Bezdůvodně zaplněná RAM Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezdůvodně zaplněná RAM

Příspěvekod Blitzkrieg » 05 pro 2016 22:04

Nechci to zakřiknout ale zdá se, že odinstalování toho síťového adaptéru zabralo. I když by mě tedy dost zajímalo proč se to projevilo až teď, když tam mám stejný ovladač už několik měsíců a žádný problém nebyl :D

Po 4,5 hodinách od spuštění (stahování přes JDownloader + cca hodinu surfování na internetu) je po zavření Chromu a dalších aplikací RAM využitá na 25 %. Tedy jako po restartu :-)

Momentálně počítač vypínám a snad už bude vše OK... :-)

Pořád ale nevím co s tím SSD - dnes po 7 hodinách běhu přibylo 11 GB v zápisu NAND. Pro zajímavost počet GB u čtení se vůbec nezměnil. :? Žádné aplikace na hudbu nepoužívám a s SSD ani nijak nepracuju. Takže jediné co mě napadá je to, že SSD ojíždí Chrome a nebo nějakým způsobem JDownloader nebo uTorrent (než mě ukamenujete tak přes něj tahám pouze seriály a někdy filmy). Obě tyhle stahovací aplikace mám nainstalované na SSD ale stahování mám odkázané na HDD. V tomhle by tedy problém neměl být, ne? Chrome mám taky na SSD ale zase nevím proč by měl denně zapsat několik GB dat. :? Takže jestli má někdo nějaké návrhy tak jsem připraven je vyslechnout. :-D

PS: Jo a ještě pro uživatele X. Oprav mě jestli se pletu ale aktuální použitá virtuální paměť je něco jiného než maximální povolená, ne? Proto se mi zdálo těch 5 GB tolik, protože jsem neměl nic spuštěné a přesto plnou RAM a i dost využitou virtuální paměť (5 GB se mi zdá spolu s 8GB RAM docela dost) . V CMD mi to teď píše, že maximum virtuální paměti je 13 524 MB a aktuálně je použito 3 593 MB

Reklama

Uživatelský avatar
Dreatha62
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezdůvodně zaplněná RAM

Příspěvekod Dreatha62 » 06 pro 2016 10:16

a tu RAM máš původní? nebo si jí měnil? nebo spíš takhle.. měl jsi předtim tam jinou?

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezdůvodně zaplněná RAM

Příspěvekod Blitzkrieg » 06 pro 2016 10:32

Jak jinou? Řeknu to takhle tenhle PC mám cca 4 měsíce a je postaven kompletně z nových komponent kromě SSD, které jsem koupil asi 2 měsíce předtím a používal v jiném PC... Od té doby jsem nic neměnil, tedy RAM (Kingston 2400 MHz DDR4) je pořád stejná... :-)

Uživatelský avatar
Dreatha62
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezdůvodně zaplněná RAM

Příspěvekod Dreatha62 » 06 pro 2016 12:15

Jo takhle.. tak to pak už nvm :)

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10921
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezdůvodně zaplněná RAM

Příspěvekod zeus » 06 pro 2016 13:56

Blitzkrieg píše:Nechci to zakřiknout ale zdá se, že odinstalování toho síťového adaptéru zabralo.

BSOD team by o Killer-u mohl vypravet...
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezdůvodně zaplněná RAM  Vyřešeno

Příspěvekod Blitzkrieg » 07 pro 2016 21:00

Tak můžu potvrdit, že problémem byl síťový adaptér Killer E2200. Po jeho odstranění nemám žádný problém a RAM se drží na 25 % při nečinnosti. :-) Zbývá už jen problém s SSD ale na to založím nové téma jinak by to tu bylo zbytečně zavádějící.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů