USB vyžaduje naformátovanie

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Fanatik
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

USB vyžaduje naformátovanie

Příspěvekod Fanatik » 22 led 2017 12:59

Ahojte,

mám USB ktoré som kedy si vytiahol z PC počas formátovania alebo kopírovania dát, už si to nepamätám, ale od vtedy mi nejde a vždy keď ho chcem použiť tak pri pripojení k PC vyskočí:
Disk v jednotke E: je pred jeho používaním potrebné naformátovať. Chcete vykonať formátovanie?

Pokiaľ dám Formátovať tak to vyhodí error:
Systém Windows nemohol dokončiť formátovanie. Skontrolujte, či sú disk a jednotka správne pripojené a či disk nie je určený iba na čítanie, a potom skúste znova. Ďalšie informácie o súboroch určených iba na čítanie a spôsobe, ako ich zmeniť, nájdete v Pomocníkovi.

A pokiaľ dám Zrušiť tak to vyhodí toto:
E:\ nie je prístupný.

The volume does not contain a recognized file system. Please make sure that all required file system drivers are laoded and that the volume is not corrupted.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: USB vyžaduje naformátovanie

Příspěvekod ITCrowd » 22 led 2017 16:32

To je v pořádku. Zřejmě jsi USB flash disk svým počínáním zničil.
Zkus ještě tohle: http://www.slunecnice.cz/sw/hp-usb-disk ... rmat-tool/ případně zkus flashku oživit v linuxu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: USB vyžaduje naformátovanie

Příspěvekod faraon » 22 led 2017 16:43

Sbírám flashky které ve Windoze nefungují, v Linuxu jich pár používám už roky bez jediného problému :lol:

Možná by pomohlo odstranění oddílu a vytvoření nového, který se potom zformátuje. Předpokládám že data z ní zachraňovat nechceš, když už jsi se pokusil o formátování.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Fanatik
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: USB vyžaduje naformátovanie

Příspěvekod Fanatik » 22 led 2017 17:21

ITCrowd ten program nefunguje, vyhodí to:
Device media is write-protected.

Mimochodom v správe diskov píše, že je to systém súborov RAW a zdá sa mi, že sa mi to stalo keď som cez rufus vytváral bootovacie USB a počas toho som to USB odpojil...


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů