Low FPS na slušném PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

dexikovicek
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Low FPS na slušném PC

Příspěvekod dexikovicek » 16 bře 2017 20:28

Zdravím,
mám WIN 10 Pro, 4 jádro Intel Core Quad Q6600, 8 GB RAM, SSD disk a novou grafiku Radeon RX 460 se 4 GB paměti.

Windows je čistě nainstalovaný na SSD disku, ovladače grafiky stažené aktuální.

Bohužel, ve Furmarku při rozlišení 1080p a nulovém vyhlazování dosáhnu na průměrné FPS tak 28. Nechápu, v čem je problém, Bios je nastavený na default. Z her jsem zatím měl možnost vyzkoušet akorát LEGO Worlds, kde na nejnižší nastavení dosáhnu na nějakých 20 FPS. není třeba něco se základovkou?

Prosím o pomoc.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53585
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Low FPS na slušném PC

Příspěvekod petr22 » 16 bře 2017 21:04

O kterem slusnem PC je presne rec? Staricke (8 let) Core Quadro s polovicnim vykonem nez nejlacinejsi I3 a RX 460 coz je nejlacinejsi karta to neni, tech 30 fps v 1080p na nejnizsi detaily je tak maximum co tahle kombinace cpu/gpu zvladne, navic tu grafiku brzdi maly vykon procesoru.

Chtelo by to vymenit procesor za Pentium G4560, stoji jen 1600 Kc a vykon proti tomu Core Quadro je dvojnasobny.

Dalsi moznost je sehnat nejake vykonnejsi Core Quadro, stoji par korun vykon ma vyssi az o ctvrtinu, i kdyz Pentia G4560/I3 zdaleka nedosahuje.

dexikovicek
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Low FPS na slušném PC

Příspěvekod dexikovicek » 16 bře 2017 22:49

petr22 píše:O kterem slusnem PC je presne rec? Staricke (8 let) Core Quadro s polovicnim vykonem nez nejlacinejsi I3 a RX 460 coz je nejlacinejsi karta to neni, tech 30 fps v 1080p na nejnizsi detaily je tak maximum co tahle kombinace cpu/gpu zvladne, navic tu grafiku brzdi maly vykon procesoru.

Chtelo by to vymenit procesor za Pentium G4560, stoji jen 1600 Kc a vykon proti tomu Core Quadro je dvojnasobny.

Dalsi moznost je sehnat nejake vykonnejsi Core Quadro, stoji par korun vykon ma vyssi az o ctvrtinu, i kdyz Pentia G4560/I3 zdaleka nedosahuje.


No, tak slušné v uvozovkách. Jedná se druhé PC v domácnosti, já mám mnohem lepší.
Divné je to, že jsem měl ještě horší kartu a v kombinaci s tímto procesorem mi vše běželo (před nějakými 2 roky) docela dobře - na střední detaily. Ne takhle tragicky. Tady mi přijde, že nefakčí ani malování.
Takže asi koupím novou desku a CPU. Nechtěl jsem do toho cpát moc peněz, je to jen na příležitostné hraní.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti