Přehřívání PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Haus
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Přehřívání PC

Příspěvekod Haus » 04 led 2017 19:00

Ahoj,

v hadwaru se moc nevyznám a potřeboval bych poradit. Mám cca 2 roky tento PC -> https://www.czc.cz/hal3000-devil-amd-a1 ... 61/produkt, poslední půl rok se začal ale přehřívat. Krom toho, že je to dobrý v zimě místo topení to akorát dělá rámus a určitě to není dobrý pro celkovou údržbu.
Zkoušel jsem to prohnat přes https://www.piriform.com/speccy a vyhodilo mi to, že nejvíce se zahřívá CPU a základní deska.
Mohl by jste mi prosím někdo poradit, jaky větráček by se do této sestavy hodil a pomohl mi s mým problémem? Klidně sem přihodím další testy, které vám napomohou víc určit problém.

Děkuju za každou reakci.

Reklama
Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod Marfy » 04 led 2017 19:13

Chtělo by to spíš novou skříň a zdroj.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod petr22 » 04 led 2017 19:17

A procesor, zakladni desku a pamet.

Opravdu chces do te hruzy s nazvem HAL 3000 investovat dalsi prostredky? Nechces to radsi prodat a koupit novy pocitac, ktery bude pri stejne cene podstatne vykonnejsi a hlavne se nebude kvuli zcela spatne volbe komponent prehrivat?

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod Marfy » 04 led 2017 19:25

To už je na zvážení,ale to by znamenalo minimálně 12 tisíc.
Procesorový výkon je na úrovni FX 4300,což zas tak tragické není.Grafika se taky dá.Ale v té skříni se to prostě tiše uchladit nedá.Přidáním ventilátorů by jen zvýšil hluk.Ten zdroj musí jen na hraně,takže bude určitě taky hučet jako kráva.Na procesor by to chtělo taky věžovitý chladič - jinak bude jen foukat teplo na desku tak jako to dělá ten boxovaný chladič teď.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Haus
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod Haus » 04 led 2017 19:34

Nehraju na tom náročný hry, jsem spíše na klasiku, ale ono se to přehřívá i když mám otevřenou online hru. Takže vrážet prachy do nového se mi moc nechce, abych musel tenhle prodat, něco přihodit a koupit nový, to se mi nevyplatí. Spíš jsem myslel, doufal, že bude stačit tam hodit větrák navíc, nechat to vyčistit a poběží to zas pár let :).
Na to moje hraní tohle bohatě stačí, nemám s tím problém, pouze ta hlučnost je dost otravná...

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod Marfy » 05 led 2017 16:43

Tak sem hoď obrázek otevřené case ať alspoň víme jak to uvnitř vypadá.Kde jsou a nejsou ventilátory atd.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Haus
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod Haus » 06 led 2017 17:50

Takto to vypadá ->
P1040295.JPG

Vpravo dole na obrázku (jinak zepředu dole) je v konstrukci místo pro větrák, bohužel přední černá vrstva není odejímatelná, takže bych ji musel prokopnout, aby se to místo dalo použít.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod Pic » 06 led 2017 20:48

Podle obrázku je přední plastová deska odstraněná a tak by tam měl být přístup pro vložení ventilátoru. Pokud to tedy není nějaká specifická bedna. Většina beden to umožňuje.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Haus
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod Haus » 06 led 2017 21:04

Odstraněná je proto, že jsem ji trochu odendal, abych na to mrknul. Jinak ta spodní část je neodejímatelná. Takže bych musel celý předek odendat nebo spodní část vyříznout/prokopnout.
Blbé taky je, že jsou k ní napojené kabely na spuštěcí tlačítko k pc, tak bych se musel prvně podívat, jestli to vůbec lze odmontovat, abych mohl celou přední stranu odendat.

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod Marfy » 06 led 2017 22:02

Ta přední strana stačí jen trochu více oddělat - co tě pustí kabely. Měly by tam být otvory pro ventilátor.Změř rozteče děr,a pokud to půjde,tak tam kup 120 mm ventilátor.Dej ho tak,aby foukal směrem do case. Ten zadní 80 mm ventilátor vyhoď a místo něj tam hoď taky 120 mm ventilátor,tak aby foukal z case ven.Stačí i levnější ventilátory od Artic Fan.
https://www.czc.cz/arctic-fan-f12_2/70139/produkt
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Haus
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod Haus » 06 led 2017 23:38

Ok, dík za radu, zkusím koupit, nasadit a dám vědět :)

Haus
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC

Příspěvekod Haus » 10 led 2017 19:40

Ehm, tak jsem zapojil větráky, bohudík. Ikdyž přední panel je připojený úplně na ..... a přední větrák se tam skoro nevejde, tak se mi to podařilo.
Celej nadšenej, že jsem to konečně po 2 hodinách sestrojil, pouštím PC a on nejde signál do monitoru. Zkoušel jsem i připojit jiný monitor a taky nic. Naopak monitor jsem připojil k ntb a funguje. Hm... :(
Takže nějaká chybka s grafickou kartou?

Dodatečně přidáno po 49 minutách 11 vteřinách:
Tak nakonec se mi to podařilo zprovoznit. Praděpodobně mi odešel jeden konektor od DVI, tak jsem to strčil do druhého a ono to začlo fungovat.

Větráky jsem koupil
https://www.czc.cz/arctic-fan-f12-silent/178999/produkt (zapojen dopředu)
P1040297.JPG


a https://www.czc.cz/silentiumpc-zephyr-1 ... 83/produkt (zapojen dozadu).
P1040296.JPG


Nejsem si jist, zda jsem je zapojil správnou stranou, přijde mi, že foukají naopak, že by měli :)


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 13 hostů