Prosím o pomoc.Comp nenačte ext.monitor.

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

jarda.otta
Level 1
Level 1
Příspěvky: 58
Registrován: leden 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Prosím o pomoc.Comp nenačte ext.monitor.

Příspěvekod jarda.otta » 19 led 2017 13:02

Dobrý den. Obracím se na vás s pomocí. U notebooku Toshiba satellite s OS Vista mě odešel display. Připnul jsem tedy extérní a vše už rok v poho. Dnes jsem omylem ve vlastnostech gr.adaptéru kliknul na přepnout na jen na jeden monitor a to interní a průser. Už mě nenačte žádný externí monitor.Zkoušel jsem už dva. Ve stavu nouze se tam sice dostanu ale to je vše co tam mohu dělat. Nepomohla ani poslední známa konfigurace a bod obnovení tam nemám žádný. Ani oprava systému.Nevím jak bych změnil ty vlastnosti grafického adaptéru zpět na extérní monitor. Ve správci zařízení jsem udělal poslední zoufalý pokus. Pod grafickými adaptery mám 2 x pod sebou Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family. Tak jsem zvolil zakázat a po restartu jsem se do windows v normálním režimu dostal. Ale grafika není tak jak má být. Je to tam stále zakázané. Bojím se dát volbu "povolit". Nevíte prosím co s tím? Jestli ovladače odinstalovat a poté znova nainstalovat?
P.S.
Tak jsem odinstaloval ovladače grafiky mobile intel 4 series express chipset family a po restartu jsem spustil windows a externí monitor mě normálně vše zobrazil. Ale grafika byla dost chabá základní. Dalo mě několika hodinovou práci sehnat a naistalovat zas ten samý ovladač a jeho stejnou původní verzi mobile intel 4 series express chipset family. Ve správci zařízení je vše jako dřív ale jakmile dám restart do normálního režimu, tak windows začne i graficky nabíhat, ale po naběhnutí se externí monitor vypne a jen jeho logo a hláška check signal cable. Jako by si to stále pamatoval že jsem omylem přepnul grafiku jen na jeden monitor. Systém je ale spuštěn. To je slyšet že naběhl.
Mám NTB Toshiba satellite l350. Občas když jsem třeba vypínal externí monitor tak ten u NTB problikne. To samé při vypínání. Zajimavé je že jsem kompletně odinstaloval ovl.grafiky a znova nainstaloval ale výsledek stejný. Jako by si to systém Vista pamatoval.Nechce se mě přeinstalovávat celý systém. To asi znáte. 1gb dat,nastavení a desítky software na který už ani namám instaláky. A to mám vše legál.Hlevně ani namám kam zálohovat.Děkuji za radu a pomoc.

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o pomoc.Comp nenačte ext.monitor.

Příspěvekod zeus » 19 led 2017 13:27

Win+P, pripadne nejaka Fn-F. V ovladacim panelu od Intelu jsou popsane i dalsi moznosti.
Nebo si nasprtej menu pravokliku na plochu a prepni to poslepu ;)
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

jarda.otta
Level 1
Level 1
Příspěvky: 58
Registrován: leden 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o pomoc.Comp nenačte ext.monitor.

Příspěvekod jarda.otta » 19 led 2017 14:32

Ale jak se dostanu do ovládacího panelu od intelu když mám monitor na NTB v háji a ext. monitor mě právě nic nezobrazuje jak už jsem popsal výše. Můžu jen do nouzáku a tam se mě panel od intelu nezobrazí z důvodů omezení nouzáku. A Win +P funguje jen vE WIN7 a ne ve Vistách.

Dodatečně přidáno po 2 hodinách 23 minutách 51 vteřinách:
Vše vyřešeno.Klávesou Fn + F5 se dalo přepnout mezi monitorama. Děkuji všem za snahu a jsem s pozdravem Jarda


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC monitor
    od Shokata88 » 23 led 2024 14:01 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    664
    od Shokata88 Zobrazit poslední příspěvek
    23 led 2024 20:37
  • 5K UHD monitor
    od ajr » 30 led 2024 07:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    464
    od ajr Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 07:36
  • Monitor 27”
    od ignig » 24 lis 2023 17:06 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1255
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 11:29
  • Monitor vs TV
    od green93 » 07 zář 2023 13:42 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1245
    od green93 Zobrazit poslední příspěvek
    07 zář 2023 13:42
  • Monitor
    od ShadowWord:Pain » 20 črc 2023 10:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    890
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    21 črc 2023 19:50

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 19 hostů