Grafická karta

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Jokerinno
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Grafická karta

Příspěvekod Jokerinno » 28 čer 2016 17:30

Zdravím,
mám graficou kartu gygabite amd r9 280x oc, a mám problém - sama grafická karta je ve strašném stavu (poškrábaná, na mřížkách ohnutá a poničená), měl sem ji na reklamaci (a to dokonce 3x), kde mi pokaždé řekli že karta prošla testem a vše je ok. Kartu jsem dovezl domů, zapojil a udělal crashtest. Zapl GTA V na doporučené detatily od gr. ovladače, jenže tadáá - problém jaksi nevyřešili (a nebo je něco špatně na mojí straně) hra se pomale začne sekat až se sekne úplně a objeví se pixelové sloupečky a jinak než ručně to vypnout nejde. Problém, který přetrvává již už od Vánoc a tsbohemia mi ji pořád cpe, i když chci vrátit peníze, při minulé reklamaci také řekli že jestli to nepujde, tak dovézt i s počitačem. Prosím, jestli někdo nemá s touto gr. kartou nebo se stejným problémem zkušenosti, tak mi odpovězte. (jako vášnivý hráč být defakto půl roku bez počítače není moc zábava).
Předem děkuji!

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Grafická karta

Příspěvekod petr22 » 28 čer 2016 17:36

Proc je karta mechanicky poskozena? Radi v pocitaci kartozrout? Jestli je poskrabana i DPS muze byt pooskozena i elektronika. Je mkartu potreba dukladne prohlednout jestli nejsou skrabance i pres vodive cesty a poskozene soucastky.

Ciste podle popisu se karta bud prehriva (jaka je provozni teplota?) nebo je zkratka vadna - poskozeny pajeny spoj pod gpu nebo pameti - kterazto zavada se projevi po zahrati karty na provozni teplotu.

Vadna R9 280X a jeste navic OC neni vubec nic zvlastniho, nektere kusy odesly i po 3 mesicich. Aby se vyloucil vliv p[ocitace jako je slaby zdroj tak by to chtelo vyzkouset jeste v jinem pocitaci jestli se to bude chovat stejne.

Uživatelský avatar
Jokerinno
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Grafická karta

Příspěvekod Jokerinno » 28 čer 2016 17:41

Karta jej již použitá, musel jsem kvůli ní kupovat 700w zdroj, stějně to nepomáhá. V normálních hrách se to stává, ale ve furmarku max 80stupnu. Na tsbohemia mi řekli že poškození je zcela normální a že to nemůže mít žádný vliv :D :D. Navíc, pracovníci na prodejnách jsou strašně milí a abych to vůbec nějak vyřešil, musel sem volat na hlavního správce reklamací, který byl nejvic v pohodě.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Grafická karta

Příspěvekod petr22 » 28 čer 2016 17:46

Pokud je karta pouzita, tak se obavam ze to bude prave ten pripad poskozeni pajeneho spoje pod GPU, ktery je u Radeonu 280/290 pomerne bezny.

V toim pripade se ale musi stejny problem projevit i na jinem PC, napr. po spusteni Furmaku do nekolika minut.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Graficka Karta
    od Marop » 12 dub 2024 11:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    653
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    12 dub 2024 13:39
  • Grafická karta do 5k
    od dansons » 26 úno 2024 10:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1356
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    04 bře 2024 11:43
  • grafická karta
    od maschke0 » 22 úno 2024 16:46 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    536
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    22 úno 2024 18:05
  • Grafická karta Příloha(y)
    od Moses » 02 zář 2023 19:22 » v Problémy s hardwarem
    2
    1206
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 23:48
  • Grafická karta RX 590 Nitro+ 8GB
    od pukasinek » 15 lis 2023 04:13 » v P: Hardware
    0
    1191
    od pukasinek Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 04:13

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů