Notebook v opravě - opravit nebo se rozloučit?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

souky5
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1124
Registrován: leden 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Notebook v opravě - opravit nebo se rozloučit?

Příspěvekod souky5 » 04 úno 2017 16:49

a kolik si jim tedy zaplatil za ´nic´ ?

Reklama
Uživatelský avatar
Jirin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 490
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook v opravě - opravit nebo se rozloučit?

Příspěvekod Jirin » 06 úno 2017 00:15

Neplatil jsem nic ... ale vrátili to nefunkční :-(

Dodatečně přidáno po 57 vteřinách:
Respektive nepřebral jsem to zatím nefunkční
ASUS MB Sc LGA1150 B85-PLUS, Intel B85, 4xDDR3
CPU INTEL Core i5-4460 3.20 GHz 6MB L3 LGA1150
DIMM DDR3 8GB 1600MHz CL10 (Kit of 2) KINGSTON HyperX FURY
ASUS VGA NVIDIA STRIX GTX960 - DC2 - 2GD5
Samsung 850 SSD 2,5" 120 GB EVO
-----------------------------------------
Notebook DELL Inspiron 15 7000 (N5-7559-N2-03)
Router ASUS RT-N18U

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook v opravě - opravit nebo se rozloučit?

Příspěvekod Martab » 06 úno 2017 07:28

Minimálně by se to chtělo podívat do BIOSu, jestli ten disk vidí a potom, zda to hlásí, že chybí disk, nebo že to nemůže najít zaváděcí.

Odesláno z mého Huawei P8 Lite pomocí Tapatalk
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
Jirin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 490
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook v opravě - opravit nebo se rozloučit?

Příspěvekod Jirin » 08 čer 2017 15:18

Pokračování evergreenu ... za 14 dnů to bude 8 měsíců, co jsem bez notebooku. Poslední stav je (má domněnka, nic na papíře nemám, jen náznaky) ten, že notebook se jim nepodařilo vrátit do původního stavu, nehlásí se disk. Tedy servisní zásahy nevedly k opravě částečných neduhů, se kterýma se dalo žít, ale naopak k destrukci celkové. Nevím, zda shoda okolností, náhod nebo to někdo zmršil, ale to mě asi moc nezajímá jako zákazníka.

Čekám tedy, co mi jiného zbývá, jak se k tomu servis postaví (snad ještě letos?). Má představa je jasná, vezměte si z něj, co se dá využít a očekávám nějakou kompenzaci. Ve formě finanční, případně výměna za jiný nějaký repas, nevím, jaká je praxe. Určitě ale nebudu slyšet na návrh typu: "Tady nabízíme za X tisíc korun repas", to mě nezajímá.

V souvislosti s tím bych se chtěl zeptat, jakou mohou mít reálnou hodnotu tyto cca 3 roky staré komponenty z toho notebooku?

- Procesor Intel® Core™ i7-3630QM
- Paměť 6 GB DDR3 (1 x 2 GB, 1 x 4 GB)
- HDD 1 TB SATA (5400 ot./min)
- Video NVIDIA GeForce GT 630M (2 GB vyhrazené paměti DDR3) ... toto ale nevím, asi to bude integrované na MB?
- ostatní tam funkční věci, nevím, co se dá vše použít, vada je na MB prý.

Díky za názory.
ASUS MB Sc LGA1150 B85-PLUS, Intel B85, 4xDDR3
CPU INTEL Core i5-4460 3.20 GHz 6MB L3 LGA1150
DIMM DDR3 8GB 1600MHz CL10 (Kit of 2) KINGSTON HyperX FURY
ASUS VGA NVIDIA STRIX GTX960 - DC2 - 2GD5
Samsung 850 SSD 2,5" 120 GB EVO
-----------------------------------------
Notebook DELL Inspiron 15 7000 (N5-7559-N2-03)
Router ASUS RT-N18U

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook v opravě - opravit nebo se rozloučit?

Příspěvekod petr22 » 12 čer 2017 21:01

Tohle je presne duvod, proc neopravuju zadnou elektroniku, u ktere mi majitel nepotvrdi, ze mu nebude vadit kdyz se to nepovede spravit. Vsem rikam, ze se to mohu pokusit opravit, bude je to stat penize na soucastkach, ale nemusi se to povest opravit.

On totiz neexistuje zadny zpusob, jak poznat, kolik zavad ta zakladni deska ma - muzes opravit tu, co je nejpravdepodobnejsi, a porad to nefunguje. Takhle muzes udelat nekolik servisnich zasahu a deska stejne skonci v elektrodpadu. Jestli je to seriozni servis, tak te musel upozornit na to, je tu jista pravdepodobnost ze ta deska bude definitivne KO kdyz se oprava nepovede.

A zbyde hodne rozlobeny majitel, ktery zaplatil praci ktera byla provedena, jenze se tim nespravila zavada. Ale prace byla provedena.

Ty v podstate chces od servisu kompenzaci za to, ze tvuj notebook ma vic nez jednu zavadu - coz servis nemohl vedet - a coz jsem ti ale rikal uz pred rokem, ze to nema smysl opravovat.

"a kolik si jim tedy zaplatil za ´nic´ ?"

To "nic" muze byt nekolik hodin prace servisniho technika. U podobnych oprav nelze ale nijak garantovat uspesnost. Pokud nechces notebook opravovat, prodej ho v celku na soucastky.

Jak se k tomu servis postavi? Nejpis tak, ze jsi jim ten notebook daroval, kdyz jsi ho odmitl prevzit. Servis nejspis dal nic resit nebude, jestli budes pasivne cekat, budes cekat nejspis do nekonecna. Ja bych po 8 mesicich necekal, ze se dal neco stane.

Notebooku, ve velice podobnem stavu jako ten tvuj tu mam od zacatku roku cca 50 kusu. Naprosta vetsina pujde do elektrodpadu.

Uživatelský avatar
Jirin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 490
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook v opravě - opravit nebo se rozloučit?

Příspěvekod Jirin » 13 čer 2017 00:07

Když ho po cca 4 měsících vrátili zpět, že se nepodařilo závady opravit, deklarovali, že je vrácen ve stejném stavu jako předtím. Jenže nebyl. Když jsem tam dal (před nimi) HDD, nenašlo ho to, ani v BIOSu nebyl, prostě nic. HDD jsem jim na začátku nedával, byla na nich velice cenná data. Ostatně jej ani nepotřebovali.

Servisní zakázku jsem nepřevzal s tím, že není v původním stavu. Z disku jsem odstranil citlivá data, až po strop ho zaplnil nesmysly (vím, že to nemusí stačit, kdyby někdo chtěl data získat) a ten disk jsem jim dal. Aby ho zprovoznili. To přijali. Uběhly další 4 měsíce a nemám pořád info. Tedy čekám. Urguji to, kloudné odpovědi jsem nedostal, neříkají ani A, ani B. Mrtvý brouk.

Původní předpoklad ceny opravy byl asi 3.000 Kč, souhlasil jsem, pak volali, že to, co přepájeli, asi chipset, nepomohlo a že ještě vymění něco jiného, + 1.000 Kč. Taky jsem souhlasil. Ani to nevyřešilo problém.

Neplatil jsem jim nic, v podstatě tam asi utopili svůj čas + své náklady a výsledek je ten, že notebook nejede.

Nechci být "vrah malých dětí", ale jako spotřebitel, naprostý laik v elektronice, bych očekával, že když to neopraví, vrátí to v původním stavu, abych s ním rok nebo třeba jen 14 dnů dožil. Nikdo mi neřekl, "Bacha, pane, on už nemusí po našem zásahu jet vůbec". To bych jej tam asi nedal a dožil s ním. Možná by mi ještě teď fungoval, možná taky už ne, nevím.

Vysvětlil jsi mi to až ty, jak to s tou elektronikou je, když jsem začal zde psát svůj příběh. Do té doby, tedy před předáním servisu, jsem o tom neměl ani páru. Proto jsem si myslel, že vrácení do původního stavu je možné, že je to běžná věc.

Situace je tedy taková, jaká je. Mám servisní protokol, kde je popis závady, původně odhadovaná cena, podpis, že to přijali. Po 4 měsících se na protokol jen připsalo, že jsem dodal i HDD. Nic víc. Žádné odstavce o tom, že jsem to odmítl převzít, atp. Prostě je to jakoby stále v servisu.

Nevím, jak z toho ven.

Dodatečně přidáno po 3 minutách 44 vteřinách:
Asi mě měli upozornit na to, že to nepojede už třeba vůbec pak. Nevím, jak servisy pracují, pokud měli pochybnosti, že to nemusí pak jet, měli mi asi říct a chtít po mě podepsat, že beru na vědomí, že třeba nepojede vůbec. To bych jej tam pak asi nedal.
ASUS MB Sc LGA1150 B85-PLUS, Intel B85, 4xDDR3
CPU INTEL Core i5-4460 3.20 GHz 6MB L3 LGA1150
DIMM DDR3 8GB 1600MHz CL10 (Kit of 2) KINGSTON HyperX FURY
ASUS VGA NVIDIA STRIX GTX960 - DC2 - 2GD5
Samsung 850 SSD 2,5" 120 GB EVO
-----------------------------------------
Notebook DELL Inspiron 15 7000 (N5-7559-N2-03)
Router ASUS RT-N18U

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook v opravě - opravit nebo se rozloučit?

Příspěvekod petr22 » 13 čer 2017 00:23

To je prave ten prusvih s elektronikou - neexistuje zadny zpusob, jak dostatecne diagnostikovat stav cinu v pajenych spojich - ani prumyslovy rentgen nevidi vse. Jedine co lze je podle priznaku skusit odhadnout zavadu a tu se pokusit vyresit.

Vypada to takhle:
https://www.youtube.com/watch?v=3dQUqNBRF9E

Z ciste technickeho hlediska je tam zase zasadni problem v tom, ze jen to zahrati desky v miste kde je chipset muze zpusobit skody jinde. Troufam si rict ze je to pudova zalezitost - budto to pude, nebo nepude.

Chapu to spravne, ze jim dluzis 4000 Kc za provedene prace? To je na tom prave to nejhorsi - dokud neni prace provedena, nelze poznat, jestli se to povedlo nebo nepovedlo.

A za tohle vsechno muze EU a jeji bezolovnaty cin, ktery krome praskani umi i to, ze na nem rostou krystaly (vypadaji jako tenke chloupky) ktere zkratuji jednotlive vodive cesty. Clovek se pak divi proc to neunguje a pozna to jedine s mikroskopem.

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook v opravě - opravit nebo se rozloučit?

Příspěvekod Fox_25 » 13 čer 2017 02:29

Za ten bezolovnatý cín můžeme poděkovat i korporaci Philips, ti to pro-lobovali v EU a v té době už na to měli zavedené i stroje.
Od té doby nevěřím že EU v čemkoli někdy šlo o ekologii.

Uživatelský avatar
Jirin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 490
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook v opravě - opravit nebo se rozloučit?

Příspěvekod Jirin » 13 čer 2017 06:48

Já ten notebook nesl do firmy svému kamarádovi, který prodává PC a vše kolem a zajišťuje i pozáruční servis, znám se s ním přes 30 let, už od základní školy. On řeší pozáruční servis s nějakým svým dodavatelským servisem. Tedy to poslal jim.

Nedlužím jim nic, když to neopravili, nemohou žádat 4.000, alespoň tak je to domluveno. Říkal mi, "každopádně nic platit nebudeš, když to neopravili". Nicméně to prostě nefunguje a já nevím, jak z toho ven. Celá věc mě mrzí dvojmo, protože se jedná o kamaráda, který, zdá se, moc neví, co s tím. Má asi taky nějaké své smlouvy se servisem a do toho já nevidím.

Dodatečně přidáno po 14 minutách 43 vteřinách:
Celá slavná EU mi už leze krkem. Teď se ještě začali montovat do elektrocigaret, kdy je možno nově dle zákona prodávat maximálně 100ml balení náplně s maximálním obsahem nikotinu 20mg. Takže když si to míchám sám a kupoval jsem to v litrovce tu bázi na míchání, se zásahem těch trotlů, ve jménu mého zdraví, se mi to vše prodraží TROJNÁSOBNĚ. Plus přijímání ekonomických přivandrovalců a povinné rozdělování po zemích EU. HNUS.
ASUS MB Sc LGA1150 B85-PLUS, Intel B85, 4xDDR3
CPU INTEL Core i5-4460 3.20 GHz 6MB L3 LGA1150
DIMM DDR3 8GB 1600MHz CL10 (Kit of 2) KINGSTON HyperX FURY
ASUS VGA NVIDIA STRIX GTX960 - DC2 - 2GD5
Samsung 850 SSD 2,5" 120 GB EVO
-----------------------------------------
Notebook DELL Inspiron 15 7000 (N5-7559-N2-03)
Router ASUS RT-N18U


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak opravit tento monitor? Příloha(y)
    od JuraseK20 » 21 dub 2023 19:44 » v Problémy s hardwarem
    9
    836
    od JuraseK20 Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2023 17:45
  • Lze opravit levé tlačíko myši?
    od trefort » 15 lis 2023 11:17 » v Problémy s hardwarem
    2
    890
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 15:03
  • Notebook 2v1
    od lokhy » 25 kvě 2023 19:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    561
    od lokhy Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 19:40
  • Notebook do 20 000 Kč
    od Be-Happy » 11 dub 2023 09:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1381
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    24 dub 2023 12:25
  • Notebook za 15-20k
    od Kuba5 » 15 dub 2023 15:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    743
    od Kuba5 Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2023 15:43

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů