Nejde boot z usb Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53607
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Nejde boot z usb

Příspěvekod petr22 » 24 úno 2017 17:10

Na nahradni dily? To je do elektrodpadu.

Zakladni deska pro socket 478, DDR pameti, procesor do socketu 478 - zcela bezcenny srot stary 14 let.

Reklama
RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6475
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde boot z usb

Příspěvekod RIKI22 » 24 úno 2017 17:58

Daj si tam Win7 na skúšku.Nainštaluj na inom PC ,iba po 1.reštart.Po ňom ,už nech sa nespustí.Potom prelož disk.Inštalácia by mala pokračovať.

piip23
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejde boot z usb

Příspěvekod piip23 » 24 úno 2017 20:25

Tak se tím netrap a dej DVD.

petroza
Level 2
Level 2
Příspěvky: 179
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde boot z usb

Příspěvekod petroza » 25 úno 2017 13:11

petr22 píše:Na nahradni dily? To je do elektrodpadu.

Zakladni deska pro socket 478, DDR pameti, procesor do socketu 478 - zcela bezcenny srot stary 14 let.

Jestli chceš tady přispívat svým moudrem tak se drž tématu. Jestli je to šrot nebo není je trochu mimo.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53607
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Nejde boot z usb

Příspěvekod petr22 » 25 úno 2017 13:26

To, ze se snazis o neco co mozna vubec nejde je k veci. Ty vis urcite, ze ta deska je funkcni? Ja myslim, ze ne.

Deska je z roku 2004, tzn je stara 14 let (!!). Na zakladni desku je to doba, nekolikanasobne prekracujici obvyklou zivotnost. Zrovna tyhle desky s chipsetem Intel 865 a Intel Prescott procesorem produkovaly pomerne hodne tepla, takze nemely zrovna dlouhou zivotnost, navyhazoval jsem se jich opravdu hodne. Ale to bylo uz davno, pred 8-10 lety.

Prvni priznaky upeceneho chipsetu byly nefunkcni USB a radic disku, ktery bud nahodne nebo zcela prestaval detekovat pripojene disky. Jestli ta deska ihned po zapnuti nebo po chvili prestava detekovat USB zarizeni nebo disky, tak neztracej cas pokusy o zprovozneni a proste ji vyhod.

Jestli mas i zdroj ktery je stejne stary jako ta zakladni deska, tak ho muzes vyhodit taky, jeho pouziti muze byt primo nebezpecne.

petroza
Level 2
Level 2
Příspěvky: 179
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde boot z usb  Vyřešeno

Příspěvekod petroza » 25 úno 2017 13:36

RIKI22 píše:Daj si tam Win7 na skúšku.Nainštaluj na inom PC ,iba po 1.reštart.Po ňom ,už nech sa nespustí.Potom prelož disk.Inštalácia by mala pokračovať.

Něco podobného jsem už zkoušel ale bez efektu.

Dodatečně přidáno po 36 vteřinách:
piip23 píše:Tak se tím netrap a dej DVD.

Já se tím netrápím jen mně to zajímá.

Dodatečně přidáno po 12 minutách 18 vteřinách:
petr22 píše:To, ze se snazis o neco co mozna vubec nejde je k veci. Ty vis urcite, ze ta deska je funkcni? Ja myslim, ze ne.

Deska je z roku 2004, tzn je stara 14 let (!!). Na zakladni desku je to doba, nekolikanasobne prekracujici obvyklou zivotnost. Zrovna tyhle desky s chipsetem Intel 865 a Intel Prescott procesorem produkovaly pomerne hodne tepla, takze nemely zrovna dlouhou zivotnost, navyhazoval jsem se jich opravdu hodne. Ale to bylo uz davno, pred 8-10 lety.

Prvni priznaky upeceneho chipsetu byly nefunkcni USB a radic disku, ktery bud nahodne nebo zcela prestaval detekovat pripojene disky. Jestli ta deska ihned po zapnuti nebo po chvili prestava detekovat USB zarizeni nebo disky, tak neztracej cas pokusy o zprovozneni a proste ji vyhod.

Jestli mas i zdroj ktery je stejne stary jako ta zakladni deska, tak ho muzes vyhodit taky, jeho pouziti muze byt primo nebezpecne.

Jak už jsem psal výše jsou to staré vyřazené školní počítače se zaheslovanými XP.. Před měsícem jsem přeinstaloval ten samý PC a bez problému. Tak mně zajímalo proč tenhle nejde. Chová se to přesně jak píšeš. Jinak dík za info. Uzavírám téma.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Boot problem -00 15 30 4C - RAM/MTB?
    od RockHard » 23 srp 2023 14:46 » v Problémy s hardwarem
    2
    1202
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 07:28
  • Unmountable Boot Volume Error
    od back » 09 srp 2023 13:29 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    8
    1562
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    09 srp 2023 15:25
  • Požadavky W11 - UEFI (a Secure boot) Příloha(y)
    od Faster1 » 07 lis 2023 01:28 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    2642
    od Faster1 Zobrazit poslední příspěvek
    10 lis 2023 21:03

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot] a 9 hostů