Problém s rozlišením u vzdálené plochy ( TeamViewer 11 )

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Lukin88
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problém s rozlišením u vzdálené plochy ( TeamViewer 11 )

Příspěvekod Lukin88 » 16 črc 2016 21:16

Ahoj, mám takový problém, nejsem LAMA, ale pravdou je, že s tímto jsem se setkal poprvé. Seskládal jsem PC, který funguje více méně jako server, ale není to klasicky server, jde o standardní desktopovou sestavu. Tak abych se na něj dostal protože na něj není připojený monior, používám v lokální síti, připojení ke vzdálené ploše přes windows, funguje spolehlivě, ale pokud jsem mimo lokální síť, používám program TeamViewer konkrétně verzi 11. Problém nastává tady, po připojení přes tento program mi u zvdáleného PC nefunguje rozlišení 1920x1080, nebo program není schopný přizpůsobit rozlišení na jiné zařízení ( Smartphone/ tablet ) a vyhodí to hlášku : "Tato verze aktivované grafické karty nepodporuje program Catalyst Control center. Aktualizujte ovladač grafické karty AMD nebo aktivujte adaptér AMD pomocí správce zobrazovacích zařízení".

No krafická karta je strčená do PCi je to AMD a má nainstalovaný ovladač AMD Catalyst. Možná je problém v tom, že základní deska, nemá svůj vlastní výstup na monitor ať už RGB, DVI atd... Proto jsem byl nucen při instalací tohoto PC, tam "nějakou grafiku" dát.

Pokud by stačilo teda nějak pomocí správce zobrazovacích zařízení aktivovat zmiňovaný adaptér AMD bylo by to fajn, ale bohužel nevím kde se tento správce nachází.

Na netu jsem našel ještě pár věcí, dokonce někdo vyráběl, říkají tomu dummy plugs VGA/DVI . To jsem zkoušel taky, ale nefunguje.
Jediné co jsem zatím vyzkoušel je, že když do grafické karty zapojím monitor přes DVI a nemusím ho ani zapínat pod napětí, přes vzdálenou plochu ( TeamV ) se změní rozlišení na maximální rozlišení toho monitoru, teď tam mám takovou starší mršku 4:3 ( 1600x1200 ) ale nechci zkrz jen toto kupovat monitor, který dává rozlišení 1920x1080 aby mi tam jen seděl nezapnutý....... Dá se s tímto něco dělat, nebo budu muset PC malinko upravit ( jiná základní deska / grafika...... )

Děkuji moc za rady

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Teamviewer - jak ovládat gps (pc) pomocí vzdálené podpory
    od Antonín » 27 bře 2024 14:35 » v Vše ostatní (sw)
    3
    1334
    od Antonín Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2024 13:06
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1150
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2076
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1593
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • Problem s Cat6a a 5e
    od bugs » 19 čer 2023 15:37 » v Sítě - hardware
    9
    1967
    od bugs Zobrazit poslední příspěvek
    22 čer 2023 18:39

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů