Vadná grafická karta?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Nyrmik
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vadná grafická karta?

Příspěvekod Nyrmik » 08 říj 2016 18:15

Dobrý den, koupil jsem si sestavu https://www.czc.cz/3na9lr9ifsj2l9v79ggpukapdc/sezn am
V pátek jsem si ji vyzvedl, nainstaloval OS s ovladačema, aktualizacema a k tomu doinstaloval nějaké základní programy. Celou tu dobu se zapojenym monitorem do dvi slotu na grafice. Poté jsem si v sobotu stáhl oficiální hru overwatch přes battlenet, zapnul, nastavil epic detaily s neomezenými fps a hru spustil. Asi během prvních 30 vteřin mi zrůžověla obrazovka a ihned nato se vypl obraz. Monitor napsal není signál. První co jsem zkoušel, tak zapojit monitor s grafikou přes HDMI kabel (bohužel mám jen 5m) a také nic. Dále jsem tedy vyzkoušel grafiku vyjmout a spojit monitor se zakladní deskou k int. grafice přes DVI kabel, to ovšem také nejde. Zkusil jsem tedy propojit int. grafiku s monitorem přes vga kabel a to světe div se funguje naprosto v pořádku. Nevím na co přesně se u sestavy můžu zaměřit abych mohl na zaruku vyměnit kus za kus a nemusel čekat na měsíční reklamaci celé sestavy. Co mě zaráží je, že monitor připojený k integrované grafice přes vga kabel funguje, ale přes dvi ne. Což mě odkazuje na bud vadný dvi kabel, nebo konektor na monitoru, na druhou stranu nefunguje ani hdmi propojení s externí grafikou.

Za každou radu budu velice vděčný, děkuji Vám.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná grafická karta?

Příspěvekod petr22 » 08 říj 2016 18:21

Na vymenu kus za kus neexistuje pravni narok (pokud nebyl dokoupena sluzba ktera to umoznuje), zalezi pouze na prodejci. Vetsina prodejcu s tim ale bude mit nejspis problem, protoze bude potrebovat vyjadreni servisu ze zavadu nezpusobil zakaznik.

V kazdem pripade by bylo dobre kartu i kabel vyzkouset v jinem PC.

Nyrmik
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná grafická karta?

Příspěvekod Nyrmik » 08 říj 2016 19:29

Dobrý den, volal jsem na zákaznickou linku, kde mi řekli že provedou výměnu kus za kus a už mi vytvořili objednávku s osobním odběrem. Což si myslím je ze strany prodejce milý krok. Zase na druhou stranu si člověk koupí sestavu za 40 tisíc a pak by měl po jednom dni čekat měsíc na reklamaci u sestavy od které očekává pár let bezchybný chod? Zkoušel jsem propojení přes hdmi i s televizí, které také nefungovalo. Což by byl snad zákon schválnosti, kdyby bylo i spojení s TV z nějakého důvodu nefunkční. Mě jen zaskočilo, pokud je vadná grafická karta, proč nefunguje i spojení dvi s integrovanou na desce, ale funkční je jen vga. Jestli je tam nějaká možnost, že se mi odpálila zároveň s grafikou i deska.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná grafická karta?

Příspěvekod petr22 » 08 říj 2016 19:35

Mily krok, ktery ale prodejce muze prijit dost draho, kdyz tu puvodni kartu nevyreklamuje u dodavatele. Je to ale jeho riziko.

Ciste po technicke strance nemusi byt vadna graficka karta, ale zakladni deska.

Proto by bylo dobre vyzkouset tuto kartu v jinem PC a jinou, zarucene fungujici kartu v tomto.

Nyrmik
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná grafická karta?

Příspěvekod Nyrmik » 08 říj 2016 20:18

Zkoušel jsem znovu všechny možnosti a už se chytly všechny konektory na desce k integrovane grafarně. Fungují dvi, vga i hdmi. Pak jsem zkusil možnost s externí grafickou kartou a ta se vubec nechytla ani v druhem pci-e16 slotu. Věřím tedy, že vadná je gpu, jinak by byla velika nahoda, kdyby na desce odešly všechny pci-e sloty.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná grafická karta?

Příspěvekod petr22 » 08 říj 2016 20:32

Cim to bylo ze zaclo fungovat DVI na integrovane grafice?

Nyrmik
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná grafická karta?

Příspěvekod Nyrmik » 08 říj 2016 22:29

To absolutně netuším. Bojoval jsem s tím snad dvě hodiny a nic. Pak jsem si řekl k večeru, že to zkusím znovu a už to jelo. V podstatě nic jsem s tím nedělal. Snad jen že by ta deska byla dočasně vyřazena z provozu když se odpálila grafická karta? Fakt nevím a asi ani nepochopím.

Jeryk
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 143
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná grafická karta?

Příspěvekod Jeryk » 09 říj 2016 02:03

Heh, tohle se mi stalo taky :D stačilo mi kartu vyndal, pustit to na chvíli přes integrovanou, odinstalovat všechny grafické ovladače, dát kartu zpátky a nechat komp nainstalovat ovladače znova. A funguje bez problému.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Graficka Karta
    od Marop » 12 dub 2024 11:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    717
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    12 dub 2024 13:39
  • Grafická karta do 5k
    od dansons » 26 úno 2024 10:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1373
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    04 bře 2024 11:43
  • grafická karta
    od maschke0 » 22 úno 2024 16:46 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    549
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    22 úno 2024 18:05
  • Grafická karta Příloha(y)
    od Moses » 02 zář 2023 19:22 » v Problémy s hardwarem
    2
    1216
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 23:48
  • Grafická karta RX 590 Nitro+ 8GB
    od pukasinek » 15 lis 2023 04:13 » v P: Hardware
    0
    1223
    od pukasinek Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 04:13

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů