PC nechce nastartovat Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PC nechce nastartovat  Vyřešeno

Příspěvekod Tony147 » 22 dub 2017 09:30

Ahoj všichni, mám problém s mým PC (stolní), přes den jsem na něm pracoval a vše bez problémů ale večer jsem ho vypl a odpojil od všech drátů protože jsem ho potřeboval připojit k tv, tak ho tedy zapojím a zapnu, windows se načte a chvíli jede, potom se PC vypne takovým stylem jako když ho vytáhnete v provozu ze zásuvky. Tak ho zase zapnu a při načítaní os zase, najednou se prostě vypne. Po chvíli laborování jsem zjistil že když ho položím nabok (jakoby na základku) tak vpohodě jede... Udělal jsem si teda co bylo třeba a dnes ráno jsem ho zase přepojil na obvyklé místo, zapl jsem ho, načetl se os a chvíli jel a pak se zase vypl... Napadlo mě jestli to není třeba z přehřátí že na boku dejme tomu větřák jede ale normálně drhne (vím, vesměs kravina kvůli větřáčku by to takhle nevypínalo, od procáku jede) Fakt nevím. Právě proto píšu sem. Předem díky za odpovědi.

Reklama
Erikprvní
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 394
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nechce nastartovat

Příspěvekod Erikprvní » 22 dub 2017 09:34

Pokud by se zastavoval větrák na CPU, pak by se to takto chovat mohlo.
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nechce nastartovat

Příspěvekod Tony147 » 22 dub 2017 09:35

Ano ale větřák od cpu jede, to je ten problém.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nechce nastartovat

Příspěvekod ITCrowd » 22 dub 2017 09:36

Může to být teplotou, ale vzhledem k chování by to mohlo být i nějakým špatným kontaktem.
Doporučuji vyčistit, zkontrolovat všechny kabely, zda nejsou uvolněny, vyzkoušet. Případně prověřit teploty.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nechce nastartovat

Příspěvekod Tony147 » 22 dub 2017 09:38

Ano, jak se říká "rozebrat a složit ono se to rozjede" zkusím, pak napíšu.

Erikprvní
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 394
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nechce nastartovat

Příspěvekod Erikprvní » 22 dub 2017 09:42

Také se může dotýkat bedny nějaký spoj na desce. Deska pokud nemá vysoké distanční šroubky se mohla trochu prohnout apod.
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nechce nastartovat

Příspěvekod Tony147 » 22 dub 2017 09:49

Taky možné, zkontroluju to

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nechce nastartovat

Příspěvekod Tony147 » 23 dub 2017 09:20

Takže mám závadu, jak jsem myslel, je to z přehřátí cpu protože hliníková chladící "destička" je uvolněná a nedoléhá na cpu, tím pádem nepomůže logicky ani to že se točí ventilátor. Asi jsem s tím při přenosu někde ťukl a uvolnilo se to. Každopádně díky všem za rady :-)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53606
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nechce nastartovat

Příspěvekod petr22 » 23 dub 2017 09:44

Muzes to vyfotografovat?

Tuknuti nemuze za zadnych okolnosti uvolnit chladic procesoru.

Co se ale stat muze je ze se pusobenim vysokych teplot uvolni zapajeny drzak chladice chipsetu, a ten se potom uvolni, coz muze vest ke zniceni zakladni desky.

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nechce nastartovat

Příspěvekod Tony147 » 23 dub 2017 10:00

Vyfotografovat to můžu ale na 100% vím že je to jenom z uvolnění protože co si pamatuju tak minule když jsem se vrtal v chlazení tak mi to nešlo zadělat tak jsem to nechal tak a teď jak jsem s tím ťukl tak to vypadlo. Jinak kdybych to vyfotil tak tam nic moc neuvidíš. Mimochodem k tomu zapájenému držáku tak já mám trochu jiné upevnění, jsou tam 4 dírky a ventilátor má 4 takové "šulínky" kuželovitého tvaru které se zasunou do dírek a pootočením takových pacek se roztáhnou aby se zabránilo vypadnutí. (Bez perverznosti) :-) ;-)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nechce nastartovat

Příspěvekod Pic » 29 čer 2017 18:31

To tedy riskuješ, pokud chladič dobře a pevně nesedí na procesoru. Nenapráskal jsi na procesor hafo teplovodivé pasty?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pocitac se nekdy nechce probudit z rezimu spanku
    od Koberec » 31 led 2024 23:14 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    643
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    01 úno 2024 07:26

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 11 hostů