WIN 7 - vstup / výstup sluchátek

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Strapal
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

WIN 7 - vstup / výstup sluchátek

Příspěvekod Strapal » 07 pro 2016 15:21

Dobrý den.

Potřeboval bych z CD přehrávače nebo jiného audio zdroje dopravit audio signal přes sluchátkový jack 3,5 (čtyřpól) do svého notebooku pro další mixáž. Mám W7 a nedaří se mi nastavit interní Realtec zvukovou kartu. Je zde pro záznam nastaven pouze mikrofon, ale já potřebuju nastavit sluchátkový jack výstup jako vstup audio signálu stereo - L/P kanál. Na jiném, starším notebooku mám vstupy a výstupy rozděleny na tři samostatné jacky a tam to lze nastavit bez potíží. Zkoušel jsem použít i kabelové redukce atd., z důvodu detekce signálu a podobně, ale bez úspěchu.

Uvažoval jsem i o přídavné USB zvukovce, ale zatím všechny co jsem našel mají pouze mikrofonní mono vstup a stereo sluchátkový výstup, což je vlastně to samé jako na stávající interní zvukovce v ntb, ale já potřebuju stereo vstup.

Trápím se s tím už 14 dnů, poradíte mi někdo jak to vyřešit?

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIN 7 - vstup / výstup sluchátek

Příspěvekod Pic » 07 pro 2016 15:58

Pokud ta možnost není v nastavení zvukové karty a na ntb není vstup pro line signál, tak nejspíš přehrávač nepřipojíš.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Strapal
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: WIN 7 - vstup / výstup sluchátek

Příspěvekod Strapal » 07 pro 2016 16:21

Děkuji za odpověď. Všechno k tomu totiž směřuje... Jen mně zaráží, že to má notebook starý 15 let a dnešní "moderní" stroje za 13 litrů toho nejsou schopny. Ale bohužel to tak bude. Takže asi nezbude než tuto myšlenku opustit a pořídit ext. zvukovku s klasickým LINE IN vstupem jak bylo řečeno. To je hnus a kýbl nervů k tomu.

Nemá někdo prosím tip na nějakou levnou USB zvukovku s jedním LINE IN vstupem? O kvalitu převodníků vůbec nejde, jde jen o signál pro software k řízení světel..

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIN 7 - vstup / výstup sluchátek

Příspěvekod drobino » 08 pro 2016 05:49

https://www.czc.cz/i-tec-usb-5-1-extern ... Fgod68YDuw tato ma line in mam ji doma a kvalita vystupu je celkem mizerna. Ale jestli chces levne reseni.... Ja ji uz nepouzivam takze jestli by jsi byl nekde z okoli Hranic na morave klidne ti ji pujcim na zkousku. Pokud chces napis sz.

Odesláno z mého HM 1S pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIN 7 - vstup / výstup sluchátek

Příspěvekod karlos » 09 pro 2016 11:09

Nevím, jak tato nabízená zvukovka bude komunikovat s MV. Já jsem zkoušel USB zvukovky Alesis LineLink a Lexicon Alfa. Obě bez úspěchu s programem MV. Párkrát se mi sice podařilo donutit MV, že z Alesise zvuk nabíral, ale na kšefty jsem to nakonec nebral, protože jsem nenašel postup, jak to 100% nastavit. Jeden čas, když jsem ještě míchal analogovým A&H, který má USB AUXy a Returny, jsem přes toto dělal v notesu efekty a vracel je zpět do mixu a klasickým Audio In jsem lezl do MV na světla. Vzpomínám si, že tam byl taky nějaký problém (WIN XP) a aby to makalo společně, musel jsem ve správném pořadí připojovat převodník DMX a mix k USB a zároveň ve správném pořadí spouštět MV a Cubase. Pořadí si již pochopitelně nepamatuji. Dnes jedu světla ze stařičkého notesu a mixuji tabletem v SoundCraftu Ui12, kde mám šmudláním prstu po skle vše, co jsem matlal pracně v Cubase myší.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Strapal
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: WIN 7 - vstup / výstup sluchátek

Příspěvekod Strapal » 09 pro 2016 22:18

Drobino, dikes za nabidku, uz jsem poridil Maya 44 USB, kterou pouziju i jako nahradni pro DJ v pripade uplne krize..

Karlos, doufam ze Maya pojede s MV, to by byl pekny ojeb teda... Kontroler pouziva Asio ovladace a MV s kontrolerem jede, tudiz Maya, ktera spolupracuje s Asio by mela fungovat...

Strapal
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: WIN 7 - vstup / výstup sluchátek

Příspěvekod Strapal » 23 pro 2016 18:47

Napadlo mně, že doplním info o tématu vlákna. Takže blbeček inzerent - prodejce karty Maya zvukovku i přes ujištění, že je na cestě, prostě neposlal, tudíž jsem musel bleskově řešit potíž s Line IN na ntb. Takže "drobino" dikes za tip, i-tec zafungoval na první šup. Na ntb v záznamu nastavit defaut - USB Multi-Channel Audio Device (Vstup) a v MV ponechat - System Default Mixer. Vše OK. Pokud jezdíš přes Valmez, písni, klidně zakoupím i tvoji zvukovku do foroty.

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIN 7 - vstup / výstup sluchátek

Příspěvekod drobino » 23 pro 2016 21:49

Jsem rad ze funguje. Pres Val bohuzel nejezdim ale poslu sz.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů