NTB problémový boot

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Albeda
Level 3
Level 3
Příspěvky: 570
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

NTB problémový boot

Příspěvekod Albeda » 23 kvě 2017 17:37

Zdravím,
mám notebook ASUS ROG GL753VE-GC062, kde jsem nainstaloval legální Windows 10 (koupeno bez OS) a nejde mi boot tak, jak by měl.

Občas se stane, že mi ntb do Winu nenajede a sekne se v blackscreenu. Po cca 10 pokusech (zap/vyp) do Windowsu ntb najede.
Může to být špatně nainstalovaným Windowsem nebo je to chyba HW?

V BIOSu jsem veškerý security, fast booty deaktivoval tak, aby bootování z HDD nic nebránilo.

Díky za každý tip.

https://youtu.be/lz4rcsUQmg4

Reklama
Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: NTB problémový boot

Příspěvekod AngelikaB » 23 kvě 2017 19:38

Zdravím.

Tak opět to security a ostatní věci které jsi vypl zpět zapni. jelikož ASUS má podporu Windows 8.1/10 přes tlačítko ESC. Budeš muset reinstalovat Windows znovu. Zálohuj si veškeré aplikace někde na extérní disk či flash.

Nejdřív zase dej ty věci do default. To znamená do předchozího nastavení. To co jsi udělal je jen pro Windows 7.
Po startu ntb mačkej ESC. Vyber si kde máš Windows 10 buďto na flashce a nebo na DVD.
Po té nainstaluj znovu a už tento problém se objevovat nebude. Boot se ti zasekne prostě z důvodu toho že to je funkční pro Windows 7 :-)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53532
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB problémový boot

Příspěvekod petr22 » 23 kvě 2017 19:58

Boot se zasekne nejspis z duvodu, ze je vadny disk a neni detekovan BIOSem.

Na nastaveni SecureBoot a FastBoot absolutne nezalezi, protoze Windows 8/10 podporuji obe moznostni nastaveni. Jedine, co musi byt vypnute pokud jsou instalovany Windows 7 je SecureBoot, ktery Windows 7 nepodporuji. Ale na to, ze se boot zastavi to nema zadny vliv.

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: NTB problémový boot

Příspěvekod AngelikaB » 23 kvě 2017 20:00

Obávám se že má. Nenačte někdy i DVD. jelikož toto jsem testovala. Ale jak hovořím. Ať zkusí toto. Všude to tak má být nastaveno. I když se poptáte podpory ASUSU.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53532
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB problémový boot

Příspěvekod petr22 » 23 kvě 2017 20:03

Pokud se nenacte "nekdy" tak je to chyba hardware. Funkce ktera je bud zapnuta nebo vypnuta v BIOSu nemuze fungovat jen nekdy, musi fungovat nebo nefungovat vzdycky stejne kdyz nastaveni zustava stejne.

Vyply FastBoot a SecureBoot nijak nebrani funkci Windows 10, pouze je bootovani o neco pomalejsi.

Kdyby to bylo v nastaveni BIOSu, tak nepomuze restart PC bez zmeny nastaveni aby se nacetl system.

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: NTB problémový boot

Příspěvekod AngelikaB » 23 kvě 2017 20:07

To věřím. Ale kdyby byl poškozený HDD. Tak se to sekne na boot logu ? . To co se mi taky stalo poškodil se HDD. A sekl se na boot logu. Ale né že se mu to následně restartne.

Albeda
Level 3
Level 3
Příspěvky: 570
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NTB problémový boot

Příspěvekod Albeda » 24 kvě 2017 10:59

Díky za rady, než to pošlu na reklamaci, zkusím to tedy přeinstalovat a zmáčknu "esc". Já totiž pro boot menu znám jen F10 nebo F12, jak je to u (normálních?) PC.

Jinak v BIOSu jsem vždy HDD viděl. BIOS jsem do defaultu házel a nepomohlo to. Když jsem instaloval drivery atd., tak při každém restartu jsem se dostal do blackscreenu a tak jsem musel ho tlačítkem vypnout (stačilo zmáčknout, né držet) a pak zas zapnout. Ale vždy najel. Tady jsem si myslel, že je to BIOS nastavením, ale problém se teď zhoršil ...

Ještě doplním, že pokud ntb nabootuje Windows, tak předtím se "asus logo" zobrazí jakoby dvakrát, tak jak je na videu. Jinak jen jednou a black screen.

EDIT: Nedostanu se ani do BIOSu, pokud ntb se zrovna nezapíná tak, že zvládne nabootovat Windows jakoby ...

Dodatečně přidáno po 3 hodinách 43 minutách 46 vteřinách:
Zřejmě vyřešeno. Pomohla nová instalace Windows s GPT schématem oddílu pro UEFI přes program Rufus.

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: NTB problémový boot

Příspěvekod AngelikaB » 24 kvě 2017 18:29

to vím. A právě se zobrazovat dvakrát nemá. Má jednou a pak bootovat. Ale zda to je vyřešeno uvidíš :-) ESC by měl fungovat u noteboocích. Jen asi máš starší verzi biosu.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB problémový boot

Příspěvekod RIKI22 » 24 kvě 2017 18:57

Na verzií biosu nezáleží.Ale ,ak má NTB v biose možnosť vypnúť Boot menu a nezmenil to, nemá Boot menu povolené v biose , tak ESC nefunguje.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Boot problem -00 15 30 4C - RAM/MTB?
    od RockHard » 23 srp 2023 14:46 » v Problémy s hardwarem
    2
    1190
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 07:28
  • Boot Nové sestavy
    od Sp3D3X » 11 dub 2023 05:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    803
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2023 07:25
  • Požadavky W11 - UEFI (a Secure boot) Příloha(y)
    od Faster1 » 07 lis 2023 01:28 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    2569
    od Faster1 Zobrazit poslední příspěvek
    10 lis 2023 21:03
  • Unmountable Boot Volume Error
    od back » 09 srp 2023 13:29 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    8
    1463
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    09 srp 2023 15:25

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 18 hostů