Regulace větráků u NZXT Noctis 450

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Samecek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Regulace větráků u NZXT Noctis 450

Příspěvekod Samecek » 06 led 2017 10:16

Ahoj,

mám trochu problém s větráky u téhle skříně. 4 větráky, které dodávají se skříní už byly zapojené v rozbočovacím HUBu to bylo jasný. Dozapojil jsem do něj větrák na CPU a HUB zapojil do desky na 4pin CPU_FAN a molexem ke zdroji podle návodu ke skříni. Bohužel, Bios i software co byl k MB načte a dovolí ovládat jenom větrák k CPU a ostatní 4 nenačte. Takže situace je taková, že CPU větrák si můžu regulovat, ale ostatní běží, asi ne naplno, ale hodně rychle (i bez zátěže) a zbytečně jsou slyšet. Nevíte někdo, jak to udělat, aby šli regulovat všechny větráky? Jiný zapojení do HUBu asi nehrozí, tak jinej soft/jinam do desky zapojit? Jinak když jsem dal v softu Auto Tune, tak to roztáčelo různýma rychlostma, ale po dokončení je nechal jet zase (skoro?) na max, což mi přijde divný, když ty větráky ten samej soft a ani bios nenačte. Nějaký nápady co s tim?

Díky. :-)

zapojenom mám takhle
Přílohy
NZXT-Noctis-450-Interior-Fan-Controller.jpg
►Case: NZXT Noctis 450◄►Zdroj: EVGA Supernova 750W G2◄►MB: Asus MAXIMUS VIII Ranger◄►CPU: Intel core i5-6600K◄►GPU: Gainward Phoenix GTX 1060 GS◄►Chladič: Scythe Ninja 4◄►SSD: Samsung 850 EVO 250GB◄►HDD: 2x Seagate Barracuda 2TB◄►RAM: Crucial Ballistix Sport LT 2x8GB 2400Mhz DDR4

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Regulace větráků u NZXT Noctis 450

Příspěvekod X » 06 led 2017 11:05

MB?

Uživatelský avatar
Samecek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Regulace větráků u NZXT Noctis 450

Příspěvekod Samecek » 06 led 2017 11:33

Asus maximus VIII Ranger
►Case: NZXT Noctis 450◄►Zdroj: EVGA Supernova 750W G2◄►MB: Asus MAXIMUS VIII Ranger◄►CPU: Intel core i5-6600K◄►GPU: Gainward Phoenix GTX 1060 GS◄►Chladič: Scythe Ninja 4◄►SSD: Samsung 850 EVO 250GB◄►HDD: 2x Seagate Barracuda 2TB◄►RAM: Crucial Ballistix Sport LT 2x8GB 2400Mhz DDR4

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Regulace větráků u NZXT Noctis 450

Příspěvekod X » 06 led 2017 11:50

Co zapojit ventilátory do desky a řídit je Asus softem: Asus Fan Xpert 3? Mě to tak funguje excelentně, mám ventilátory PWM (řízení otáček uživatelem či automaticky). Funguje mi to na všechny ventilátory, kromě zdroje Corsairu, kde musím používat na tento ventilátor jejich soft. Můžeš to zkusit, já bych třeba ventilátory hardwarově (otočnými knoflíky atd.) ovládat nechtěl, vyhovuje mi software, nastavím si nepočítaně profilů a jednotlivým ventilátorům zakreslím jejich křivky v závislosti na teplotě zvoleného čidla ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Samecek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Regulace větráků u NZXT Noctis 450

Příspěvekod Samecek » 06 led 2017 11:54

takže myslíš, je zapojit ne do toho hubu zezadu a tne pak do desky, ale každej zvlášť do konektorů na desce? Jinak tenhle soft mam, ale jak sem řikal, krom CPU ventilátoru ty ostatní nenajde, ale přes auto tune (taky v tomhle) to otáčkama samo hejbalo, ale pak je to vrátilo na ty vysoký, což mě to trochu mate.
►Case: NZXT Noctis 450◄►Zdroj: EVGA Supernova 750W G2◄►MB: Asus MAXIMUS VIII Ranger◄►CPU: Intel core i5-6600K◄►GPU: Gainward Phoenix GTX 1060 GS◄►Chladič: Scythe Ninja 4◄►SSD: Samsung 850 EVO 250GB◄►HDD: 2x Seagate Barracuda 2TB◄►RAM: Crucial Ballistix Sport LT 2x8GB 2400Mhz DDR4

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Regulace větráků u NZXT Noctis 450

Příspěvekod X » 06 led 2017 12:01

Ano, mám vše zapojeno do desky a funguje to. Musíš i v UEFI přepnout na PWM mód (jestli máš PWM ventilátory), aby se při zapnutí ventilátory chovali dle tvé představy (ony stejně pojedou zpočátku trochu odlišně, pak se přepnou a teprve až bude Win nastartovaný pojedou přesně dle Asus Fan Xpert 3). Nejspíš jinak deska (dle tvého nynějšího zapojení do hubu case) správně nedetekuje tvé ventilátory, nebo se hádá s hubem / softem od case.

Uživatelský avatar
Samecek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Regulace větráků u NZXT Noctis 450

Příspěvekod Samecek » 06 led 2017 12:09

Ok. Ještě zkusim zapojit celej hub jinam do desky než do CPU_FAN a když to nepude, tak to pozapojuju zvlášť. Díky za radu :-)
►Case: NZXT Noctis 450◄►Zdroj: EVGA Supernova 750W G2◄►MB: Asus MAXIMUS VIII Ranger◄►CPU: Intel core i5-6600K◄►GPU: Gainward Phoenix GTX 1060 GS◄►Chladič: Scythe Ninja 4◄►SSD: Samsung 850 EVO 250GB◄►HDD: 2x Seagate Barracuda 2TB◄►RAM: Crucial Ballistix Sport LT 2x8GB 2400Mhz DDR4

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Regulace větráků u NZXT Noctis 450

Příspěvekod X » 06 led 2017 12:24

Na Asusu www máš zakresleny všechny pozice desky pro připojení ventilátorů (fan). Mám stejnou desku jako ty, ale tu nejvyšší možnou variantu. Aby sis mohl kreslit vlastní křivky ventilátorů, musíš (pouze) poprvé nebo po připojení nového ventilátoru zapnout Fan Tuning, ten si osahá všechny ventilátory (pár minut) a zakreslí si vhodné křivky, ty se potom do nich dostaneš a zvolíš si vlastní. Pokud použiješ Asus profily (na mém 2. obrázku): Silent * Standard * Turbo * Full Speed - tak se ty vlastní křivky po jakémkoli Fan Tuningu (počátečním kalibrování) ztratí a budeš je muset dělat znovu. Pokud si nastavíš vlastní profily (můžeš si jich udělat nepočítaně) pomocí Load / Save Profile, tak se sice nebudeš moci přepínat oněmi 4 ikonami (Silent * Standard * ...) - budeš muset použít Load Profile a vybrat ... ale zase se ty při Fan Tuningu (pokud budeš přidávat ventilátor) nevynulují. Ještě jedna věc, můžeš si v: Asus Fan Xpert 3 vybrat i pozici (zhruba) ventilátoru v case a dokonce si i jednotlivé ventilátory přejmenovat, ale u přejmenovaní je drobná chyba, nesmíš vymazat původní jméno zcela, musíš například ponechat jedno původní písmeno z názvu, napsat vlastní název a teprve potom odmazat to jedno nepatřičné písmeno (prostě chybka). Jinak je nepřejmenuješ :lol:

snap 2017-01-06 12×30×58.jpg
Naposledy upravil(a) X dne 06 led 2017 12:39, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Samecek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Regulace větráků u NZXT Noctis 450

Příspěvekod Samecek » 06 led 2017 12:37

jj to tak nějak znam, trochu jsem se v tom už rozkoukal. Já když dam fan tuning, tak si je to jak řikáš ošahá a všechno, ale pak mi je to neukáže v tom přehledu pozic jednotlivých ventilátorů. Takže ať si vyberu jakejkoliv profil, tak se mění jenom otáčky ventilátoru na CPU a v přehledu, co máš na obrázkách vpravo dole mi svítí otáčky jenom u CPU a u ostatních chassis 1,2,3... je N/A.

edit: Přitom větrák od CPU je taky připojenej na hub jako ostatní.
►Case: NZXT Noctis 450◄►Zdroj: EVGA Supernova 750W G2◄►MB: Asus MAXIMUS VIII Ranger◄►CPU: Intel core i5-6600K◄►GPU: Gainward Phoenix GTX 1060 GS◄►Chladič: Scythe Ninja 4◄►SSD: Samsung 850 EVO 250GB◄►HDD: 2x Seagate Barracuda 2TB◄►RAM: Crucial Ballistix Sport LT 2x8GB 2400Mhz DDR4

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Regulace větráků u NZXT Noctis 450

Příspěvekod X » 06 led 2017 12:39

Při pohledu na schéma tvé desky mě ještě napadlo, že bys mohl zkusit připojit svůj hub pro ventilátory do: Fan Extension Header - tam jedině je šance, že by to mohlo fungovat (pokud tam půjde konektor)!

Uživatelský avatar
Samecek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Regulace větráků u NZXT Noctis 450

Příspěvekod Samecek » 06 led 2017 12:49

To asi ne, u FAN_EXT je 5pin konektor, ale hub má klasickej 4pin
►Case: NZXT Noctis 450◄►Zdroj: EVGA Supernova 750W G2◄►MB: Asus MAXIMUS VIII Ranger◄►CPU: Intel core i5-6600K◄►GPU: Gainward Phoenix GTX 1060 GS◄►Chladič: Scythe Ninja 4◄►SSD: Samsung 850 EVO 250GB◄►HDD: 2x Seagate Barracuda 2TB◄►RAM: Crucial Ballistix Sport LT 2x8GB 2400Mhz DDR4

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Regulace větráků u NZXT Noctis 450

Příspěvekod X » 06 led 2017 12:57

Takže jediná šance aby to běhalo je, zapojit je jednotlivě do fan konektorů. Jinak prostě deska vidí jen jeden ventilátor. Kdyby jednou došli fan sloty, můžeš si dokoupit Asus Fan Hub a připojit ho do Fan Extension Header. Toto řešení funguje, já to měl u desky a používám. Pokud se nepletu tak má další 3 pozice pro fan.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Sháním case NZXT S340
    od Ryo » 05 říj 2023 09:23 » v K: Hardware
    1
    4035
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 říj 2023 09:54
  • Regulace otáček GPU Příloha(y)
    od Dejva1999 » 28 dub 2023 12:18 » v Taktování a další úpravy PC
    8
    1763
    od Dejva1999 Zobrazit poslední příspěvek
    28 dub 2023 14:42

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů