Vadný procesor, nebo deska ?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

XartiQ
Level 1
Level 1
Příspěvky: 83
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vadný procesor, nebo deska ?

Příspěvekod XartiQ » 31 bře 2017 16:33

Ahoj lidi,
mám takový problém. Asi před půl rokem jsem si upgradoval počítač:
i7 - 6700k - OC 4.4 GHz
ASUS Z170 Pro gaming
MSI 1070 Gaming
Kingston HyperX Fury Black 16GB

S tím, že bych chtěl streamovat (převážně csko, Rocket leauge atd.) Streamování běželo v pohodě až donedávna, kdy se mi nepustil PC. Zjistil jsem, že mi nefunguje dualchanel RAM. Tak jsem to dal do Single a všechno běží, jak má. Ale stream se začal hrozně sekat. Moje otázka je: Je to vadná deska, nebo to může být i vadným procesorem? Dělal jsem benchmark v programu PassMark a výsledek procesoru byl cca 9800 bodů, ale když jsem koukal na stránky, tak průměr u mého procesoru (netaktovaného) je více než 11 000. Chápu, že to je asi na reklamaci, když mi neběží PC, jak má, ale reklamaci čeho. Bez počítače být měsíc je pro mě dost velký problém a tak aby mi to nevrátili s tím, že to je v pohodě. Je nějaká možnost, jak to otestovat? Děkuji za rady!


EDIT: Ještě bych dodal, že procesor se nepřehřívá (CPU - Z, teploty do 70 stupňů) a stream mám nastavený úplně stejně, jako můj kamarád s naprosto stejným HW, ale on má třeba v CSku o 150fps více a to nemá nataktovaný procesor.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný procesor, nebo deska ?

Příspěvekod petr22 » 31 bře 2017 17:25

Pretaktovani jest poruseni zarucnich podminek, takze ciste technicky na zakladni desku a procesor nemas jiz platnou zaruku. Jedina sance je v tom, ze to prodejce nebude vubec zkoumat a ta sance je u velkych prodejcu jako CZC nebo Alza pomerne velka.

Nejlepsi reseni by bylo se domluvit s kamaradem a postupne u nej vyzkouset procesor a RAM, nasledne jeho procesor a jeho ram u tebe.

Osobne bych to odhadoval podle priznaku nejspis na zakladni desku. Jestli se ale chyba tyka jen pameti a bude se projevovat po prendani procesoru do druheho PC, tak je 100% vadne cpu coz bude nejspis nasledek pretaktovani.

XartiQ
Level 1
Level 1
Příspěvky: 83
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný procesor, nebo deska ?

Příspěvekod XartiQ » 31 bře 2017 18:12

To jako někdo pozná, když to všechno vrátím do default nastavení? Netaktoval jsem to nijak moc. Nezkoušel jsem, co vše ten procesor vydrží, ale jen to trochu zvedl. No mám kamaráda, který má ale desku z270 (teď nevím jakou, ale jednu z těch lepších, protože stála víc jak 5000,-). Do té jde skylake ?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný procesor, nebo deska ?

Příspěvekod petr22 » 31 bře 2017 18:14

Pozna to diagnosticky software vyrobce. NIcmene reklamace s poslanim na diagnostiku je draha, takze velci prodejci se to snazi vyresit co nejrychleji - dostanes novy kus.

Do desky s chipsetem Z270 jde urcite Skylake procesor, jestli ma on Kaby Lake, tak ty musis flashnout BIOS na aktualni verzi.

XartiQ
Level 1
Level 1
Příspěvky: 83
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný procesor, nebo deska ?

Příspěvekod XartiQ » 31 bře 2017 18:18

Ale ten nový kus mi nedají hned, ne? Nejdřív stejně musí zjistit, jestli je to rozbité, nebo ne. Kdyby mi do pár dní dali hned nový kus, tak to by byla paráda. Ano kamarád má Kaby Lake. Tak až se k němu dostanu, tak to zkusim (alespoň procesro a ramky). Jen jsem právě myslel, jestli neexistuje nějaký diagnostický software, nebo tak něco, co bych mohl zkusit já sám ve svém počítači.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný procesor, nebo deska ?

Příspěvekod petr22 » 31 bře 2017 18:24

To co ma servis je kombinace software a hardware - strcis do toho procesor a ono ti to rekne, jestli je nebo neni v poradku. Tohle doma otestovat nemuzes.

Zkousel jsi dat pameti do obou dvojic slotu?

Take jsem videl problem, kdy vetsi chladic po dukladnem utazeni sroubu prohnul zakladni desku dolu tak, ze ten nejblizsi slot k procesoru byl prohnuty natolik, ze RAM modul nemel uprostred kontakt se slotem. Stalo by za to to overit.

XartiQ
Level 1
Level 1
Příspěvky: 83
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný procesor, nebo deska ?

Příspěvekod XartiQ » 31 bře 2017 21:05

Chlape, já fakt ani nevim jak to říct jinak, ale já tě snad miluju !!! :D:D .... Vážně stačilo lehce povolit chladič, vrátit ramky do dualchannelu a frčí to!! Hned jsem spustil test a už mám skoro 12 000 bodů místo 9 000. Fakt ti strašně moc děkuju. Ušetřil si mi tolik starostí a nervů, že si to ani nedokážeš představit. Ještě jednou díky!

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný procesor, nebo deska ?

Příspěvekod petr22 » 31 bře 2017 21:34

Lepsi nez povolit by bylo ten kriz co je zespoda necim podlozit, jinak se to bude deformovat znovu a muze se to opakovat. Ted se to taky projevilo az po nejake dobe.

Jak jsou ty 4 srouby co drzi chladic tak to tlaci docela velkou silou presne doprostred. Ja jsem na to pouzil polstarek teplovodive hmoty pod kazdou stranu toho ctverce co je zespoda a tvori kriz, takze se to opira o stenu skrine, takze se deska nemuze prohnout pod rovinu kde ji drzi distancni sroubky.

Ono se to nezda, ale kdyz jsem tu desku vyndal ze skrine tak byla viditelne zdeformovana. To vyrobce ponekud nedomyslel.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Bricked deska
    od krcky » 19 led 2024 14:17 » v Problémy s hardwarem
    8
    962
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 led 2024 23:02
  • Základní deska
    od pspež » 12 čer 2023 14:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    788
    od pspež Zobrazit poslední příspěvek
    12 čer 2023 20:13
  • Základní deska amd
    od Pajus » 26 srp 2023 06:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    723
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 11:49
  • Levná deska pro AMD Ryzen5600G
    od doudinin » 23 lis 2023 18:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    982
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 09:05
  • Kompatibilita ? Disk-Deska
    od Edge_ » 01 črc 2023 23:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    636
    od Edge_ Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 20:53

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 21 hostů