Notebook nechce načíst externí disk (WD 2.5" Elements Portable)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

dell.ina
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Notebook nechce načíst externí disk (WD 2.5" Elements Portable)

Příspěvekod dell.ina » 22 říj 2016 11:40

Krásnou sobotu všem,

jak píši v předmětu, notebook (Dell Inspiron 15) mi nechce načíst externí disk (WD). Začalo to tak, že prý nemám oprávnění k tomu ho otevřít - disk nikdy nepoužil nikdo jiný než já, max. na starém notebooku, tam šlapal správně, prostě šel.. A nikdy jsem na něm nenastavovala heslo či co... No, každopádně jsem se tam dala jako Administrátor a do ext. disku jsem se dostala, jenže další problém - nedostala jsem se do šložky s fotkama a vším ze starého notebooku, ostatní složky otevřít šly, šlo i zapisovat :? Neměla jsem na to nervy, tak jsem ho odpojila, bezpečně samozřejmě.
Disk jsem chtěla zkusit další den. Potřebovala jsem data ze starého notebooku a hodit si na disk vše z mob. telefonu neb mi začal nejspíše umírat :cry: Každopádně! Počítač zacinkal, že je disk připojen, ale říkám si, dioda na ex. disku vždycky blikala, teď jen svítí, no nic.. Chci ho otevřít přes Tento počítač a on tam není! :evil: Takže dále jsem to zkoušela podle svých počítačových znalostí, možností (moc jich není :idea: ) ... a v ovládacích panelech, resp. v Zařízeních ho vidím a PRÝ funguje správně. Dnes konečně začly nabíhat události (připojení, odpojení, konfigurace), to třeba včera vůbec nenabíhalo...
Hm, zkusila jsem to tedy přes Správu počítače, disk tam je, ale je offline. Není inicializovaný a ani nejde inicializovat, protože Zařízení není připraveno :cry: :cry: :cry:.
Nějak už jsem smířená s tím, že nikdy neuvidím data ze starého počítače, fotky :cry: :cry:, ale co mě vážně (pardon!!) se.e, že jsem ho kupovala přesně na den před 2 lety, takže nepřipadá v úvahu ani reklamace..

PS.: Nejde zobrazit ani na jiném počítači, zkoušela jsem všechna usb ve svém notebooku a NIC :?

Omlouvám se za román (ukecaná baba :lol: ), ale myslíte, že ten externí disk jde ještě nějak zachránit? Popř. kdyby ne, jde z takovéhle ...čky vytáhnout vše, co na něm je? :cry:

Snad mi napíšete pozitivní zprávy...prosííím o ně :-) 8)

Takže dobrou chuť, pokud právě obědváte :-) a předem mooc děkuji za každou odpověď!!! J.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook nechce načíst externí disk (WD 2.5" Elements Portable)

Příspěvekod ITCrowd » 23 říj 2016 21:15

Vítej na PC-HELP!
Externí disky prostě odchází, proto se mají data zálohovat. Tento disk neznám - tedy obecně: Pokud je v tomto zařízení integrován normální disk + převodník USB/SATA, pak rozebrat, disk připojit přímo na SATA do počítače a pokusit se o záchranu dat. Pokud ne, pak s tím asi nic neuděláš - jedině specializovaná firma pro záchranu dat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaký externí ssd disk
    od Dizzy66 » 01 srp 2023 22:25 » v Vše ostatní (hw)
    5
    1495
    od pazdrat Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 11:53
  • Přechod na Mac - jaký externí disk
    od Gudernatsch » 24 bře 2024 18:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    691
    od Gudernatsch Zobrazit poslední příspěvek
    24 bře 2024 18:34
  • Extérní SSD disk nejdou vidět soubory
    od Dexolus » 13 pro 2023 16:18 » v Problémy s hardwarem
    4
    1071
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 07:58
  • "externí" disk se po zapojení nezapne
    od Grander » 17 lis 2023 11:49 » v Problémy s hardwarem
    0
    1227
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    17 lis 2023 11:49
  • Pocitac se nekdy nechce probudit z rezimu spanku
    od Koberec » 31 led 2024 23:14 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    657
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    01 úno 2024 07:26

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů