PC nenabootuje z HDD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Gilisnes
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PC nenabootuje z HDD

Příspěvekod Gilisnes » 17 dub 2017 01:48

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o pomoc.

Prvně - nevím, v čem přesně je chyba, jestli HW, nebo SW, kloním se k HW ale těžko říct -> téma jsem tipnul zde.

Za druhé - v oblasti PC a pokročilých znalostí jsem nováček, poprosím o trpělivost :)

Teď k věci: mám notebook pár let starý, vcelku nový HDD (3 měsíce, Win 10). Jde o to, že před pár dny jsem NTB normálně zapl, chvilku prohlížel jedno PDF, následně jsem si NTB vzal na klín a lehl si s ním na gauč (lehce změnil polohu). NTB zamrzl, a po cca 5 minutách jsem ho natvrdo resetoval. Znovu naběhl pouze do černé obrazovky s myšítkem -> po 5 minutách další restart. Spustila se auto kontrola a diagnostika systému, po čtyřech hodinách vyhodila hlášku, že problém nebyl nalezen. Bod obnovy nebylo možné provést, stejně tak obnovu do továrního nastavení (kterou mi PC samo nabídlo).

Vytvořil jsem tedy podle návodů na netu LIVE UBS s Ubuntu a v BIOSu změnil bootovací preference -> Ubuntu jsem z USB spustil bez instalace. Napoprvé Ubuntu disk ani nevidělo, po opětovném restartu ho zaregistrovalo - při pokusu ho otevřít vyskočila chyba, že mám odepřen přístup.

Asi měsíc předtím jsem hloupě využil pár P2P stahování cracknutých souborů, avšak po projetí antivirem (ten neobjevil nic) a antimalwarem (8 podezřelých a do karantény uložených souborů) by to mělo být čisté...

Je tudíž i možné, že je HDD zavirován, ale vir by musel obejít dva slušné antiviry (Avast Free + MalwareBytes) :-/

Nakonec, omlouvám se za překlepy, píšu z mobilu. Díky za ochotu a toleranci :)

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23607
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nenabootuje z HDD

Příspěvekod ITCrowd » 17 dub 2017 06:13

Vyjmi disk a dej ho do stolního počítače. Zkontroluj pomocí programu CrystalDiscInfo - pokud se k němu připojíš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Erikprvní
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 394
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nenabootuje z HDD

Příspěvekod Erikprvní » 17 dub 2017 06:36

Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23607
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nenabootuje z HDD

Příspěvekod ITCrowd » 17 dub 2017 06:46

To se mu asi nepovede, když mu PC nenabootuje, co myslíš?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Minapark
Level 3
Level 3
Příspěvky: 546
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nenabootuje z HDD

Příspěvekod Minapark » 17 dub 2017 09:05

Ahoj,
po zapnutí normální cestou se dostaneš kam?
nouzový režim jde?
Žij, jako bys měl zítra zemřít. A uč se, jako bys měl žít věčně.

Gilisnes
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nenabootuje z HDD

Příspěvekod Gilisnes » 17 dub 2017 11:09

ITCrowd píše:Vyjmi disk a dej ho do stolního počítače. Zkontroluj pomocí programu CrystalDiscInfo - pokud se k němu připojíš.


To je dost na nic, do stolního jsem ho zatím nezkoušel, ale ani nezkusím - za chvíli odjíždím pryč a tam, kam jedu, bude jen druhý NTB... Pracovní. Tam bych disky možná mohl prohodit, uvidím.

Zkoušel jsem HDD converter (když se tátovi tehdy rozbil NTB a chtěl data, použil to), jenže tam to jde na sebe konektorama samec - samec.


Po zapnutí, pokud vím, bych se měl mačkáním F8 dostat do nabídky nouzového režimu atd... Zkusil jsem to 1x, PC dělal, že o mně neví.

Každopádně pokud nic nevyřešíme, nic se neděje, v úterý to strčím technikovi... Ale nechci tam chodit zbytečně, kdyby to byla jen nějaká blbost :)

E: po zapnutí normální cestou stojím na logu ASUS a točícím se kolečku. Po 3. resetu autosken PC, nic nenajde, načež vyhodí obrazovku s tím, že nenašel chybu.

Pozn. Ta obrazovka - světle modrá barva, neobvyklej font... Přijde mi to jako vzaté z Win 10...

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10923
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nenabootuje z HDD

Příspěvekod zeus » 19 dub 2017 09:43

Zkoušel jsem HDD converter (když se tátovi tehdy rozbil NTB a chtěl data, použil to), jenže tam to jde na sebe konektorama samec - samec.

Protoze tam prijde jeste kabel samice-samice, tedy naprosto obycejny SATA datovy.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Gilisnes
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nenabootuje z HDD

Příspěvekod Gilisnes » 05 kvě 2017 20:35

Tak pokud by někdo jako já hledal na internetu řešení podobného problému, tak nakonec jsem to dal technikovi - když mi to po dvou týdnech vrátil, řekl, že jsem tam prý měl smazané nějaké bootovací soubory. Těžko říct, jestli to byl vir (asi ne), nebo nějaký vadný sektor na disku... Každopádně i po opravě se občas na pár minut sekne, než se zase rozjede...

Dneska Bluescreen, nechtěl pak nabootovat. Bootnul jsem Ubuntu, vypl, zapl normál disk, a už zase jede... Fakt by mě zajímalo, co tam je za bordel :/

Zkusím si na fórum hodit výpis z CDI, pokud se s tím teda naučím (nikdy jsem to nedělal) :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC někdy nenabootuje
    od matesfox » 31 říj 2023 18:30 » v Problémy s hardwarem
    24
    4962
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 15:14

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů