reklamace pc ?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Michal54
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

trable s novým pc

Příspěvekod Michal54 » 04 led 2017 21:19

Zdravím,
chtěl bych vás poprosit o radu, koupil jsem si nový PC z czc - i5 6500, radeon RX 470 od asusu, 16gb ram základní deska asus B150-A/M.2 a zdroj od corsair nějaký 430 W za 1400 Kč. PC jsem zapojil a až na to že mi nešel nabootovat z flashky Windows, bylo vše v pořádku a BIOS šlapal. Ale vzpomněl jsem si že mám vlastně staré HDD s Windowsem už nainstalovaným, tak mě napadlo že ho zapojím, systém pojede na něm a na ten nový budu ukládat data. Otevřel jsem skříň, zapojil HDD k základní desce a ke zdroji, položil na skříň (chtěl jsem vyzkoušet jestly šlape než ho na šroubuji) zkusil zapnout a nešlapal. Furt se zapínal a vypínal. Nechápu proč jen jsem to zapojil a odstřih jeden plastovej drát co drží kabely pohromadě.Tak jsem HDD oddělal a vrátil čase do předchozího stavu. Bohužel teď ale PC nejede, nezapne se monitor a nejede mi myš( když ji dám do televize tak jede) ale klávesnice svítí. Nevěděl by někdo co s tím je?

Reklama
Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: trable s novým pc

Příspěvekod Speed_dead » 04 led 2017 21:54

Nějaký napájecí kabel se omylem nepovytáh ze základovky?
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: trable s novým pc

Příspěvekod Pic » 04 led 2017 22:34

Je ta flashka skutečně bootovací? Jinak disk s nainstalovaným systémem v jiném PC s jiným HW zpravidla odmítá pracovat. Jestliže je flashka OK, je nejspíše chyba v zapojení jednotlivých komponent počítače. Vem si do ruky manuál k základní desce a vše v klidu postupně prověř a to raději dvakrát. Pozor na nedoražené jednotlivé kabely. do soklů a konektorů.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Michal54
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

reklamace pc ?

Příspěvekod Michal54 » 05 led 2017 07:25

Dobrý den,
V minulém příspěvku (trable s novým PC) jste mi poradili, abych vše dotáhl. Bohužel to ale nepomohlo a PC se vždy zapne, zpočátku jede tak 15 sekund a pak se vypne zapne, jede chvíli a pak už se to furt jen vypíná a zapíná. Před tím než jsem se v něm hrabal se vypínal třeba po 5 nebo 3 minutách( někdy jel déle), myslel sem si že je to v pohodě. Asi bude problém s zdrojem. To samé mi to dělá i když zapojím jen zdroj a ostatní odpojím. Nevíte jak to u CZC funguje s reklamací? Někde jsem četl že to trvá až 30 dnů, nebylo by to lepší vrátit? Jinak s PC jsem objednával i podložku pod myš, mikrofon a samozřejmě monitor, nebylo by možné vrátit jen PC a toto si nechat? Popřípadě jak bych měl PC zabalit ? Už si přesně nepamatuji kde byli všechny kabely a určitě bych to nevrátil v přesném stavu v jakém jsem to přebíral. Potom jsem se ještě trochu hrabal v bedně a přestřihl jeden ten plastovej drát co drží kabely pohromadě ale to by snad nemělo vadit.
Předem vám děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: reklamace pc ?

Příspěvekod Martab » 05 led 2017 09:17

Nemusíš zakládat hned nové téma, jednak tím porušuješ pravidla, druhalk jsme moderní fórum a na příspěvky se dá odpovídat ;)
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Michal54
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: reklamace pc ?

Příspěvekod Michal54 » 05 led 2017 18:01

Martab omlouvám se, to jsem nevěděl. Jinak počítač už jede, kamarád mi tam Windows stáhl ale když zapnu hru, tak se počítač po chvilce vypne a začne se zase vypínat a zapínat. Poprvé mi tam skočila obrazovka American megatrends a psalo se tam že se to vypíná kvůli Power surges aby se to ochránilo. Nevím co s tím je, žádný výboje neslyším nemohli by být jen něco špatně dotažený na základní desce ?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: reklamace pc ?

Příspěvekod petr22 » 05 led 2017 18:16

Co s tim - elektrikare a zkontrolovat elektricke rozvody v byte.

Ta ochrana proti power surges jde v BIOSu vypnout


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Monitor se sám vypíná - reklamace?
    od tux » 14 kvě 2023 20:10 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    3
    1606
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    15 kvě 2023 09:19

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů