Sekání aktivního okna

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Dymon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 266
Registrován: květen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Sekání aktivního okna

Příspěvekod Dymon » 30 dub 2017 22:14

Zdravím,

V týdnu jsem si pořídil grafickou kartu ASUS Radeon RX 580 (https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/ ... 8G-GAMING/). Samozřejmě jsem prvně kompletně odinstaloval staré ovladače pomocí AMD utility, následně stáhnul a nainstaloval nové, ale začal jsem si všímat jistých obtíží. Při sledování seriálu ve fullscreenu (přes Plex, BSPlayer, VLC atp.)
(podotýkám pouze ve fullscreenu, pokud je okno menší, běží video plynule) se přehrávání abnormálně seká, ale pouze pokud je okno aktivní, tzn., že když kliknu na volnou plochu na druhém monitoru či na jinou aplikaci, sekání přestane. Ten samý problém jsem zaregistroval při hraní League of Legends v borderless okně nebo v adventuře The Walking Dead: The New Frontier (nevím, zda to jsou relevantní informaci, radši je zmiňuji). Teploty jsou v pořádku (CPU ~45°, GPU ~55°).

Důležité je podotknout, že toto sekání se děje pouze na hlavním monitoru, při přesunutí videa na vedlejší, běželo vše v pořádku. Napadlo mě tedy vyzkoušet, zda to není způsobeno kabely. Vedlejší monitor (BenQ G2420HDBL, 60hz) jsem odpojil, hlavní monitor (AOC G2770PF, 144hz, FreeSync) je připojen DisplayPortem a jelikož doma nemám druhý DP kabel (ani DVI), zkusil jsem jej tedy připojit přes HDMI - při následném zapnutí jsem si žádného sekání nevšiml. Poté jsem připojit zpět DP, do grafické karty jsem ho zapojil do druhého vstupu a chvíli se zdálo, že se problém vyřešil, že je špatný jeden vstup na GK, ovšem po několika hodinách se sekání opět vrátilo. Jen podotknu, že předešlá GPU R9 290x byla připojena tím samým DP kabelem a tento problém se nevyskytoval.

Ještě bych zmínil, že všechen OC software jsem odstranil, FreeSync jsem střídavě zapínal a vypínal, systém je aktualizovaný, ovladače jsem zkoušel všechny dostupné pro RX 580.

Jelikož jsem nikde nenašel, že by měl někdo obdobný problém jako já, mám několik tipů čím to může být. Buď mám vadný DisplayPort kabel nebo jsem měl štěstí na vadný kus GK, popř. to mohou způsobovat kombinace více věcí, konkrétně ovladače, AOC monitor a FreeSync, s kterými je více problému než radosti atd.

CPU: i7 4790k
GPU: ASUS Radeon RX 580 ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING
PSU: Fortron 750 W
RAM: 16 GB DDR3

Zde přikládám video pro ukázku, stejně to vypadá i při přehrávání seriálů: https://www.youtube.com/watch?v=O8vNlVZNwpc&feature=youtu.be

Budu rád za každou připomínku či radu, kartu mám čas vrátit prodejci do 11. 5.. Snad jsem na nic nezapomněl, když tak to do příspěvku přidám.
Předem všem děkuji.

Reklama
Luking
Level 2
Level 2
Příspěvky: 230
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sekání aktivního okna

Příspěvekod Luking » 30 dub 2017 22:20

Napadl mě buď problém v grafické kartě, nebo v monitoru.
Monitor problém by mohl být třeba to že není FULL HD, ale League of Legends máš nastaveno na FULL HD :-)

Dodatečně přidáno po 1 minutě 44 vteřinách:
Každopádně FPS máš jen 06 je jasný, že ti to dělá počítač :-)

Dodatečně přidáno po 4 minutách 2 vteřinách:
Přeinstaluj si ovladače na grafickou kartu, plus sem pošli ještě PING, který máš na LoL
Photoshop, AutoCAD, Excel - Kontingenční tabulky, WebDesign
Jestli potřebuješ poradit, neváhej napsat, když bude v mých silách ti pomoct? Rád pomůžu :evil:

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Sekání aktivního okna

Příspěvekod X » 30 dub 2017 22:36

Dříve se doporučovalo odinstalovávat staré ovladače v nouzovém režimu a po restartu do normálního režimu instalovat ovladače nové. Bylo to kvůli tomu, aby se část ovladačů která běží neodmítla odinstalovat a pak to nedělalo bordel, až bude část ovladačů nová a část stará. Zkusil bych pro jistotu tedy uvedený postup.

Uživatelský avatar
Dymon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 266
Registrován: květen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sekání aktivního okna

Příspěvekod Dymon » 01 kvě 2017 00:02

Monitor je FullHD. Ping s tím nemá nic společného.

Ovladače jsem odinstaloval z nouzového režimu, poté nainstaloval, ale žádná změna.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nová okna v Chromu
    od fafejt » 06 pro 2023 22:19 » v Internet a internetové prohlížeče
    2
    1446
    od fafejt Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 09:20
  • Google Chrome-Nelze obnovit všechna zavřená okna
    od ONDRA147 » 31 kvě 2023 19:21 » v Vše ostatní (sw)
    9
    1800
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    02 čer 2023 12:48
  • Nová GPU - větší sekání her
    od lakcod » 23 úno 2024 18:26 » v Problémy s hardwarem
    9
    1015
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 úno 2024 16:54
  • Sekání kurzoru myši po čisté instalaci Windows 10 Příloha(y)
    od FooDMasteR » 26 kvě 2023 04:47 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1161
    od FooDMasteR Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 21:51

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů