Crash GPU, prosim o radu co dál

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Stalor
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Crash GPU, prosim o radu co dál

Příspěvekod Stalor » 17 bře 2017 11:22

Zdravím všechny čtenáře tohoto fóra,

Jak jsem již vepsal do názvu topicu, trápí mě problém s GPU. Hraju dost hry a do teď problém nebyl, až od středy.

Když zapnu World of Warcraft, tak mi hra jede plynule, vše ok. Ale jak se dostanu do jednoho konkrétního bodu, tak mi zhasne monitor, napíše no signal a GPU nahodí max otáčky. Musím hard restart, nic jiného nefunguje. Co to může dělat?

Zkusil jsem jiné ovladače, reset BIOSU, stress mod na celý PC a nebo jen GPU a vše je v pohodě. Zkoušel jsem i vyndat ramky a grafiku a zase dát zpět. V idle to nedělá, ani ve full load. Dneska ještě reinstaluju PC a uvidíme no.. Jen se mi nechce věřit že z ničeho nic to začalo.

Teploty v stress testu AIDA 64

GPU: 71C
CPU: 53C chladím silentiumpc grandis 1
HDD: 46C
MB: 41C

Sestava:

GPU: AMD RX 480 POWERCOLOR 8G AMD WATTMAN default setting
CPU: AMD FX 8320E OC 4 GHZ 1,3V
MB: MSI 970 GAMING
RAM: KINGSTON FURX X 1600 Mhz
HDD: WD red 1 TB
PSU: 700W enermax, efc 88 silver
OS: win 7

Budu rád za každou radu.

Reklama
Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Crash GPU, prosim o radu co dál

Příspěvekod Turion » 17 bře 2017 13:25

Přechodový odpor na BGA. To jen tipuju.

Stalor
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Crash GPU, prosim o radu co dál

Příspěvekod Stalor » 17 bře 2017 14:16

A co se s tím dá dělat, případně je to problem MB? Nebo GPU? Za předpokladu že to je tenhle problém.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Crash GPU, prosim o radu co dál

Příspěvekod Turion » 17 bře 2017 16:16

Opravit přepájením nebo reklamace. Přepájet to skoro nikdo pořádně neumí. Předpokládám BGA na GK. Ale je to jen jedna z možností a může to být cokoliv jinýho. Třeba shoda vysokého odběru proudu při nějaké shodě nároků na PC. Takže slabá napájecí kaskáda desky nebo grafiky nebo zdroj s velkým zvlněním. Nejlepší je vylučovací metoda, ale na to asi nemáš komponenty.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Crash GPU, prosim o radu co dál

Příspěvekod petr22 » 17 bře 2017 16:19

Prepajet to nikdo poradne neumi? Zajimave, delam kazdy tyden nekolik karet a vsechny funguji. Poradne = olovnaty cin.

Pajet GPU na karte v zaruce je samozrejmne nesmysl, pokud je to kartou, tak jedine reklamace.

Stalor
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Crash GPU, prosim o radu co dál

Příspěvekod Stalor » 17 bře 2017 16:37

Budu za cca týden kupovat novou MB (přechod na AM4), taky ramky, ssd a pár dalších věcí. Pak bych asi mohl vylučovací metodou zjistit co to je. Ale říkám si když v daný moment chyby (když mi to crashne) není CPU ani GPU vytíženo na 100%, teploty jsou OK tak to přece nemůže být problém. To zvlnění asi neovlivním, leda bych si vzal k nákupu ještě PSU a zkusil. Když to ale bude GPU, tak nevím kde seženu na týden nějaký náhradní.. nemáte někdo na půjčení něco jako RX 480? :D

Teď jsem PC reinstalnul, tak uvidím...

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Crash GPU, prosim o radu co dál

Příspěvekod Turion » 17 bře 2017 16:43

petr22 PB-cín neznamená, že to umíš pořádně. Když dám lázeň GK v troubě, tak taky nějakej čas funguje, ale není to pořádně. Ani pokud máš infrastanici, tak nemusí bejt vždy na 100%.
Jsem to nadhodil jen jako příklad. Nejspíš to bude něco jiného, ale nejsem servis, abych měl statistiku co dělá jaká závada.

Dodatečně přidáno po 6 minutách 15 vteřinách:
Stalor: Odhaduju, že když je vyslán požadavek na nějaké instrukce v čipu co nejsou běžně využívané, tak když ta část má špatné napojení na napájení nebo data přes vadné pájení BGA, tak selže. Jen uvažuju nahlas - pouze teorie.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Crash GPU, prosim o radu co dál

Příspěvekod petr22 » 17 bře 2017 19:06

Poradne = odpajet GPU, vycistit a pripajet znovu olovnatym cinem (tzn reball). Jakakoliv jina metoda (reflow) ktera necha na miste bezolovnaty cin nemuze byt uspesna. Pricina problemu je bezolovnaty cin. Delat to u karty v zaruce nema pochopitelne zadny smysl, ale muze to zachranit starsi karty jako je Radeon RX280/290.

U nekterych AMD karet se tenhle problem projevil i po 3 mesicich puzivani (!!!!), napr u Radeonu 290X. Bylo by velice podivne, ze by se projevil u RX 480 ani ne po roce pouzivani.

Je nutne vyloucit vliv Windows:
- cista instalace
- live CD s Linuxem
- karta v jinem PC

Podle priznaku - vypadek obrazu a otacky chladice grafiky na maximum - bych hadal ze je grafika skutecne vadna.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Crash GPU, prosim o radu co dál

Příspěvekod Turion » 17 bře 2017 19:50

petr22: Jo, já to znám, ale nemám důvěru v odborníky. To neznamená, že bys to dělal špatně.

Stalor
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Crash GPU, prosim o radu co dál

Příspěvekod Stalor » 17 bře 2017 23:24

Tak instalace čistá proběhla, nemám ale stáhlý WoW (stahuju na čisto, abych vyloučil i SW. No a teď jse mzkoušel Warhammer: TW hrát cca 7 hodin (s malejma přestávkama), ale GPU prakticky permanentně v zátěži, pokud nepočítám skok do winů. A ani náznak chyby. GPU přede jako kotě a teploty jako spike šly jednou na 74C, ale jinak do 65C. Žádnej screen tearing, crash, nic.

Zkusím stáhnout to WoW a projít tu danou pasáž. pak poreferuju. Děkuji za podměty :)

EDIT: Ta karta je od půlky prosince, takže docela krátce.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Crash GPU, prosim o radu co dál

Příspěvekod Turion » 18 bře 2017 10:13

Zátěž neznamená specifická zátěž, takže se ještě neraduj.

Stalor
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Crash GPU, prosim o radu co dál

Příspěvekod Stalor » 18 bře 2017 13:07

Tak jsem to zkusil dnes a dělá to pořád. Domluvil jsem se s prodejcem grafiky (Mirone*), že jim to donesu na pobočku a technikům ukážu co to přesně dělá. Tak to by asi mohlo být východisko. Sám nejsem schopen to jinak otestovat. Zkusil jsem ještě stress test ve Furmarku, a tam mi to po 10min jelo na 72C a bez jakýhokoliv náznaku problému.

Mohli by mi na té reklamaci to uznat a místo týhle grafiky dát třeba Fury X. Asi bych to neodmítl :D

EDIT: Zkoušel jsem i kontakt ze strany Blizzard enterteiment, po cca 30 min mi doporučil to dát někomu na checknutí. Jako snažili se, ale udělal jsem už snad vše. Krom teda kabelu HDMI, ale to mi příjde jako blbost.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Prosím o PROFESIONÁLNÍ radu - nastavení Biosu !
    od Jarda_For » 26 úno 2024 19:10 » v Taktování a další úpravy PC
    3
    768
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    27 úno 2024 18:35
  • Prosím o radu se stavbou nového herního PC
    od Martinusy » 09 úno 2024 13:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10
    692
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 16:28
  • Crash CS2
    od Luis » 03 úno 2024 13:16 » v Hry
    1
    576
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 13:43
  • PC crash
    od MYakub » 23 pro 2023 20:29 » v Problémy s hardwarem
    5
    879
    od MYakub Zobrazit poslední příspěvek
    12 led 2024 20:22
  • FTB Skies - crash Minidump
    od lojzangt » 26 zář 2023 17:00 » v Hry
    2
    5310
    od HopCooper Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 06:29

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů