Okamžité vypnutí NB Asus UX21E po připojení org. nabíječky

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

FerdaXXL
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Okamžité vypnutí NB Asus UX21E po připojení org. nabíječky

Příspěvekod FerdaXXL » 09 kvě 2017 15:54

Zdravím, měl bych dotaz.
Máme doma NB od Asusu typ UX21E s nevyjímatelnou baterií. Po roce a půl jsme ho vytáhli ze skříně a od té doby jsou s ním problémy. NB zezačátku nešel zapnout a nenabíjel se a později šel aspoň zapnout a vůbec nefungoval bez nabíječky. Ihned po odpojení nabíječky NB se okamžitě vypnul což bych přisuzoval nenabité baterii a že se její napětí dostalo na její kritickou hodnotu. Postupem času NB vydržel chvilku 5 až 10min bez nabíječky a časem se to zlepšovalo. Někdy když se NB připojí , odpojí od nabíječky tak funguje dál na baterku a někdy se při vyjmutí konektoru nabíječky okamžitě vypne i když ho v zápětí zapnu tak jede z baterky ! Někdy ho můžu odpojit 10x a pořád funguje a někdy stačí vytáhnout jednou a hned se vypne i několikrát po sobě. Občas se vypne, když jedu z baterky a připojím konektor nabíječky. To dělá jen občas. Mohl by být problém v konektoru na základní desce? Když zkouším s konektorem hýbat, když je zapojený tak se NB nevypíná jen se přeruší nabíjení v určité poloze. NB jsem rozebral a kouknul na konektor jestli by nestačil jen propájet, ale na první pohled jsem nic nenašel. Takto už jsem kdysi jiný NB opravil. Ale na první pohled se zdá, že je vše ok a tak jsem NB zašrouboval. Občas mi přijde mi jako by to dělalo, když je baterka nabitá v určité fázi. Zkoušel jsem i jinou originální nabíječku a tou to není.

Další problém je s baterkou, že procenta při nabíjení neodpovídají skutečnému stavu. Když NB nabiju na 100 procent tak vždy nabíječku odpojím a jedu na baterku abych si ověřil jak budou ubíhat procenta a předpokládaný čas. Někdy se vypne při 40 procentech někdy při 15 procentech. Když se vypne při 40 procentech tak ho znovu zapnu bez nabíječky a on zase jede dál třeba dalších 20 min. Indikace stavu baterky v podstatě vůbec neodpovídá. Tak jsem zkoušel finty z Youtube ohledně ACPI driverů. A to také nepomohlo.

Neměl jste někdo podobný problém s NB, že při vložení nabíječky se někdy NB totálně během 0,1 vteřiny vypnul jako když utne ? Celkem rád bych NB zase zprovoznil. Tak nevím jestli to mám risknout a nejdřív vyměnit konektor možná bude uvnitř KO a pak vyměnit baterku a nebo myslíte, že bude spíš problém na MB ??? Děkuji za případné zkušenosti .

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Okamžité vypnutí NB Asus UX21E po připojení org. nabíječky

Příspěvekod ITCrowd » 09 kvě 2017 16:20

"Další problém je s baterkou, že procenta při nabíjení neodpovídají skutečnému stavu." - to je standardní stav. Jedná se pouze o nicneříkající orientační hodnotu.
Rozhodně bych vyměnil baterku - můžeš ji nechat zrepasovat, nebo někde na netu návod určitě bude.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

FerdaXXL
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Okamžité vypnutí NB Asus UX21E po připojení org. nabíječky

Příspěvekod FerdaXXL » 09 kvě 2017 21:43

Dík podívám se na netu, ale víc mě trápí to občasné, neodhadnutelné a okamžité vypnutí NB to je peklo .....
INTEL Core 2 Duo E6850-3,00 GHz, ASUS P5E3 DELUXE - X38/ICH9R, 2GB DDR3 1800MHz CORSAIR Dominator, ASUS EN9800GX2-1GB DDR3, WESTERN DIGITAL Caviar GP 1000GB, FORTRON Everest 1010W, Keyboard Logitech G15 and mouse G7 Laser Cordless, CoolerMaster Cosmos1000

AdrianR
Level 1
Level 1
Příspěvky: 79
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Okamžité vypnutí NB Asus UX21E po připojení org. nabíječky

Příspěvekod AdrianR » 12 kvě 2017 19:44



  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Lenovo LOQ 15IRH8 Záseky po hraní po vypojení z nabíječky. Příloha(y)
    od Dejva1999 » 19 úno 2024 17:45 » v Problémy s hardwarem
    4
    690
    od Dejva1999 Zobrazit poslední příspěvek
    19 úno 2024 20:55
  • samovolné vypnuti PC
    od matesfox » 10 říj 2023 21:11 » v Problémy s hardwarem
    10
    2050
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 16:05
  • PC po vypnutí stále běží
    od Donator_HD » 07 pro 2023 00:25 » v Problémy s hardwarem
    0
    1519
    od Donator_HD Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 00:25
  • Vypnutí GPU při neaktivitě - je to vůbec možné?
    od tux » 02 kvě 2023 21:08 » v Vše ostatní (hw)
    5
    1373
    od tux Zobrazit poslední příspěvek
    07 kvě 2023 16:29
  • PC po vypnutí stále běží (větráky, periferie, HDD)
    od Kvp2 » 06 pro 2023 00:47 » v Problémy s hardwarem
    10
    2876
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 00:12

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 13 hostů