Stroj se sám od sebe restartuje. A zapíná.

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

CPU Eater
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Stroj se sám od sebe restartuje. A zapíná.

Příspěvekod CPU Eater » 17 lis 2016 18:27

Dobrý den. Jsem rád, že jsem se mohl stát součástí zdejší komunity.

Vlastním osobní počítač, který jsem si postavil před skoro třemi lety. Uvnitř je toto:
- Procesor Intel í5
- Deska MSI Z68S-G43/G3
- 16 giga ramek (4×4 GB)
- Grafika NVIDIA GTX 550 Ti (1 GB)

Běží na tom sedmičky x64 (to zní celkem logicky při takové hodnotě RAM).

Mám s tím strojem docela vážný problém. Z blíže nespecifikovatelných důvodů se jen tak z vlastní vůle a sám od sebe bez mého dovolení restartuje. Píšu příspěvek na fóru, zničehonic restart. Koukám na film, náhle restart. Nahrávám muziku, v tu ránu restart. Dokonce, i když je počítač idle, a nic nedělá, sám od sebe se restartuje. Nebylo možno tuto závadu uměle vyvolat, proto nevím, s čím je spojena.

Dále, pokud počítač vypnu přes Start menu -> shutdown, a on se vypne, po čase se sám od sebe zapne bez stisku jakéhokoli tlačítka.

Chtěl bych se zeptat, co tento problém může způsobovat, a jak jej lze odstranit, protože si se svým strojem kromě této záležitosti velice rozumíme, a nechtěl bych v nejbližší době pod svými okny vidět čerstvou počítačovou pizzu s MSIčkovým základem, strouhaným CPU a 4 druhy ramek.

Děkuji.

Reklama
flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2831
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stroj se sám od sebe restartuje. A zapíná.

Příspěvekod flowem » 17 lis 2016 19:11

Co přesně máš za zdroj?
Pokud by to nebylo zdrojem, tak bych zkusil stáhnout nějaký LIVE Linux a nějakou hoďku ho používat, jestli by se reset objevil i zde.

"Dále, pokud počítač vypnu přes Start menu -> shutdown, a on se vypne, po čase se sám od sebe zapne bez stisku jakéhokoli tlačítka." - nemáte problémy s elektřinou? Výpadky nebo poklesy napětí? Pokud ne, tak to může dělat i ten zdroj, nejjednodušší řešení je si PC zapojit do prodlužovačky (nejlépe s přepěťovou ochranou) s vypínačem a vždy po vypnutí PC vypnout i tu prodlužovačku.
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

niamniam
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stroj se sám od sebe restartuje. A zapíná.

Příspěvekod niamniam » 17 lis 2016 19:30

To vypadá na vadu - svod zapínacího tlačítka, což je u těchhle mikrotlačítek dost běžné. Zkus ho na desce odpojit, zapni PC spojením příslušných pinů a když se závada nebude opakovat, je to jasné. Pak jen vyměnit zapínací tlačítko a je hotovo.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stroj se sám od sebe restartuje. A zapíná.

Příspěvekod Pic » 17 lis 2016 20:27

To flowem - Podívej se do pravidel tohoto fóra na nedovolenou reklamu a odstraň neprodleně uvedený odkaz ve svém příspěvku.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

CPU Eater
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Stroj se sám od sebe restartuje. A zapíná.

Příspěvekod CPU Eater » 18 lis 2016 10:37

Dobrý den.

Přesně jde o zdroj Evolve Pulse 500 ATX 500 W.

Problémy s elektřinou nejsou a stroj běžel donedávna skvěle po několik let ve stejné konfiguraci i zásuvce. Až nyní začal dělat toto.

Tlačítkem to není, odpojil jsem je, zapnul počítač, vypnul a on se i s odpojenými tlačítky sám od sebe zapnul. Akorát se mi podařilo vyndat všechny kabely, takže se budu muset podruhé v životě podívat do manuálu, kam patří HDD+-, Power LED + a - a Reset +-. Power si pamatuji. :D

Jestliže to nebude elektřinou ani tlačítkem, může to být zdrojem? Nebo ještě něčím dalším?


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů