Problém s pevným diskem Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Dolpi
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 908
Registrován: červenec 15
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problém s pevným diskem  Vyřešeno

Příspěvekod Dolpi » 30 dub 2017 21:19

Zdravím,
před chvílí jsem si stáhl program Crystal disk info a hned po spuštění programu na mě vybafly problémy ohledně počtu přemapovaných sektorů. Opravdu nevím, co si mám pod tímto pojmem představit. Také už ten harddisk používám docela dlouhou dobu. Doufám, že se nejedná o nic závažného.
Problém s pevným diskem.jpg
CPU: AMD Ryzen 5 5600x, Cooling: NZXT Kraken x63, 2x NZXT Aer RGB 2 120mm, MB: Asus ROG Strix B550 - A Gaming, RAM: 4x Corsair Vengeance RGB PRO 8GB, GPU: Gigabyte Vision RTX 3060Ti, Storage: Samsung SSD 980 250GB, Samsung SSD 980 1TB, PSU: Asus ROG Strix W650, Case: NZXT H510i

Reklama
DJ_Mike
Level 2
Level 2
Příspěvky: 177
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s pevným diskem

Příspěvekod DJ_Mike » 30 dub 2017 22:02

Stáhni si HD tune třeba tady: https://www.slunecnice.cz/sw/hd-tune/ a projed to ním at se dozvíme kolik sektorů je špatných mimochodem asi to potrvá delší dobu podle toho jak velký máš disk mě to třeba trvalo půl hodiny a to mám disk 330GB :D
CPU: AMD FX-6300 (OC 3700MHz)

GPU: Sapphire Nitro Radeon R7 360

HDD: Seagate Barracuda 1TB

SSD: AMD Radeon R3 120GB

RAM: Vengeance Dual Channel DDR3 1600MHz (2x4GB kit)

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s pevným diskem

Příspěvekod Turion » 01 kvě 2017 09:42

Pravděpodobně ten disk odchází, takže si všechno zazálohuj jinam a kup nový. Tenhle si můžeš nechat na hraní, ale ne na systém/důležitá data.

Erikprvní
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 394
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s pevným diskem

Příspěvekod Erikprvní » 01 kvě 2017 09:49

Na CDI moc nekoukej, použij na kontrolu zmíněný HD Tune a pomalý ErrorScan a dále Dále Data Lifeguard Diagnostic.

https://www.slunecnice.cz/sw/hd-tune/
http://support.wdc.com/downloads.aspx?p=3&lang=cz

U HD Tune nesmíš mít zaškrtlý Quick scan a všechna políčka musí být po kontrole zelená
Přílohy
Výstřižek.JPG
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

Uživatelský avatar
Dolpi
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 908
Registrován: červenec 15
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s pevným diskem

Příspěvekod Dolpi » 01 kvě 2017 13:55

Díky všem za reakce. Tento pevný disk je používaný v rodinném PC, který bude o Vánocích nahrazen novým. Potřebuji, aby do prosince vydržel. Podle programu HD Tune je disk v pořádku.
HDTune_Error_Scan_WDC_WD2500JS-00NCB1.png
CPU: AMD Ryzen 5 5600x, Cooling: NZXT Kraken x63, 2x NZXT Aer RGB 2 120mm, MB: Asus ROG Strix B550 - A Gaming, RAM: 4x Corsair Vengeance RGB PRO 8GB, GPU: Gigabyte Vision RTX 3060Ti, Storage: Samsung SSD 980 250GB, Samsung SSD 980 1TB, PSU: Asus ROG Strix W650, Case: NZXT H510i

Erikprvní
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 394
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s pevným diskem

Příspěvekod Erikprvní » 01 kvě 2017 13:57

To vypadá dobře a do vánoc snad vydrží :-)

Nicméně dostal si dva odkazy a tento je důležitější http://support.wdc.com/downloads.aspx?p=3&lang=cz
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s pevným diskem

Příspěvekod ITCrowd » 01 kvě 2017 14:08

Místo optimismu bych doporučil sledovat hodnotu přemapovaných sektorů. Pokud se nezmění, pak je možné, že byla způsobena jednorázovou akcí a lze s určitými výhradami disku důvěřovat. Pokud ale poroste, je načase koupit jiný disk.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Erikprvní
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 394
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s pevným diskem

Příspěvekod Erikprvní » 01 kvě 2017 14:16

Můj optimismus vychází ze zkušenosti s CDI. Na novém notebooku Lenovo G580 mi CDI hlásil přemapované sektory, asi tak po roce. Počet se pomalu zvyšoval. Nicméně Lenovo má svůj program na kontrolu HW, ten vyšel bez chyby a tak jsem se o reklamaci ani nepokoušel. Seagate tools po všech testech vychází stále PASS.

Takže můj závěr je, že CDI je opravdu, ale velmi opravdu jen takový zastaralý informativní prográmek.

Už to běží další rok a půl, CDI straší čím dál tím víc, ale programy k tomu vyloženě určené jsou v klidu.
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s pevným diskem

Příspěvekod ITCrowd » 01 kvě 2017 14:39

Na základě jedné zkušenosti nelze přijímat všeobecné závěry. Disk v případě chyby vydržet může a nemusí, zrovna tak může havarovat i bez toho, že by CDI (nebo jiný program) upozornil na blížící se nebezpečí. Osobně, pokud mi cokoli signalizuje chybu disku řeším okamžitou výměnou disku. Já mám svá data rád :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • problémy s diskem Příloha(y)
    od OvonH » 10 dub 2024 17:03 » v Problémy s hardwarem
    11
    1381
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2024 15:42
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1593
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2079
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1150
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Problém z biosem Příloha(y)
    od Antharian » 16 bře 2024 02:27 » v Vše ostatní (sw)
    5
    509
    od Antharian Zobrazit poslední příspěvek
    16 bře 2024 08:24

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot] a 12 hostů