Proč je můj parametrově lepší stroj horší než ostatní slabší? +příklady na hrách GTA a DbD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
muffy
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: říjen 15
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline
Kontakt:

Proč je můj parametrově lepší stroj horší než ostatní slabší? +příklady na hrách GTA a DbD

Příspěvekod muffy » 31 pro 2016 14:45

Zdravím, mám problém s nepochopitelně slabě podávaným výkonem notebooku který je parametrově relativně dobrý. Když jsem si pořídila noťas, tak měl být výkonově lepší než počítače přátel a rodiny, parametry hovořily jasně. Překvapivě však nerozjížděl hry, které slabé počítače zbytku bez sekání rozjížděly. Mám noťas HP pavilion dv7-6b80ec (ano vím že noťasy jsou slabší než pc).
Parametry:
Grafika- AMD Radeon HD 6770M 2Gb
Procesor- Intel Core i7 2670QM Sandy Bridge (čtyřjádro, 8 vláken), Turbo boost z 2,2Ghz na 3,1
Ram- 8Gb DDR3
HDD- 500 a 750Gb
OS- Win7
Přepínatelná grafika mezi Intel a AMD, zde ale problém není, všechny hry mám manuálně přepnuté na AMD.

Jako příklad porovnám můj noťas a přítelův pc. On má dvoujádrový procák 2,7Ghz intel Pentium E5400, 4Gb ram a měl grafiku slabší než je moje. Přesto vklidu rozjíží hry, které u mě mají i 1Fps za 30sekund. Nedávno si koupil novou grafiku, tuším Nvidia 650. Jako první příklad uvedu GTA V. U něj jede v pořádku, bez jakéhokoli sekání. U mě začne na 25 fps a během dvou minut to klesne na 15 a za chvíli hraju na 10fps... Ano ty poklesy jsou způsobeny zahřátím a snížením výkonu, to vím. Noťas hřeje jak čert, přitom je vyčištěný a pravidelně měním teplovodivou pastu, párkrát jsem v zimě hrála na parapetu otevřeného okna wowko :D. Chladící podložka nepomáhá... o přehřívání mi ale v tomto příspěvku nejde, Paviliony mají problémy s přehříváním, to je známé. Otázka zní- proč mám nízké fps už při zapnutí hry (kdy je teplota pc ještě v pořádku)? Proč příteli fungovalo GTA V bez sekání když má přitom slabší procák a měl tehdy slaboučkou prastarou AMD grafiku? Třeba u renderu videí můj pc jasně vede oproti jeho, Ramka zde nemá takovou roli jak si myslíte. Normálně mám při běžném provozu vytíženo 4Gb ram a na přidaný render co mám na liště mu zbývají pouhé 4Gb. On když renderuje na svém pc, tak má na render volné 3Gb.
Další příklad- hra Dead by Daylight. Jemu jede na 30 fps, u mě je to právě to 1Fps za 30 sekund. Procák je během hry vytížen na 100%. Kde je sakra problém? On nemá přetaktovaný procák a i když beru v úvahu že je noťasovský procák slabší než by byl jeho pc protějšek, takovéhle rozdíly jsou nesmyslné. Hry co mám podle minimálních HW požadavků rozjíždět s velkou rezervou jedou stěží na 15fps, někdy míň. Aspoň to Csko funguje na 60ti...
Systémový inženýr (správa serverů) v Tieto, studentka informatiky na VŠB
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
GPU: Gigabyte Nvidia GTX 1070 8GB, CPU: AMD Ryzen 5 1600 (12 threads, TB 3.6 Ghz), RAM: 2x 8GB, SSD: A-data 256GB, HDD: Seagate 1TB+2TB, MB: Asus PRIME B350-PLUS, zdroj: SEASONIC Focus Plus 550W
Klávesnice: ASUS Cerberus Arctic, Myš: Logitech g502 SE, Headset: HyperX Cloud Drone

Reklama
Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč je můj parametrově lepší stroj horší než ostatní slabší? +příklady na hrách GTA a DbD

Příspěvekod Martab » 31 pro 2016 14:51

Ona ta AMD Radeon HD 6770M 2Gb není nic světoborného a ta GTX650 ji strčí do kapsy jak nic a je dost možné že i ta staré grafika byla značně výkonnější...
Pak by to chtělo pořešit to přehřívání, jaké jsou teploty (změž HWmonitorem), ono to může být příčinou, kór kombinace AMD grafiky s i7-QM... Přehřívání nasvědčuje i to vytížení CPU na 100% a výkon nikde...
Zkus kliknout na ikonu hry pravým tlačítkem a dát "spustit s grafickým adaptérem AMD - vysoký výkon".
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53615
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč je můj parametrově lepší stroj horší než ostatní slabší? +příklady na hrách GTA a DbD

Příspěvekod petr22 » 31 pro 2016 15:02

"a pravidelně měním teplovodivou pastu"

Jak moc pravidelne? Teplovodiva pasta se nemeni vubec a az cca pul roku po aplikaci trva, nez ziska optimalni vlastnosti.

Uživatelský avatar
muffy
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: říjen 15
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Proč je můj parametrově lepší stroj horší než ostatní slabší? +příklady na hrách GTA a DbD

Příspěvekod muffy » 31 pro 2016 21:20

Jednou za rok, avšak pasta už po měsíci vypadá jak by nebyla nikdy vyměněna. Do týdne po výměně se noťas chová jako dřív, zase se přehrává. Notebook mám 4 nebo 5 let

Dodatečně přidáno po 3 minutách 34 vteřinách:
Martab píše:Ona ta AMD Radeon HD 6770M 2Gb není nic světoborného a ta GTX650 ji strčí do kapsy jak nic a je dost možné že i ta staré grafika byla značně výkonnější...
Pak by to chtělo pořešit to přehřívání, jaké jsou teploty (změž HWmonitorem), ono to může být příčinou, kór kombinace AMD grafiky s i7-QM... Přehřívání nasvědčuje i to vytížení CPU na 100% a výkon nikde...
Zkus kliknout na ikonu hry pravým tlačítkem a dát "spustit s grafickým adaptérem AMD - vysoký výkon".


Přece hned po zapnutí hry by to ještě mělo být ok, to se pc ještě nepeče. A už jsem psala že to mám na vysoký výkon. Je jisté že to jede na amd
Systémový inženýr (správa serverů) v Tieto, studentka informatiky na VŠB
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
GPU: Gigabyte Nvidia GTX 1070 8GB, CPU: AMD Ryzen 5 1600 (12 threads, TB 3.6 Ghz), RAM: 2x 8GB, SSD: A-data 256GB, HDD: Seagate 1TB+2TB, MB: Asus PRIME B350-PLUS, zdroj: SEASONIC Focus Plus 550W
Klávesnice: ASUS Cerberus Arctic, Myš: Logitech g502 SE, Headset: HyperX Cloud Drone

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč je můj parametrově lepší stroj horší než ostatní slabší? +příklady na hrách GTA a DbD

Příspěvekod Martab » 31 pro 2016 21:25

On se může přehřívat už i bez zátěže, bez teplot a konkrétního screenu se nemá cenu bavit, to jsou pak jenom dohady možná, třeba, kdyby...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Lagy ve hrách
    od Lebedil » 22 říj 2023 18:41 » v Hry
    3
    1586
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    23 říj 2023 15:53
  • RTX 3070Ti propad FPS ve hrách
    od jiri096 » 03 čer 2023 20:07 » v Problémy s hardwarem
    4
    834
    od jiri096 Zobrazit poslední příspěvek
    04 čer 2023 08:11
  • Ráj Hráče- blog o hrách dotaz
    od showpayne » 04 říj 2023 21:47 » v Web-tipy a vaše weby
    2
    4663
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    05 říj 2023 17:59
  • Proč je na WIN 7 Firefox ESR?
    od atari » 18 črc 2023 11:09 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1898
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 črc 2023 13:06
  • Jaká RTX 3060 je lepší?
    od hufi2301 » 13 čer 2023 09:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    883
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 20:30

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů