Reflow GPU v ntb, Brno?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Albeda
Level 3
Level 3
Příspěvky: 570
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Reflow GPU v ntb, Brno?

Příspěvekod Albeda » 07 lis 2016 18:28

Zdravím,
dostal se mi do ruky Lenovo Ideapad Z565. Vůbec mi nenaskočil obraz a nic se nedělo. Při dalším pokusu mi obraz naskočil a najel na plochu. Nicméně GPU čip se nadměrně přehřívá, tudiž na obrazovce se začali objevovat artefakty a následně se ntb vypnul. Další start už ntb nezvádl. Je nutné počkat několik minut.

Tak na 90% jsem si jistý, že je vadný GPU čip. Tudíž bych chtěl na něm provést reflow. Akorát jsem na kolejích a nemám k tomu prostředky.

Kdyby se někdo v Brně nudil a chtěl si to se mnou zkusit, můžeme se pokusit o amaterský reflow. Vesměs ten ntb nemá hodnotu, takže pokud by se to nepodařilo, nic se neděje.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Reflow GPU v ntb, Brno?

Příspěvekod petr22 » 07 lis 2016 18:52

To neni 90%, ale minimalne 10000000000000% jistota ze je to GPU - procesor i grafika bude zcela urcite od AMD, nemusim se ani divat na specifikace. Techto notebooku mam plne dve prepravky na vyhozeni.

Na uceni se pajet je to naprosto idealni - napred je ale potreba overit, jestli GPU neni zalite epoxidem, protoze jestli ano, tak jedina moznost je jeho vymena - jde koupit z Ciny GPU na vymenu uz z nanesenym cinem s primesi olova, cena je kolem 400-800 Kc.

Potrebne vybaveni:
- horkovzdusna nebo IR pajeci stanice
- IR teplomer
- spodni ohrev, v nouzi staci i gril z Lidla
- alobal

Albeda
Level 3
Level 3
Příspěvky: 570
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Reflow GPU v ntb, Brno?

Příspěvekod Albeda » 07 lis 2016 20:18

Vypadá to, že to je jen čip->pasta->měď ...

Akorát asi dokážu sehnat jedině alobal, fén a tepl. pastu ... :lol:


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů