Pomalý Pc.

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

axalneon
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pomalý Pc.

Příspěvekod axalneon » 24 dub 2017 18:02

Dobrý den,
vlastním ještě jedno staré PC, které je málo používané, tak jsem se rozhodl, že ho budu používat na práci jako je Office a Internet. Potřeboval byl radu, který s komponentů by stálo za výměnu za účelem rychlejšího PC. V PC jsem se rozhodl pořídit SSD Disk, který mi poradil kamarád. že by to mělo dostatečně moje PC z rychlit pro lepší efektivitu práce. Ale po výměně se mi PC zdá stejné jako i před tím, možná že system naběhne rychleji ale to je vše. Mám konkrétně problémy se surfováním po Internetu, stránky se načítají pomalu a až se sekají, když např chci posunout stránku dole nebo samotný kurzor myši. Internet bych měl mít dostatečně rychlí, protože druhé PC načítá bez problému. System mám čistě přeinstalovaný na SSD, takže virus v PC nemám. Proto uvažuji jestli je ještě potřeba dokoupit lepší grafiku než mojí současnou integrovanou nebo procesor, který má 1 jádro s taktem 1,80GhZ. Děkuji všem předem za odpověď. :thumbup:

Parametry PC:
----------------
Intel Celeron 430
Paměť RAM 3gb DDR 2 800 Mhz
Grafická karta s 64mb.
SSD 64GB Patriot.

Odkaz na procesor: https://ark.intel.com/products/29735/In ... 00-MHz-FSB
Přemýšlím, že procesor bych vyměnil za tento :inlove: https://procesory.heureka.cz/intel-core-2-duo-e8400/

Reklama
Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalý Pc.

Příspěvekod Turion » 24 dub 2017 18:22

Chybí info o základní desce, jestli jde vůbec upgradovat.

spulda
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 277
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalý Pc.

Příspěvekod spulda » 24 dub 2017 18:51

Problém bude na 100% v procesoru. Mám stejný problém se starým notebookem (spíše už kusem šrotu), stačí otevřít prohlížeč a vytížení procesoru je tak vysoké že se nezvládají ani načítat náročnější stránky. Ta výměna za C2D by měla být možná a určitě by dost pomohla ale proboha nekupuj ho nové. :D Upřímně valím oči že ještě existuje obchod který je prodává.

axalneon
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalý Pc.

Příspěvekod axalneon » 24 dub 2017 20:11

Dobře, přidám informaci o základní desce ale bohužel až zítra, protože momentálně mám PC v práci. A pravděpodobně to bude procesorem, také mám to podezření. Pokud to bude upgradovat, tak nebudu váhat.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53596
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalý Pc.

Příspěvekod petr22 » 24 dub 2017 20:21

Procesor a RAM.

Upgrade jedine zadarmo, tehle starych desek/procesoru/pameti jsem se navyhazoval desitky, musi toho byt plno na sbernych dvorech.

spulda
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 277
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalý Pc.

Příspěvekod spulda » 25 dub 2017 01:12

RAM bude na ráně jako druhá ale na tu bych se osobně pro práci s officem a prohlížečem vykašlal (pokud není řeč o Chromu :D ).
Jinak upgrade zdarma by byl ideální ale 100-200 bych za to klidně dal a víc ty C2D snad stát nebudou.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pomalý Pc.

Příspěvekod X » 25 dub 2017 01:19

Máš 3 GB RAM a pravděpodobně (neuvádíš - jestli jsem se nepřehlédl) Win XP 32bit. Když přidáš další RAM, stejně ji nevyužiješ, musíš adresovat ostatní hardware (grafika, zvukovka, ...). Musel bys mít 64bit OS, rozhodně ne ale Win XP 64bit (stojí za starou belu), tedy jedině Win 7 64bit, ten bude na starším hardware o trochu línější ...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů