sekání videa a procesor

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

dufra
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

sekání videa a procesor

Příspěvekod dufra » 10 bře 2017 12:29

Zdravím lidi
mám doma takovou horší grafiku AMD RADEON HD 6450, jen by mě zajímalo, jestli má vliv na sekání videíí přímo obrazovka.
Když připojím grafiu do klasického LCD sekají se mi videa na youtube když je mám na 1080hd, když ale přepojím grafiku HDMI na HD TV, videa se mi při 1080hd tolik nesekají skoro vůbec jen na začátku při načítání
je možné že je to tou tv hd ? díky za odpověd

Dodatečně přidáno po 3 minutách 12 vteřinách:
jo a dodatečná otázka k procesoru, jestli je rozdíl mezi
DualCore Intel a mezi Intel Core 2 Duo
oba jsou dvoujádro nebo je v něčem rozdíl, díky

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: sekání videa a procesor

Příspěvekod petr22 » 10 bře 2017 12:45

Rozdil je jako mezi autem a Skodovkou.

Dual Core Intel = dvoujadrovy procesor Intel (obecne oznaceni)
Core 2 Duo = konkretni dvoujadrove procesory Intelu z let 2006-2008 (Conroe, Allendale, Wolfdale)

Co se tyce sekani videa, nejpravdepodobnejsi pricinou je pomaly procesor, rozliseni obrazu na to vliv nema.

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: sekání videa a procesor

Příspěvekod cejny » 10 bře 2017 13:16

Obecne bych rekl ze c2d neni duvod sekani videa, 1080p by to mnelo dat, zalezi teda na datovem toku. Driv bych hledal ranu v pouzitem softu na prehravani, kodekach a pripadne konkretne pouzitych ovladacich na grafice.

C2D je sice starsi zalezitost, ale normalni videa by mu problem delat nemela. Pak je snad otazka velikosti ram, kdy to pri nedostatku zacne svapovat a soucatne to nacita video, coz je dost na nic. Uplne munimum pro win bych videl 2gb, kdy nemusi stacit, 3gb projdou pokud jses ochoten neco pozavirat, ideal je 4gb, kdy to bezne swapovat nezacne.

Jako dual core se oznacovaly predchozi pentia, ktera byla vykonnove o neco horsi nez c2d. Pozdej se intel zase vratil k pentiim a oznaceni dual core, ale to uz nebude tvuj pripad.

Kdyztak sem uved model cpu, pripadne aspon takt, celkem dost to napovi. Pokud je to tohle, tak bych se nedivil ze cpu neutahne 1080p http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/publ ... -c00374051 , hlavne pohud to dava 720p a dalsi videa o horsim rozliseni. Nakonec jsem to srovnal s amd athlon xp 3200+, ktere 1080p taky nedavalo, vykon je cca srovnatelne s cpu co hp davalo. Taktovat ty cpu nema cenu, jsou tusim povestne tim ze solidne topi a tim padem pak solidne zerou.
Jedine co by pomohlo je sehnat c2d, pokud to deska vezme, u hp bych si tim moc jistej nebyl.
1080 by daji vsechny c2d, snad krom tech nejhur taktovanych. Pokud sezenes c2d okolo 3ghz, 4gb ram a sedne grafika, pripadne bude integrovana tak to utahne, da i net a kancl. Je potreba pocitat ze to na win nebude letadlo, dneska tomu lepe sedi linux. Nejsou to s spatne stroje, vykon cpu je kolikrat vetsi nez dnes letovanejch atomu a intelu s N v nazmu primo na deskach. Jen je to spatna volba do budoucnost.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

dufra
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: sekání videa a procesor

Příspěvekod dufra » 10 bře 2017 13:33

Ano je to ta zk, ale ta otázka o procesoru byla mimo téma sekání videa, to bylo jen co mne zajmalo pač mám další problém ale to už sem psát nebudu a časem založim nové téma.

Já problém v cpu myslím nemám ohledně videí, jak píšu, videa 1080hd na youtube se mi sekají jen když mám připojenou do grafárny obrazovku LCD starou, ale když zapojím přes hdmi do grafárny hdtv tak se videa nesekají na 1080hd a dokonce to mám na celou obrazovku
jak je to možné? že by to bylo fakt tím že ta tv má hd a ta lcd hd nemá?

ps. jinak to fakt nevím jestli na tuto zk seženu core2duo,jelikož mám problém aktualizovat ten bios takze novejsi cpu resit zatím nemohu,neumím nabootovat flesku a pres winows aktualizovat bios je riziko ,ted tam mám za cpu tohle -
https://ctrlv.cz/GTin
https://ctrlv.cz/pxBI
označení - Smithfield

Dodatečně přidáno po 5 minutách 47 vteřinách:
jo a nechápu tohle - je to screen kde je v everestu ten muj procík a hned nad tím je screen jednoho procíku z mého jednoho pcu kterej nepouzivam, ale oba jsou to dvoujadra ale na tom mym je hht jednotka a u toho druhého je napsáno 2.jádra, jakej je mezi nima rozdíl prosim vás ? díkys
https://ctrlv.cz/VhYS

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: sekání videa a procesor

Příspěvekod zeus » 10 bře 2017 14:03

Rozdil je jen ve zobrazeni v tom programu. Pentium D 840 HT nema. Obe jsou to dvojadra, AMD jaksi plnokrevnejsi.
Vykonu C2D (zejmena multimedialniho) to Pentium zdaleka nedosahuje.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

dufra
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: sekání videa a procesor

Příspěvekod dufra » 10 bře 2017 14:09

zeus - takže mi to ten screen ukazuje blbosti ze to ta 840 htt jednotku má ? https://ctrlv.cz/VhYS

Dodatečně přidáno po 2 minutách 43 vteřinách:
jo a když chci nabootovat tu flašku na update biosu, mám kliknoutt na to vytvorit spusteni disketu msdos?
https://ctrlv.cz/3dGi - nejde mi to ale zasrtnout nevis pls proč, jak jí mám nabootovat

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: sekání videa a procesor

Příspěvekod zeus » 10 bře 2017 14:28

Intel to tvrdi a pokud mne pamet neklame, je to tak a D je slepenec (pres FSB).
BIOS u toho HP muzes aktualizovat primo z Win.
P.S. Ty obrazky radeji vkladej primo na forum.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

dufra
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: sekání videa a procesor

Příspěvekod dufra » 10 bře 2017 15:23

aha, takže ten muj procesor HTT jednotku nemá i když jí everest ukazuje, to je pěknej šít ten everest
no nic, jdu si přeložit ten návod na aktualizaci přes win, popřípadě založím později téma jakou utilitu stáhnout, jsem v tom fakt jen amatér, vím jen pár věcí který se mi pletou s jinýma věcma, jsem takovej nedom_rdlej :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nová GPU - větší sekání her
    od lakcod » 23 úno 2024 18:26 » v Problémy s hardwarem
    9
    875
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 úno 2024 16:54
  • Hra Vietcong sekání na novějším notebooku
    od propi » 07 dub 2023 15:53 » v Hry
    1
    2007
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 dub 2023 16:17
  • Sekání kurzoru myši po čisté instalaci Windows 10 Příloha(y)
    od FooDMasteR » 26 kvě 2023 04:47 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1110
    od FooDMasteR Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 21:51
  • Procesor a RAM
    od ShadowWord:Pain » 22 črc 2023 18:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    552
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 19:33
  • Procesor 100% ? Příloha(y)
    od Misso » 07 kvě 2023 20:50 » v Problémy s hardwarem
    1
    618
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 kvě 2023 20:59

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 12 hostů