Input/Output error WD My Passport (NTFS)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

zavodnyrichard
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Input/Output error WD My Passport (NTFS)

Příspěvekod zavodnyrichard » 09 črc 2016 21:42

Zdravím, mám opět problém, tentokrát již s HW.

Mám externí disk od Western Digitalu. Až do dnešního rána "přestal" fungovat tak jak má a začal dělat potíže. Problémy se začaly objevovat po tom, co jsem odkouknul jednu epizodu nejmenovaného seriálu, ale jakmile jsem chtěl pustit další, tak mi disk zahlásil (respektive zobrazil), že tam ta data nejsou. Což je divné, týká se to jen jediné složky (právě té, ve které jsem měl ty seriály), ale obkouknul jsem to tak letmo a nikde jinde by neměl být problém. Zkoušel jsem vytvořit složku v té složce, které se to týká, avšak na mě vyskočil dialog s Input/Output error.

Takže jsem Googlil: "input/output error how to fix ntfs disk", "ntfs disk data recovery", etc.

Spustil jsem několik příkazů, buď to udělalo něco co jsem nechtěl, nebo pro změnu nic. Zkoušel jsem taky pomocí správce disků vytvořit obraz disku, avšak bez jistoty, že se mi ta data, která chci vůbec obnovit obnoví jsem to vzdal už jen z důvodu rychlosti vytváření...

Zkoušel jsem také chkdsk /f na Woknech, avšak (2x Windows 10, Windows XP) tam ten disk ani nemoutnu.

Už jsem se smířil s tím, že ten disk půjde do kytek, avšak přeci jen ty data chci obnovit, i když jde o něco co můžu stáhnout znovu, avšak mám na disku i jiná data, o která bych taky nerad přišel (i když některé nejdůležitější mám někde zálohované).

Díky za případnou pomoc. :)

BTW. Jsem linuxák, jenom tak pro informaci, tudíž každou manipulaci s diskem dělám v Ubuntu.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Input/Output error WD My Passport (NTFS)

Příspěvekod petr22 » 09 črc 2016 21:45

Image disku v DDRESCUE, ale je k tomu treba bud disk kde je dost mista na image nebo disk se stejnou nebo vetsi kapacitou kam se puvodni disk naklonuje.

Disk musi zustat v puvodnim rozhrani, protoze jsou data s nejvetsi pravdepodobnosti sifrovana.

zavodnyrichard
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Input/Output error WD My Passport (NTFS)

Příspěvekod zavodnyrichard » 09 črc 2016 21:51

No, to jsem jak jsem již psal vzdal už jen z důvodu času a nejistoty že tam ta data budou. Ale což, za zkoušku nic nedám že? :)

Každopádně díky za komentář. :)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Input/Output error WD My Passport (NTFS)

Příspěvekod petr22 » 09 črc 2016 22:00

Bude to trvat dlouho, ale DDRESCUE je aplikace urcena prave ke kopirovani vadnych disku.

Vadna mista preskakuje (jde to nastavit kolikrat to ma zkouset a kolik ma preskakovat), takze nejdriv precte to co jde a pak se opakovane pokousi cist vadna mista. Navic DDRESCUE vytvari kopii disku.

Ciste technicky software na zachranu dat pobezi jeste mnohem dele, protoze na prvnim miste chyby zpomali. Pricemz ten disk muze umrit definitivne, takze precte treba jen 10%.

DDRESCUE je nejrychlejsi zpusob jak z vadneho disku co nejvic dat co nejrychleji.

zavodnyrichard
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Input/Output error WD My Passport (NTFS)

Příspěvekod zavodnyrichard » 09 črc 2016 22:25

Díky.

DDRescue jsem zapnul, tak jsem zvědav. :) Snad jsem něco nedodrbal při předchozích neúspěšných pokusech. :/


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • wan connection error Příloha(y)
    od revirst » 11 čer 2023 19:09 » v Sítě - hardware
    4
    1007
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 čer 2023 19:32
  • Unmountable Boot Volume Error
    od back » 09 srp 2023 13:29 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    8
    1568
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    09 srp 2023 15:25
  • Disky se odpojí a počítač hodí error
    od Malakhov » 04 črc 2023 11:15 » v Problémy s hardwarem
    5
    1152
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    04 črc 2023 16:05

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů