliv jinýho co neni 5.1. On má starého xonara a tam když chceš docílit smíšení, tak to musíš nastavit 2.0 vstup a 5.1 výstup teda pokud nemáš repro, nebo receiver co umí smíšení kanálů. Pokud u něj dáš 5.1 na 5.1 tak jsi na tom stále stejně.. poleze ti ven stereo na FL+FR a né smíšené do ALL CH.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reproduktory 5.1 + interní zvukovka+youtube apod.

Příspěvekod richchie » 11 dub 2016 18:16

když nastavíš ve woknech 5.1 tak stejně ti každé stereo pojede jen ven ve 2.0 ať už je to youtube, mp3, hra, nebo cokoliv jinýho co neni 5.1

A na to jsi přišel jak?Je to otázka zvukové karty a obslužného programu a jak ho umíš nastavit.Já nemám problém nikde.Web-hry-muzika a i videa.Všude pouze stereo a ve výsledku virtuální 5.1 u všeho.

Uživatelský avatar
GamerXXX
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reproduktory 5.1 + interní zvukovka+youtube apod.

Příspěvekod GamerXXX » 11 dub 2016 18:36

Je to otázka zvukové karty a obslužného programu a jak ho umíš nastavit. Trefa do černého! To je právě jeho problém,on má Xonar DG a Genius GX Gaming SW-G5.1... Tyhle repro neumí směšovač a ta zvukovka to neumí jinak než takto. Okey, pokud se za těch xxx let co jí nemám změnil SW a už sama umí automatický mix 2.0 na 5.1 tak beru zpět....

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reproduktory 5.1 + interní zvukovka+youtube apod.

Příspěvekod richchie » 11 dub 2016 18:43

Má xonar 3D nebo ne?Mé repro taktéž neumí směšovač.Jen výstup 5.1 ze zvukové karty(mám creative game).
Jaký používám prohlížeč jsem psal.
hudba-aimp+vylepšení DSP-free stereotool

video-MPC-BE nebo HC(u mě oba každý pro něco jiného a různé verze) a do nich externí filter AC3 filter.

A hry-dnešní je všude 5.1 a starší tam se o to stará EAX.Je od verze 2 až po 5.Je otázka jaký xonar umí(to jsem nehledal).

Uživatelský avatar
GamerXXX
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reproduktory 5.1 + interní zvukovka+youtube apod.

Příspěvekod GamerXXX » 11 dub 2016 19:24

Psal že má Xonar DG. Když by měl třeba DS tak tam máš přímo na výběr stereo mix, ale jak říkám, třeba už to tam taky je.. Je to X let.... Já třeba používám integrovanou SupremeFX přes optiku do HTR-4068 na kterém používám směšovač tak že to v PC vůbec neřešim, ale kdysi na škole jsem měl DG a dřeváky SW-5.1 a jednodušší způsob jak mít stereo mix prostě nebyl. Ano určitě je teď kopa přehrávačů, pluginů a jinejch věcí díky kterým toho smíšení v určitých věcech docílíš, ale je to nejednoduší a nejpohodlnější řešení? Takhle nastaví 2.0 na vsup a poslouchá stereo mix ze všech prohlížečů, přehrávačů a.t.d. co má a zná.. chceš film v 5.1 jeden klik a máš zase 5.1. Nemusíš kvůli filmům, hudbě, hrám a já nevim co ještě instalovat tuny přehrávačů a pluginů.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reproduktory 5.1 + interní zvukovka+youtube apod.

Příspěvekod richchie » 11 dub 2016 20:37

Proč na něco klikat a přepínat?Jestli je to tenhle soft-
https://www.youtube.com/watch?v=5ySuVlpsKNU
tak normálně výstupy 5.1 a v nastavení povolit 3D efekt.A programy?Jednoduchá věc.Program na hudbu umí dobře přehrávat hudbu a na video video.Proč směsku,která umí od všeho něco a dohromady nic?Pokud aimp tak do nastavení normálně 5.1 a povolit 24bit na 96000Hz.Pokud bude používat na hudbu stereo(třeba kvalitní sluchátka) tak použít ASIO.Jestli ho tahle karta podporuje v základu tak nemám zdání a pokud ne tak použít univerzál-
http://www.asio4all.com/

Na video jsem taktéž dal přehrávače a to samé donastavit ac3 filter na 5.1-24bit+donastavit přehrávač a volby zvuku.Jednou nastavíš a o víc se nestaráš.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pruhy přes obrazovku při sledování YT, apod.
    od jxdm » 10 bře 2024 10:39 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    1
    1712
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    11 bře 2024 09:56
  • Interní disk se jeví jako výměnný. Plus problém s 5.1 audio
    od sasshrek » 15 pro 2023 20:54 » v Problémy s hardwarem
    2
    569
    od sasshrek Zobrazit poslední příspěvek
    16 pro 2023 16:42
  • Reproduktory k PC
    od dakkyCZ » 09 srp 2023 21:05 » v Vše ostatní (hw)
    1
    910
    od falco_dee Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 20:13
  • Reproduktory s USB vstupem.
    od liborek » 24 čer 2023 20:30 » v Problémy s hardwarem
    5
    758
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 21:29
  • YouTube mobil
    od ShadowWord:Pain » 29 črc 2023 13:36 » v Vše ostatní (sw)
    4
    1836
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    29 črc 2023 16:14

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů