HDD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

radims
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

HDD

Příspěvekod radims » 27 led 2017 18:23

Dobrý den, jsem jen obyčejný uživatel, mám funkční PC s VIN 10 a 120GB HDD. Došlo mi místo na disku. Pokusil jsem se přidat 500GB disk ze stařšího PC na kterém je nainstalován WIN Vista. Po startu mi začne nabíhat původní systém, pak chyba. Nevím jak tento bývalý systémový disk naformátovat. Do BIOSU se dostat umím, ale bojím se tam něco měnit. Děkuji za radu.

Reklama
DvR
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 109
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD

Příspěvekod DvR » 27 led 2017 18:28

Nejdřív by byly fajn alespoň nějaké specifikace toho PC a těch disků. Pokud jsou to SATA disky (konce kabelu ve tvaru L) tak se podívej jestli je ten tvůj původní disk zapojený v SATA portu s nižším číslem než ten "nový" (to číslo by mělo být napsané na základní desce vedle toho portu).

EDIT: technicky vzato formátování není potřeba, zrovna teď v tomto PC mám disk z notebooku co jsem tam "jen tak zapojil"

radims
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD

Příspěvekod radims » 27 led 2017 18:52

Oba disky jsou SATA. Prohodil jsem pořadí kabelů a najelo to dobře ve WIN10 a vidím nový disk.Děkuji Vám za radu. Ještě drobnost. Disk je rozdělený na dvě části. Dá se to nějak jednoduše sloučit?

DvR
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 109
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD

Příspěvekod DvR » 27 led 2017 19:04


radims
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD

Příspěvekod radims » 27 led 2017 19:10

Děkuji za rady, sloučení disků jsem našel v nástrojích WIN. Už je vše OK. Děkuji


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů