Bricknutá základovka VIII Hero Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Fiba
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1436
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Bricknutá základovka VIII Hero  Vyřešeno

Příspěvekod Fiba » 17 dub 2017 12:42

Ahoj. Chtěl jsem si updatovat bios. Smazal jsem cmos a klasicky jsem ho flashnul přes ez flash. Problém nastal po dokončení. Flashování normálně dojelo do 100% a po restartu už jsem se nikam nedostal. Nedostanu se do biosu, clear cmos reaguje ale nic se nestane, pouze se to restartuje a problém pokračuje dál. Flashback mi taky nefunguje, ten nereaguje pro změnu vůbec. Což je divný, protože tím by se měla špatně flashnutá deska zachránit. Soubor jsem normálně přejmenoval na M8H.cap a flashback tlačítko jsem držel snad 10 sekund. Zkoušel jsem i jinou verzi.

Deska mi stále hlásí error 55 (Memory not installed). Ramky jsem zkoušel zapojovat jednotlivě i do jiných slotů - nic. Vypojil jsem grafiku a použil integrovanou - taky nic.

Nějaká rada jak to vyřešit? Jestli to jde jiným způsobem, nebo to prostě poslat na reklamaci? Otázka je jestli mi to vůbec uznaj když jde o flash. Aby to nezjistili na diagnostice.


Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk

Dodatečně přidáno po 6 hodinách 47 minutách 26 vteřinách:
Řešení:

Nakonec se povedl flashback.
Stačilo všechno odpojit - gpu, cpu, ram a nechat zapojený jen napájení cpu a desky.
Někde jsem viděl že to flashovali i s tím, ale to mi nereagovalo.

Téma tu nechám, kdyby měl někdo podobný problém.
CPU: Intel Core i7 7700K 4.8 GHz DELID, GPU: Asus Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB, RAM: Kingston HyperX Savage 16GB DDR4 3000 MHz, MB: Asus ROG Maximus VIII Hero, SSD 1: Samsung 980 PRO 1TB Heatsink, SSD 2: Intel SSD 540s 480GB, HDD: Seagate BarraCuda 2TB, PSU: Evga SuperNOVA 750 G2, Case: Corsair Carbide Series 400C

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů