PC se každé 2-3 sekundy zasekává

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Gracous
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se každé 2-3 sekundy zasekává

Příspěvekod Gracous » 06 kvě 2017 21:01

Bohužel žádná.
Zde je ještě jeden test od HD Tune:
Přílohy
HD Tune scan.png

Reklama
Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se každé 2-3 sekundy zasekává

Příspěvekod Turion » 06 kvě 2017 21:09

Udělej stejný test HDtune v nouzovém režimu, když říkáš, že to v něm jde normálně. Jestli ta přístupová doba spadne.

Gracous
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se každé 2-3 sekundy zasekává

Příspěvekod Gracous » 06 kvě 2017 22:05

Ten Wise memory cleaner mám kvůli jedné hře, konkrétně RUST kde mi pc vezme uplně celou ram a jenom tento program jí odkáže uvolnit zpět aby byla hratelná. Někde sem tu tento problém řešil a moc odpovědí se mi bohužel nedostalo.

Zde přidávám test z nouzového režimu
Přílohy
Nouz..png

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se každé 2-3 sekundy zasekává

Příspěvekod Turion » 07 kvě 2017 10:48

Tak ta přístupová doba je furt mizerná. Neznám důvod. Najdi pokročilá nastavení disku a zkus ho zpomalit, jestli zmizí ten bug v přístupové době.

Gracous
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se každé 2-3 sekundy zasekává

Příspěvekod Gracous » 07 kvě 2017 14:24

Nejsem až takový expert abych toto udělal a když bych to hledal mohl bych pokazit víc než teď. Byl bych rád za stručný návod jak na to :)

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se každé 2-3 sekundy zasekává

Příspěvekod Turion » 07 kvě 2017 15:26

Já nejsem expert tuplem, ani nemám zkušenosti s tvým OS ani diskem. Jen píšu, když se mi zdá, že odborníci na to dlabou moc dlouho a něco vygůglím náhodou:). To můžeš udělat klidně sám. Navíc neumím anglicky, tak něco vygůglit je potíž.
Pravděpodobně nebudeš mít položku aktivní, ale zkus jít do crystaldiskinfo → funkce → pokročilá nastavení → ovládání hlučnosti/spotřeby disku. Tak tu hlučnost bys mohl snížit pokud by byla položka aktivní a tím pravděpodobně otáčky disku.
Ještě bych se vrtal do testování UDMA s nižší rychlostí a IDE režimem, případně sata1 režimem, ale na to ti nedám návod a pravděpodobně to neodstraní vnitřní vadu disku pokud je to ono, že má dost disk a je předimenzovaný rychlostí a sám nestíhá svoje nastavení. Pokud má na sobě jumper na sata1, tak bych taky vyzkoušel co to udělá, případně zapojit do jiného konektoru na desce i na zdroji + jiný kabel, ale to už je jen zoufalost z nevědomosti co to způsobuje. Bys to ověřil třeba tak, že disk zapojíš do jiného pc a uděláš stejný test a můžeš vyloučit vnější závadu a bude vnitřní v disku pravděpodobnější. Případně boot do live linuxu a sledovat, jestli se seká i tam a vyloučit OS jako vadu. Nejspíš to bude vada disku, tak si vyhlídni rovnou pěkný SSD 240GB+.

Gracous
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se každé 2-3 sekundy zasekává

Příspěvekod Gracous » 07 kvě 2017 17:43

Bohužel položka aktivní není.
Zbytku bohužel moc nerozumím a spíš bych to viděl na nějaký servis, co myslíte?

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se každé 2-3 sekundy zasekává

Příspěvekod Turion » 07 kvě 2017 18:06

Zaplatíš servis a ještě si stejně budeš muset koupit nový disk. Ušetříš, když si rovnou koupíš nový disk a dáš na něj OS. Ten druhý ani neprovozuj zároveň s novým, jelikož by dělal bordel, ikdyž by už nebyl s OS.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se každé 2-3 sekundy zasekává

Příspěvekod RIKI22 » 07 kvě 2017 18:10

Stiahni si aktuálny program a pozri si aj položku Health.Nevydáva disk nejaký čudný zvuk ?

Gracous
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se každé 2-3 sekundy zasekává

Příspěvekod Gracous » 08 kvě 2017 13:31

Nene disk nic nevydává.

Jenom bych zde chtěl napsat že mi bylo porazeno aktualizovat win ze 7 na 10. Udělal sem a zatím to vypadá že problém zmizel. Ještě se chystám udělat čistou instalaci ať je po všech problémech.
Všem tady děkuji za pomoc! :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů