Problém s grafickou kartou

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

tommassek
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: březen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Problém s grafickou kartou

Příspěvekod tommassek » 15 bře 2017 16:08

Dobry den chtěl jsem se zeptat mam lenovo g570 s grafickou kartou radeon hf6370m
Z ničeho nic se mi objevilo že ovladač grafické karty přestal pracovat a pak modra smrt a nic ani monitor nejede tak jsem NB připojil k externímu monitoru a tam nějaké náznaky bootovaní jsou, když dám spustit win normálním způsobem tak to načte základní win obrazovku a pak zase modra smrt a restartuje se to. V nouzovým režimu jsem zkusil obnovit systém z dřívějška ale neúspěšně. Nevím jestli může byt problém ve win a jestli zkusit znovu instalovat?
Kdyby někdo věděl tak bych byl rád za každou radu.

Reklama
d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s grafickou kartou

Příspěvekod d1amond » 15 bře 2017 18:14

Vítej na PC-HELP

Vzhledem k tomu, že všechny pokusy o zotavení selhaly, tak asi nic jiného než nová instalace nezbývá. Můžeš zkusit třeba i nějakou edici Live Linuxu, zda by se laptop rozběhl do grafiky.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

tommassek
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: březen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s grafickou kartou

Příspěvekod tommassek » 15 bře 2017 22:09

Ok zkusím to ale pořád nechápu proč by problém s win nespustil primární LCD na NB ale externí jo to se mi zda docela takový divný :smile:
Zase si myslím kdyby byla nějak poničená GK tak by ani ten externí monitor nenajel je to nějaká záhada :lol:

tommassek
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: březen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s grafickou kartou

Příspěvekod tommassek » 18 bře 2017 16:14

Zdravím tak jsem si zkusil stáhnout linux mint-18.1-1-cinnamon
na externim monitoru se do linuxu dostanu ale lcd na nb mi nejde!Linux ho ani nenajde!
Neví někdo čím to muže být v linuxu skoro vůbec neumím tak nevím jak bych mohl vyzkoušet jestli je to grafickou kartou.
Za každou radu budu rád :-)

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s grafickou kartou

Příspěvekod d1amond » 19 bře 2017 12:21

Zlamane draty k lcd, vadny lcd...
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s grafickou kartou

Příspěvekod petr22 » 19 bře 2017 12:23

S nejvetsi pravdepodobnosti usmazena graficka karta.

Pouceni: nekupovat notebooky s AMD grafickou kartou, takhle skonci totiz casem vsechny.

tommassek
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: březen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s grafickou kartou

Příspěvekod tommassek » 19 bře 2017 13:33

Takový řeči jsou nejlepší usmažit se ti muže každá karta a nemusí být jen od AMD doma mám 4 pc a nikdy jsem s AMD problém neměl a nepotřebuji si kupovat Nvidiu abych chlapům v hospodě říkal že mam dobrou grafickou kartu že na ni rozjedu detajly na max a podobný sračky!!!!!Lidi občas potřebují PC na práci!!!!
A každopádně nemusím být žádný IT bůh abych věděl že když ti jede externí monitor ať to pod linuxem nebo pod winem tak asi grafika funguje!!!!
Každopádně jsem si linux nainstaloval a najednou jde aji primární LCD takže chyba bude asi v ovladačích nebo registrech pro win!!!!
Najednou aji win najedu bez problému. Takže se pokusím nějak otestovat ovladače to bych se rád poradil jestli někdo nezná nějaký dobrý program, který by mi mohl pomoct a připadnou chybu najít.
Dík

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s grafickou kartou

Příspěvekod petr22 » 19 bře 2017 13:57

Podivej se jaky chladic mas na tech 4 kartach v PC a porovnej ho s tim kouskem plisku, co mas v notebooku, je videt na tom videu co jsem dal link. Proto grafiky v notebooku odchazeji jako na bezicim pasu. AMD grafiky produkujici nejvic tepla logicky odchazeji jako prvni. Kdyz tomu chces predejit, kup notebook jen s Intel grafikou, ten ma podstatne vetsi zivotnost. Cim vice tepla a horsi chlazeni, tim kratsi zivotnost pajeneho spoje.

"A každopádně nemusím být žádný IT bůh abych věděl že když ti jede externí monitor ať to pod linuxem nebo pod winem tak asi grafika funguje!!!!"

V tomto konkretnim pripade jsi na omylu. Videl jsem mnoho grafik, u kterych byl externi vystup jediny funkcni - obvykle do chvile, kdy karta umrela definitivne. Nezapomen, ze ve VESA rezimu (tzn bez ovladacu) ti ta karta pobezi, ale ovladac po prepnuti do grafickeho rezimu obvykle spadne.

"Každopádně jsem si linux nainstaloval a najednou jde aji primární LCD takže chyba bude asi v ovladačích nebo registrech pro win!!!! Najednou aji win najedu bez problému."

Ano, to se po vychladnuti notebooku take muze stat. Po nekolika hodinach provozu se ale zavada bude opakovat. Kdyz nejde zapnout pocitac, tak to prece nemohou v zadnem pripade zpusobovat Windows.

Chces kartu otestovat? Staci treba Furmark a nechat ho bezet nekolik hodin. Pokud vydrzi fungovat nekolik hodin ve 100% zatezi aniz by se notebook vypl, spadly Windows nebo byly artefakty v obraze, pak by mela byt graficka karta v poradku. Ale to co popisujes tomu neodpovida. To co popisujes je hardwarovy, ne softwarovy problem. A to vadna graficka karta Videl jsem jich opravdu hodne na to, abych vedel jak se chova notebook s vadnou grafickou kartou. Kdyby to bylo ciste ve Windows, nebudes mit problem ten pocitac zapnout a problem se projevi jen pri startu Windows.

Podivej se na toto video jak vypada chlazeni Lenova G570:

https://www.youtube.com/watch?v=dThuJt79NeQ

tommassek
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: březen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s grafickou kartou

Příspěvekod tommassek » 19 bře 2017 17:39

Vím jak vypadá nb uvnitř a je mi jasný že chlazeni tam není jak na jaderné elektrárně, ale to neznamená že by se zrovna AMD muselo pokazit!!!!
Ale díky konečně nějaká rozumná rada :thumbup:
zkusím ten prográmek a pak dám vědět
Já už ten pc používám jako pracovní a chci jen aby mi tam šel internet, word a možná nějaký ten filmek!!! Nepotřebuji využívat grafiku na 100%
Každopádně ten frajer se toho nebojí na tom videu :D :D :D

tommassek
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: březen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s grafickou kartou

Příspěvekod tommassek » 01 dub 2017 13:38

Tak jsem zkusil ten markr a asi po 10 sekundách to spadlo a problém se opakuje
Tak že si měl pravdu že ta grafika je asik mrtvá
Jsem se chtěl zeptat na nějaké řešení
Nedá se nějak fungovat na interní grafice jak říkám mám ten pc více méně jen na internet ?
Jak si poslal to video jak to tam zahřeje taky bych to zkusil ale to je asi krátkodobé řešení ne ?
Sorry že jsem se ozval tak pozdě


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problémy s SSD kartou
    od Karill » 29 srp 2023 16:52 » v Problémy s hardwarem
    2
    1294
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 23:09
  • Hodinky s GPS a Sim kartou, pro dítě
    od pompeus50 » 27 srp 2023 16:43 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    1912
    od pompeus50 Zobrazit poslední příspěvek
    27 srp 2023 18:11
  • Jakou grafickou kartu RTX vybrat ?
    od rg999 » 05 zář 2023 11:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    784
    od rg999 Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 14:26
  • Pomoc s výběrem ntb pro grafickou práci do 30tis
    od janaxsynkova » 31 led 2024 10:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    746
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    31 led 2024 19:14
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1150
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů